Oceľové srdce

• Česko Srdce z oceli (viac)

Agent Lin (Jackie Chan) šéfuje špeciálnej policajnej jednotke. Má malú dcérku Xixi (Elena Cai), ktorá trpí leukémiou a jej choroba už postúpila do fázy, kedy umiera. Keď sa za ňou ponáhľa do nemocnice, odvolajú ho nadriadení k naliehavému prípadu. Má so svojím tímom eskortovať doktora Jamesa (Kim Gyngell) na chránenú vojenskú základňu. Cestou sú však napadnutí a takmer všetci z tímu zomrú, rovnako ako Xixi. O 13 rokov neskôr Lin dohliada na mladú dievčinu Nancy (Nana Ou-Yang) a ochraňuje ju pred biorobotickým zloduchom, ktorý túži po jej liečivej krvi. Pod nohy sa mu navyše začne pliesť záhadný mladík Leeson (Show Lo)... (TV Markíza)

Dolby.130

Nie nie Jackiemu takéto filmy nepasujú. On je majster kung-fu a nie sci-fi agent. Film sám o sebe nebol zlý začiatok nebol nič moc ale potom to nabralo trochu lepší smer a prišiel aj humor. Čo má prijemne prekvapilo boli efekty ktoré neboli vôbec zlé. Ale Jackie je už na take bohu žiaľ starý tak snáď už take niečo nenatočí a hlavne on sa do krvavou nehodí a miešať triler a komédiu to nie je najlepšie buď jedno alebo druhé a k tomu ešte sci-fi ako nemám nič proti ale nie je to môj štýl tak 65% prostredie Austrálie a naháňačky to zachránili no aj kung-fu a aj ten humor len toľko krvi mi v tom filme prekážalo k Jackiemu sa to nehodí. ()

Acrobat odpad!

Ťažko je človeku písať niečo na úvodný Marvelovský útok pomaľovaného chlapa. Potom v cyberpunkovom Sydney a potom s Audinami v vesmírnej lodi. Viacmenej netuším kde sa to odohráva a hlavne kedy. Buzerant, Džeky a bezmenná čínska žena je trojlístok útrpných nápadov, kde dramaturgicky sa v jednej scéne bavíme na typicky Jackieho tvorbou a v durhej oplakávame stratenú dcérku a smrť. Čínsky typický pozliepané dielo, z ktorého vôbec nesrší dospelosť a účel. Atribútmi na dopozeranie je stála akcia, dve humorné scénky a celkom krvavé strety. Inak vo výsledku zmätené dielo bez Hawkingovho žiarenia. (videné 01.09.2020, Joj archív) ()

Hashirama

Grafika na PS2 ještě nikdy nebyla tak ryzí! Typicky asijská FPS s přehnaným HDRkem, které vám vypálí sítnici, se záporáky, kterým by se vysmál i Uwe Boll, kdyby náhodou zabloudil do hračkárny, a s čínským patosem natolik tupým a přehnaným, že jakékoliv pokusy o slzopudné momenty působí jak z parodie na libovolnou venezuelskou telenovelu. Ačkoliv se můžou čínské blockbustery, na rozdíl od ruských, pochlubit aspoň řemeslnou použitelností, pro běžného Nečíňana jsou naprosto nekoukatelné, jelikož si Číňani zakládají na tom, aby všechno bylo co možná nejextrémnější a za hranicí zdravého vkusu - od přebarvičkovaného vizuálu přes humor ve stylu osmdesátkových sitcomů a křečovitou snahu o dojení slz až po...ding ding ding...budovatelskou kampaň, která nám představí aspoň jednoho bílého rasistu a černocha, který nosí basketový dres, rappuje a jí kuřata. Těžko však vinit čínského diváka, protože právě on platí jachty všem Bayům a Dieselům, a právě u něj nachází tyhle reklamy nevkusu úrodnou půdu. Hlavní rozdíl je však v tom, že na západě umí vybalancovat infantilitu, epičnost a guilty pleasure potenciál, zatímco Beijingwood jede přes metodu “čím víc, tím líp” a ve výsledku je mimo domácí hřiště naprosto nepoužitelný. Je to podobně špatné jako Old Guard, jen z druhého konce spektra - v Old Guard není nic a tady je všechno a všechno je přinejmenším cringe. Jenže Old Guard šlo vnímat aspoň trochu seriózně, tohle je výlet downů ze světa Street Fightera do země lízátek...a není to zdaleka tak guilty pleasure jak to zní. A já vím, že to Jackieho prostě baví a Oscara za zásluhy už doma má, takže nemusí nikomu nic dokazovat, ale zvolit si pro derniéru takové infantilní rychlokvašky není to, co bych mu jako jeho fanoušek přál. ()

Pitryx

CHYBA:Když se Lin dívá do falešného pasu, je tam datum platnosti do 24. dubna 2015. Skončil by hned na první kontrole, protože se má děj odehrávat v roce 2020, jak je psán letopočet v novinách Australian Chronicle. ()

Grázl83

Ten scenar je tak neuveritelne hloupej, ze vubec nechapu, jak se tomu mohl Jackie upsat. Rezie na mostni pomery velmi podprumerna. Na odpad to neni, tu jednu hvezdicku si to za Jackiho si zaslouzi. ()

Kushina

Hodně příjemné sci.fi s Chanem. Celý film se točí okolo dívky, která je dcerou právě Chana, ale ona sama o tom neví. Filmu nechybí super souboje, na které jsme s tímto hercem zvyklí. Dalo se z toho vymáčknout víc, ale jako oddychovka po práci to neurazí. 50% ()

v.indruchova

Příběh žádná pecka, nevím jestli je to tím že nejsem ani z číny ani z australie? Akce byla fajn, OK že Jackeho nechali i projevit. Sem tam nějakej slabej vtípek. Takové rozpačité. Ti záporáci, takový nic moc, v první polovině filmu, ok. U toho konce. Jak kdyby namatlali týpka barvama. Nemá se na to cenu dívat v blbé kvalitě. Asi o podobě budoucnosti (alternativního vesmíru), či vlivu jiných technologií asi tolik nevíme, tak to nesoudím, jak je to reál, neřeším. Tady dost hrají roly i efekty. Párkrát jsem si říkala, že by si Jackey měl víc vybírat. No, třeba si chce zahrát od každýho kousek. :) (no nevidíme mu do hlavy) Víte co, chcete si člověka pamatovat ve formě (v dobrejch filmech) , když tady jednou nebude, ne v tom smyslu. Zestárl a pak už hrál jen Béčka. Lepší udělat míň věcí, ale ať to stojí za to, ne? ()

MadyDollar

Děj nic nového, naopak spíš nesmysl a narvaný snad každým klišé, které tvůrce napadlo. Celkově byl film moc hezky natočenej a na akční scény se hezky koukalo. Jackie Chan samozřejmě skvělej a film stojí víceméně na něm. ()

Raziel811

Bohužel snímek připomína Jackieho 90tkové kraviny v USA komprodukci. Tedy minimálně co do hlouposti a nulové kreativity. Příběhově hloupoučký film, nezajímaví fighty a celkově nudný film, který je pro Jackieho jen ostudou. Škoda, že si neumí za poslední dekádu lépe vybírat role. ()

matous20063

Film bych bral jako klasické "Béčko". Film není špatný ale ani nejlepší. Vizuální efekty jsou koukatelné ale hlavní záporáci jsou spíše směšný než bad-ass. A celkova vizualizace filmu je průměrná. Herecké výkony jsou až na vyjímky dobré. A celkový příběh filmu by nemusel být až tak špatný kdyby se dostalo lepšího zpracování. 55% ()

SandroCZ

Taková divná splácanina, spousta nelogického děje, třeba ta loď na konci přesto že jí nikdo nějak vážně nepoškodil tak začne explodovat a jde k zemi atd. Občas viditelné kulisy a herecké výkony taky nic moc. ()

darius1706

Jackie, Jackie, než tohle, to se na to raději vykašli. Nebylo to ani akční (resp. bylo tam toho tak málo, že více akce je i v Rákosníčkovi), komedie vůbec, ani jednou jsem se nepousmál, scifi - no jo, měli fajnový kostýmky a vymysleli umělou krev, ale to je tak všechno a thriller, na thriller mám asi jiná měřítka. Po hříchu tam nebylo nic. Bylo čínsky infantilní, kde že ty loňské sněhy, kdy Jackie Chan bojoval o stopéro, jsou. Ale ono to bylo debilní tak nějak povšechně. Pro mě zklamání. 35% ()