Mladá Kathy Nicol sa pokúša nájsť nový zmysel života potom, ako sa jej podarilo dostať sa z bludného kruhu závislosti na alkohole. Kvôli súhre viacerých faktorov ju vysťahujú z jej domu na pobreží, ktorý pre ňu predstavoval poslednú životnú istotu. Dom má byť predaný v dražbe hlboko pod cenu, čo predstavuje životnú príležitosť pre iránskeho imigranta Behraniho. Bývalý plukovník iránskeho letectva síce odchádza z domu každé ráno bezchybne oblečený, v skutočnosti však v tajnosti tvrdo manuálne pracuje aby manželke a synovi zaistil aspoň zlomok z ich bývalej vysokej životnej úrovne. Obaja protivníci, ktorých rozdeľujú hlboké názorové i kultúrne rozdiely spolu zvedú neľútostný súboj o stavbu, ktorá pre nich predstavuje naplnenie ich sna. V ich tragickom zápolení sa však ani jeden nemôže stať úplným víťazom. (STV)

moviefilm

Keby to režíroval niekto talentovanejší, mohol to byť dokonalý film, pretože je famózne napísaný, zahraný a ozvučený (na Oscara nominovaná hudba), len zrežírovaný je zle. Scény, ktoré majú chytiť za srdce zostávajú chladné a záver tiež nie je dojímavý, aj keď by mohol byť. Pre podobnú látku je ako stvorený Paul Haggis... ()

Steelista

Mladá žena a starší pán. Neprávem vystěhovaná versus nový majitel. Ať už budete od začátku fandit nešťastné Kathy, která byla kvůli úřednímu omylu vystěhována z domu nebo Íránci Behranimu, který onen dům koupil pro svoji rodinu, stejně vám dojde, že se nelze dát jednoznačně na tu či onu stranu konfliktu. Právě v tom je film jedinečný a za žádnou cenu vám nedá šanci odhadnou jak to celé skončí. A proto si finální rozuzlení vyžádá ránu o podlahu způsobenou povolením dolní čelisti. Avšak z celkového pohledu to vypadá, že děj předcházející závěru filmu je jen zbytečně dlouhá předehra. ()

eJacques

...No zatraceně dobrý film... Chce to ale silnější žaludek na konec, o to silnější je to ale zážitek... Emocionálně k prasknutí... Mrkněte !! :-) ()

Triple H

Pôsobivá komorná dráma. Ukazuje ako v podstate bežný byrokratický prešľap môže spôsobiť tragédiu a neuveriteľné komplikácie života piatich ľudí. Každá z dvoch strán má pre diváka pochopiteľné dôvody prečo si chce dom udržať, o to viac je samotný záver skľučujúci. Ako mnohé komorné drámy, aj táto sa opiera o výborné herecké výkony (hlavne Ben Kingsley a Jennifer Connelly).////////////////////////////////Tak som po rokoch na tento kúsek narazil v TV znova a zo štyroch trblietavých hviezdičiek to môžeme zraziť rovno o polovicu. Vykonštruovaná sračka, v ktorej sa všetci chovajú ako úplní idioti. Takže milá upratovačka má dve možnosti - buď sa pár mesiacov súdiť so štátom o neskutočné prachy a mať stopercentne garantovaný úspech, alebo ako hysterický blázon začať chlastať, urážať človeka čo jej dom dobromyseľne nadobudol a páchať teatrálne pokusy o samovraždu. Hmmm, čo si tak dospelý človek vyberie, že? B je samozrejme správne. Korunu tomu nasadzuje najdementnejší a najdiletantskejší policajt akého som kedy videl a tak IDIOTSKÝ, silený a vykonštruovaný záver, že by pri ňom zostal čumieť aj vybíjaný argentínsky telenovelista. ()

trojtmberk

Ben Kingsley a Jennifer Connelly ukazujou, jakej kolotoč deprese může spustit pár neotevřenejch dopisů, úřednická mašinerie a tvrdá palice. ()

David.Darco

Film ktorý priniesol 126 minút čistej depresie a ani jeden jediný svetlý moment. Nikto v ňom nie je šťastný a nikohi šťastie nestretne. Napriek tomu je to výborne natočené drama s hereckým obsadením na 1čku. Krásna metafora v názve. No na 5* to nestačilo. 80% ()

Sfinkter

Lehce vyhrocenější, ale milovníci dramat si přijdou na své. Jen nechápu jednu věc, u které jsem se shodou okolností pozastavoval i včera u Dveří dokořán, proč imigranti, co umí sotva tři slova anglicky, doma mezi sebou nekomunikují mateřským jazykem. Asi nemohu po Kingsleym chtít, aby mrskal arabštinu, ale zkrátka mi to přijde nedůvěryhodný. Ale na druhou stranu jsem opět viděl Connelly na molu, takže jsem spokojen :) ()

Kamkon

Velmi silné zpodobnění životních peripetií, které mohou potkat každého z nás a které nutí a pudí k neustálému zamyšlení, přemýšlení a uvažování, neboť zasáhne přímo do srdce. Skvostné, výsostné herecké obsazení, prostě skvělé herecké umění ()

Karush

Jedno z najlepšie spracovaných dramatických diel, úplne zarážajúce dielo, pričom témou toho tichého a veľmi tajomného filmu je len jeden dom, a predsa film disponuje s obrovskou silou. Ben Kingsley predviedol niečo ohromujúce, pri ktorom každý jeho pohyb, každé slovko napäto sledujeme, no a pri jeho poslednom úkone, nedostaneme ani slovko a spolu s ním pociťujeme nedostatok vzduchu. Chladný, hmlistý kraj s identickou a vypätou atmosférou, malý film s obrovskou náplňou, posolstvom. ()

Qitek

Vynikající drama. Na co si tu hrajete. Ano, konec trošku předvídatelný, ale jakmile dojde na hroutícího se Bena Kingsleyho, vždycky se mi smutkem podlamují kolena. Neskutečně dojemný a zároveň nepříjemný konec. I když předvídatelný. Zvláštní jak páni "kritici" vždycky rýpou tam, kde by neměli a pak mají v hodnocených filmech např nezastavitelného a čtyři hvězdy mu dají, jako by se nechumelilo. Jste k smíchu. ()

hallelluja

...možno je to životným obdobím, možno fázou cyklu a možno tým, že na Bena sa dokážem dívať aj keby hral len stojatú vodu. Utieram slzu a hádžem 5. Mňa to skrátka dojalo, no... ()

kristianzen

Vaaaauuuuuuuu. Nikdy jsem ve filmu neviděl tak perfektně psychologicky vykreslené postavy. Chybující, cítící, slabé, laskavé, neustále se přirozeně měnící, zcela černobílé. Tak.. Lidské. ()

plechulka

Velmi působivé drama, kde většina pánů ze zřejmých důodů budou fandit krásné Jennifer Conelly, ale já držela pěsti (opět) fascinující postavě Bena Kingleyho. ()

lennyd

Ona vyléčená alkoholička, která obelhává sama sebe i svoji rodinu. On Iránský uprchlík, který se sanží zabezpečit svoji rodinu. Ona kvůli justičnímu omylu je vystěhována ze svého domu. On dělá nejhorší možnou práci, aby si právě onen dům mohl kooupit. Střet je nevyhnutelný, oba dva jsou v právu, ale kdo z nich spor vyhraje? ... Nádherné drama těžící z předlohy Andreho Dubuse. Režisér nevynáší unáhledné soudy, a nechává diváka, aby ten sám se rozhodl kdo je vlastně v právu (něco jako např. ve Válce Roseových). Oba hlavní hrdinové jsou k sežrání, ale Ben Kingsley jako Íránský utečenec je naprosto dokonalý. Hlavně v první části, kde dělá podřadné práce, aby se pak v hotelu převlékl do luxusního oblečení, super. Od filmu jsem toho moc nečekal, ale byl jsem velmi mile překvapenej ... jen maličko chybělo k pěti hvězdičkám.. ()

Chasm

Vizuálně skvělý zážitek především díky kameře, střihu a Jennifer... Z jednoduché zápletky vzniká velmi silný a dost depresivní příběh dokreslený krásnou hudbou... ()

LadyDevil

Chtělo se mi napsat, že je to pěkný příběh, ale ono by to vyznělo celkem hloupě, když vše končí totální tragédií..na celým filmu se mi líbilo, že má spojí specifickou náladu a hlavně ten nápad. Jak jeden jediný dům dokáže zamávat s životy tolika lidí a udělat z nich guláš. Taky je tu hezky nastíněna problematika manželských vztahů s islámským založením, ta mužská hrdost... Postava Kathy byla taky originální a řekla bych, že docela dobře odráží smutnou realitu, jak se na člověka, co nikomu nic neudělal, sesype smůla. Jedna špatná situace za druhou a mladá, sympatická žena se ocitá v samotě, na pokraji zoufalství. Filmeček na zamyšlení..a to já můžu:-) ()

terunka003

Dramatické, emoční, smutné, depresivní, rasistické × trošičku přehnané. Ale výborné. Co všechno se semele kvůli jednomu domu. Zpočátku jsem cítila vůču plukovníkovi z Íránu vztek, pak jsem nesnášela zástupce šerifa, mimochodem typický chlap s typickými problémy, a v závěru jse ani nedutala, kolik se dělo děsivých věcí. A to všechno kvůli "blbýmu baráku". Ben Kingsley naprosto vynikající. Film je to velmi zajímavý. ..ale nechápu, kdo by chtěl bydlet na takovém depresivním místě.. ()

danoo

Zriedkavo sa jednému filmu podarí zachytiť celú škálu pojmu tragédia, a preto je Perelmanova dráma takmer shakespearovská. Veľmi silným dojmom pôsobí prvá trištvrte hodina. Prinúti diváka, aby si vybrať jednu zo strán a rozhodol, kto je ten "dobrý" alebo "zlý" (aj keď vo filme nie sú žiadni vyslovení darebáci). Otázne však zostáva, či uvedenie násilia do konfliktu je najlepší spôsob ako vyvolať napätie, najmä ak to nie je vôbec potrebné. ()

rockwoman

"Ta žena si sem přišla vzít život.Pomůžeme jí. Je to ptáče, poraněné." .... Úřední chyba totálně zničí životy hned několika lidem najednou kteří by se za jiných okolností nejspíš vůbec nepotkali. Nechtěli si vzájemně ubližovat, jen si bránili to jediné co jim zůstalo. ..... "Odvedl sem nás tak daleko a teď je čas vrátit se zas domů tam kam patříme." ()