V starom dome uprostred Londýna rozpráva malá Wendy Darlingová (Rachel Hurd-Woodová) každú noc svojim bratom Johnovi a Michaelovi (Harry Newell, Freddie Popplewell) čarovné rozprávky o šermiarskych súbojoch, úžasných dobrodružstvách a hrôzostrašnom kapitánovi Hookovi. Deti sa však samy stanú hrdinami ešte väčšieho dobrodružstva, keď do ich izby jednej noci vletí Peter Pan (Jeremy Sumpter) a zavedie ich cez rozžiarenú nočnú oblohu až do kúzelnej Krajiny-Nekrajiny. Wendy a jej bratia si začnú spolu s Petrom Panom a Stratenými chlapcami užívať nový život, v ktorom neplatia žiadne pravidlá dospelých. Počas dobrodružných súbojov s nebezpečnými pirátmi, zákernými morskými pannami, obrovským krokodílom a hrozným kapitánom Hookom spoznávajú, čo v nich v skutočnosti je. Konflikt Petra Pana a kapitána Hooka se medzitým blíži k rozhodujúcemu súboju. (TV Markíza)

Mary19

"I do believe in fairies! I do, I do!!!" Další filmové zpracování příběhu chlapce, který zůstane navždy mladým... Tentokrát se Petr Pan drží více podle předlohy J.M. Barrieho, a tak bohužel stejně jako v knížce, zůstává ve filmu hodně hluchých míst... Ipřesto si ale po celou dobu drží velmi příjemnou pohádkovou atmosféru, kterou dokresluje nádherná hudba Jamese Newtona Howarda. Takže jsem nakonec spokojený :) ... 70% ()

Fawkes

Nevím, přestože fantasy patří k mému nejoblíbenějšímu žánru, Petr Pan mě téměř vůbec dějově nezaujal. Celý příběh včetně scénáře mi přijde šíleně dětinský. Jediné co můžu vyzdvihnout je herecký dvojvýkon Jasona Isaacse, ikdyž role piráta ještě lepší a soundtrack, který sice nebyl něco extra vyjímečného, ale fantasy soundtracky jsou pro mě obvykle dobře poslouchatelné. (45%) ()

Azurovydrak

Film mého dětství, který jsem sledoval s železnou pravidelností. Jason Isaacs je geniální herec a záporné role mu neskutečně svědčí. S přehledem nejlepší zpracování příběhu chlapce ze Země Nezemě. 85% ()

bolf!k

petr pan je mi dost nesympatickej, ostatne stejne jako zubata wendy....celou dobu sem je jenom musel sledovat(ty zuby) a spatne sem se soustredil na film. ale vazne, nez tuhle pestrobarevnou ptakovinu, to raci spielbergova Hooka. ()

ex.it

Pokud bych byla o sedm let mladší, asi bych to nazvala naprosto skvělou pohádkou. Pro mě už je to však spíš přepláclý film s výraznými kontrasty, ale nápaditým dějem. ()

FeriusParfax

Přiznávám se, že hodnocení je ovlivněno dětstvím.  Dala jsem si o svátcích repete a i po letech se mi na to moc hezky dívalo. Celkový vizuál nebyl dokonalý, ale bylo příjemné se ponořit do krásného světa fantazie, Země nezemě a Petra Pana, který nikdy nechtěl vyrůst a řešit strasti dospělého života. Obsazení bylo naprosto famózní. Od hlavního hrdiny a hrdinky, až po kapitána Hooka a všechny dětské herce. Nechybí tu létání, víly, mořské víly, piráti. Co je ale nejdůležitější, je hudba! Ta každou scénu perfektně doplňovala a mám ji spojenou s různými scénami. Howard si dal opravdu záležet a složil naprosto uchu lahodící soundtrack. ()

bono22vox

V rámci žánru a zacílení na danou skupinu lidí je to velká spokojenost. Kouzelný dětský film, který si vychutná jak dítě tak i dospělý divák... ()

Acrobat

Petře, kde jsi? Jeho vílu rozšvrtili ohavné papagáje. Permanentná guľometná paľba znemožňovala Petrovi prejsť oknom a tak len lietal ako handra v dostatočnej vzdialenosti. Medzitým luxusný Hook číta príliš neznámu knihu o Panovi, ktorej nikto nerozumie. Ja pozerám vôkol a nevidím nič pozitívne. Nemám šťastné myšlienky a preto ich zabijem /filmová paralela znie tak, že usmievavé deti akože bijú pirátov/. Miestami skĺzame do otrasného gýču v akejkoľvek podobe. No miestami aj pre tie jej modré oči a posledným bozkom obmäkčuje sa moje faraónové zatvrdlé srdce. Citoslovcia výkrikov radosti, že dej aspoň odsýpa a vždy sa niečo deje. Hoci nesúrode, chaoticky. Som ten ktorý som, lietam obďaleč a kradnem deťom ich sny. Zhmotňujem ich? Možno. Budúca Deklarácia ochrany úchylok tieto diela zakáže. (videné 28.12.2015,NOVA cinema) ()

rublik05

Jako malý jsem měl Petra Pana moc rád, na VHS jsem ho sjížděl každou chvíli. Nedávno ho opět dávali v televizi, tak jsem byl zvědavý, jestli se dostaví nějaká nostalgie. Nostalgie se sice dostavila, nicméně z filmu jsem již tak moc nadšený nebyl. Ne že by byl špatný, to nikoliv, stále má podmanivou kouzelnou atmosféru, kterou umocňuje nádherná hudba Jamese Newtona Howarda. Jason Isaacs jako kapitán Hook jednoznačně kraluje celému filmu,  dětští herci ale rovněž ujdou, chemie mezi Petrem Panem i Wendy vcelku funguje. Vizuál se mi upřímně řečeno moc nelíbil, je takový kýčovitý, umělý, to stejné platí i o efektech. Snímek asi mnohem lépe funguje na mladší publikum, mně už to občas přišlo takové zbytečně přeslazené a dětinské, nicméně uznávám, že se jedná o povedené zpracování s hned několika výbornými momenty. 6/10. ()

Bukiet

Chytrý příběh pro malé děti, co nechtějí vyrůst a pro velké, kterým chybí kouzlo dětství. Knížka a především hra u nás není bohužel příliš známá, ale ve světě patří ke klasice. Toto filmové zpracování Panovi rozhodně neubližuje tak jako Spielbergův Hook, či Dysneyho animák. Rozhodně se tedy neztratilo to krásné kouzlo dospívající sexuality, která nás připravuje o dětství. A nevyslovená sexualita jiskří mezi Petrem a Wendy úplně fantasticky, protože oba herečtí představitelé dětských hlavních rolí se hodí nejen k sobě , ale hodí se i ke svým rolím. Je třeba odhodit stud a dívat se na film dětskýma očima. Jako dospělý ale přesto žasnu, jak krásný příběh mohl vzniknout ve škrobené viktoriánské Anglii. A abych nezapomněl, i já věřím na víly! Věřím, věřím! ()

Bounded

Nový Peter Pan vyloženě trpí malým rozpočtem a nedotaženým scénářem. Snažím se hodnotit objektivně a přidat hvězdičku pro dětské publikum, ale nejde to (oprava, ta třetí je pro dětské publikum). Vyrůstal jsem na ilustrované verzi příběhu, který mi vtisknul o tolik hezčí a temnější představu Petera Pana, že byl pro mě film spíše zklamáním. O Kapitánovi Hookovi mám také trochu jinou představu, ale s jeho projevem se na něj dá zvyknout na rozdíl od Zvoněnky, která snad nemohla dopadnout hůře. ()

Dinsberg

Grandiózní triky, grandiózní Jason Isaacs (Lucius Malfoy) a tím výčet gradióznosti končí. Narozdíl od Spielbergova Hooka působí Petr Pan studeně jako psí čumák. Představitel titulního hrdiny je absolutně nezajímavý, dokonce jsem si říkal, že by Hook měl svůj hák do něj zarazit tak hluboko jak to jen půjde. Hodina a tři čtvrtě pohádky, která pohádkou není. Hodina a tři čtvrtě filmu o ničem s nulovým kilmaxem. ()

LuNaj

I když teď převážně frčí animované pohádky typu Příběh žraloka, Hledá se Nemo atd., jsem vážně rád, že se v tv vysílají klasické hrané pohádky. No, pohádky... Pár mrtvol, polibek ve 13 atd... Kýč, kýč, kýč,... a nakonec, když byli všichni šťastni se stará panna ujme malého chlapečka. Úchylné je možná slabé slovo. Jo a ještě by mě zajímal počet sebevražd malých dětí, kteří zkoušeli létat při pomyšlení na Kindervajíčko:-)) Dám tak 1*, aby se neřeklo. ()

Pražský filmový orchestr se vrací

Pražský filmový orchestr se vrací

16.10.2011

Příznivci filmové hudby budou mít již brzy další příležitost k nevšednímu zážitku. Ve středu 23. listopadu v 19:30 se v pražském Rudolfinu uskuteční další koncert Pražského filmového orchestru, který… (viac)