Polda

TV spot 5
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (57)

Jedna stopa (2021) (S05E04)

Jakoby scénář k vraždě sukničkáře ze skůtr klubu psal sám Matásek propagátor Vespy a mně se to "motorkářský" prostředí zdálo i atraktivní, ale jak říká kolega Honajz i mne začíná vadit ta ubrečenost, melancholie a zmar v krizi pokomatického věku hlavního hrdiny. Tři hvězdy tentokrát o prsa ... doslova o prsa Denisy Nesvačilové. ()

Absurdní divadlo (2021) (S05E05)

Minule se hroutil život Břízovi, dneska jeho dceři... tož čekám něco zábavnějšího jako oddechovku. ()

Poklad (2021) (S05E06)

Dneska to zachránil Ondřej Pavelka jako vařič piva "značky průjem". ()

Muž přes palubu (2021) (S05E07)

Konečně zlepšení oproti předchozím dílům, ne že by případ parníkového dealera drog byl nějaká hitparáda pro fajnšmekry dedukce, ale byl to zábavný díl hlavně díky povinostem obou dědů. Děda Mráz o fous vyhrál. ()

Pot a krev (2021) (S05E08)

Schimanski za tři hvězdy. ()

Zahrádkáři (2022) (S05E09)

Bříza se Schimanskim vyšetřují vraždu mladé ošetřovatelky v zahrádkářské kolonii a pachatel je jasný hned jak se objevil, ale to je šumák, mě pobavila ta anticuketová jízda. ()

Logistika vraždy (2022) (S05E10)

Vztahová poradna Bříza za 100%, krimi případ 50%. ()

Tygři (2022) (S05E11)

Dneska se na nějaký ten krimi případ mrtvoly na ledě mohli tvůrci mohli úplně vykašlat a dát víc prostoru hokejovému mači. ()

Tajemství jógy (2022) (S05E12)

Matásek jako jogovej nadšenec snad napsal i scénář k tomuhle dílu. ()

Rána do zad (2022) (S05E13)

Trocha středověku do pražské mordparty, škoda, že pachatel byl jasnej od začátku. ()

Anděl (2022) (S05E14)

Bříza s vlastním vyšetřováním a Mráz s vlastním šetřením byli zajímavější než celý případ vraždy nudného patrona. ()

Smrt z bazaru (2022) (S05E15)

Slabý případ, méně humoru, carevna pryč a zase zpět a ta story s těma dluhama úlet ... hooodně slabý díl. ()

Bříza na horách (2022) (S05E16)

Celá parta na závodní dovolené na horách .. skoro jako Marvan, ne kecám, celkem pohoda, ale případ ještě slabší než minule a vtipu taky méně, ale ono to i tak prostě funguje jen tím výborným sympatickým obsazením. Tak třeba bude i šestá řada. ()

Série 6 (2024) (S06)

Šestá série překvapivě lepší než předchozí tři řady, což je možná dáno tou chudou konkurenční nabídkou ve stejném čase. Krimi případy jsou na okrasu do počtu, hlavní je veterán Bříza. Kolektiv tentokrát doplnila sympaťanda Barbora Bezáková, kterou registruju spíš ze slovenských seriálů, ale hádám, že tahle role patoložky ji posune dál. Přesto má duše romantika spíš fandila Kolesárové, ale co naplat, tahle moje srdcová oddechovka fungovala dobře a myslím, že po osmi letech Břízy si už nikdo nevzpomene na Kendyho. ()

Mistrovské dílo (2024) (S06E03)

To je poprvé v šeesté řadě, kdy to opravdu připomíná to, čím tenhle seriál boduje. Případ vraždy malíře jenom do počtu, aby se neřeklo, ale Bříza vs. mladá patoložka (Barbora Bezáková) terno. ()

Sex, drogy, rock´n´roll (2024) (S06E06)

Samozřejmě jsem nečekal, že někdo zazpívá Jsi čech, čech, Čech nebo Prasátko nemá hlad chce jenom podrbat, ale tady u toho dílu funguje nostalgie a vypadá to, jako by tenhle díl byl šitý na míru kytaristovi Matáskovi. Ani nevím co tam vyšetřovali za vraždu, ale funguje to výborně... ()

Konec (2024) (S06E08)

"Its a long road ....." zakončit Matáskovo působení hudbou z Ramba  nemohlo být nostalgičtější. Fajn seroš,  Barcelona v roli Miami sice tak tak, ale bude se mi po tomhle seriálu stýskat ... než něco vymyslí do sedmé řady a první díl se bude jmenovat Velký začátek. ()