Ralph búra internet

• Česko Raubíř Ralf a internet (viac)

Známy videoherný hromotĺk Raplh a jeho malá kamarátka Vanellope musia podstúpiť riskantné dobrodružstvo, aby našli náhradnú časť do Vanelopinej videohry. Opúšťajú bezpečie svojej videoherne a vydávajú sa do rozsiahleho a vzrušujúceho sveta internetu. Cestou stretávajú všemožných obyvateľov siete a putujú jeho zákutiami od veselých otvorených detských hier po temné hlbiny Dark webu. Ralph Rozbi-to však nie je ľahká váha a tak svetová sieť môže, ale aj nemusí prežiť Ralphovu zrážku s internetom. (Saturn)

Stružák

Druhej díl se mi líbil možná ještě víc než první. Vtipnejch situací je tu pořád hromada, prostředí internetu promyšlený, zajímavý, navíc jsem docela rád, že se (narozdíl od prvního dílu) odehrával děj jinde než v tom přeslazeným závodišti. Odkazy na ostatní filmy z Disneyho tvorby taky mile potěšily. Jenom mě snad moc nebavil závěr (s naklonovanejma Ralfama) a Vanellopka mi je pořád spíš protivná než sympatická, ale co už. Na velmi slušný 4 hvězdy to stačí s přehledem. ()

Sayko

Raubíř možná zapůsobil v prvním díle jako něco průlomového (ve smyslu námětu), ale dvojka už to pouze s novým prostředím neutáhne. Možná je to pocitem ztracení se v nekonečném internetu, ale první díl hrál hlavně na uzavřené prostředí/zázemí, které si divák vždycky vybaví a „uklidní ho to“, avšak zde ať bude příběh sebelepší, není zde žádný vztažný bod. Navíc příběh jede pouze jednu příběhovou linku a ukazuje jen aplikace a sociální sítě, které budou ve filmu hrát stěžejní roli, což filmové lokace zase hezky uzavírá, ale divák si připadá, že mu uchází milion věcí okolo. Je to hrozně těžko zpracovatelné téma a tvůrcům se to povedlo sice uchopit, ale rozmatlat a ještě prodat za velký prachy. Navíc, ty náhody jsou mi teda nějak náhodný. Chápu, že jde o pohádku, ale tady jde všechno až moc pospolu za ručičku, že mi to přijde až neuvěřitelný – uvědomuju si, že koukám na film. Zásadní chyba. A jako poslední je délka snímku. Jelikož jde cejtit jak moc je celý to zpracování tuctový a lehce porovnatelný s ostatníma pohádkama mašinérie Disney, po delší půlhodince už začíná, až na jednotlivé výsvity humoru, nudit. ()

Arach.No

Podobně nápadité jako první díl. Máloco bývá větším zklamáním než film s originálním nápadem, který následně není nijak zajímavě využit. Druhý Ralph si s tímto poradil na výbornou. Odkazy na arkádovky jsou doplněny internetovým prostředím, díky čemuž může být tento díl zajímavější i pro mladší publikum, klasickými hrami nepolíbené. Film je tak plný fungujících nápadů jak "oživit" internetové stránky, že je snadné odpustit mu řídší děj a vlastně naprostou absenci záporáka. Jednotlivé scény výborně fungují jak po humorné (Disney princezny) tak emocionální (finále o přátelství) stránce. Mezititulková scénka vám sice nic zásadního neodhalí, ale je to asi nejvtipnější skeč z celého filmu. Určitě pak v kině počkejte až do konce ať napřijdete o důležitou upoutávku. ()

FARGO

První polovina vtipná a rychlá. Jakmile ale dojde ke zvratu, který ani nedává smysl a dělá z Ralfa idiota, film jde z kopce. ()

Asmodin

Narozdíl od jedničky, která vyšla převážně pro ty, kteří znají svět her, tento animák potěší aspoň uživatele internetu nebo diváka disneyovek a těch musí být víc než dost. Konečně jsem si připadala, že něco znám ;o) Supr potitulkovaná scéna s králíčkem. ()

woodsman

velym dobre pokracovanie vyborny animak Ralf je fakt pan kopu srandy vela prepojeny narazok proste parada a Gal Gadot ako Shank bohyna aj tu skoda ze jej tam viac nebolo dobry pribeh mala ako keby z oka vipadla ta postava co aj hrala v Rychlo a zbesilo ()

Patrik256

Rozpočet_ 175 miliónov dolárov // Tržby_ 529.3 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 25 277 247 Kč // Diváci v ČR_ 181 106 // Tržby v USA_ 201 miliónov dolárov ()

Mimomisu

Zabavnejsi, nez prvni dil, o trosku plossi na druhou stranu. Ale stejne. Ponauceni na konec (nejen) pro deti hodne nenasilne a povedene. Porad slusne ctyri. Jedna z nejlepsich nepixarovskych pixarovek, i kdyz porad Disney samozrejme. A body navic za potitulkovou scenu. ()

Marys

Všetko super milučké a drsnučké, no chýbala mi animáková nadstavba. Scenár bol vysoko predvídateľný, "jednoduchosť" internetu príliš banálna a infantilná. Pekné pokračovanie, v ktorom ale nešlo o nič iné než o to, aby Disney ukázal, čo mu všetko patrí. ()

filipvrbik

Podle mě lepší než jednička, která byla vlastně notně zastaralá... Tady je úžasný svět internetu se svými klady i zápory (spamík, dark net, vlastní vyhledávač)... Celkově vzato je to skvělá zábava a moc zajímavá zápletka. Jen ten konec s milionem Ralfů je jaksi přitažený za vlasy, ale co už jsou horší výmysly ve filmech...70% ()

majec4

Na jednotku to nema nicim. Najviac pobavil Disney svet kde to bolo celkom vtipne. Napad so zobrazenim internetu bol celkom fajn. Niektore veci boli sice nelogicke, ale dalo sa to zvladnut. Je to klasicka dvojka, cize slaby pribeh. Zaujmu len tie malickosti okolo, co je nakoniec velmi malo. Trojku uz nie, prosim. ()

petikacka

Viděno s vnukem a až tento film....Nejdřív jsem byla zpruzená, že se nechce dívat radši na Strážce galaxie, ale nakonec musím uznat, že to bylo ftipné a mělo to i ten potenciál sociálního animáku, který dětem má co sdělit...Za mě 80% ()

warrenur

Pecka, mnoho novych napadov a odkazov na ine filmove zanre. Nezamenitelny hlas Sarah Silverman je spat a jej Vanelope je este chutnejsia. Moze byt, bavil som sa. Vtipny sposob ako nazorne priblizit "fungovanie internetu" ;) Este davam do pozornosti vtipno-brutalnu scenu po asi minute-dvoch zaverecnych titulkov. Paradna je i nasledujuca pesnicka, ktora vznikla pre tento filmik od Julie Michaels - In This Place. Rozhodne vydarena a "pocuvatelna" chutovka. ()

Endavour

Na tomto hrůzostrašném zážitku jsem se objevil jen z povinnosti (příprava letního kina) a nezbývá než říci, že tento snímek je hotové peklo. Během celého promítání jsem nestačil žasnout nad tím, čím můžou být dnešní děti krmeny (bijící do očí politické korektnosti nevyjímaje). Uděluji jen jednu hvězdičku pro celkový koncept světa nekonečného internetu a tu fešnou závodníci v něčem, co vypadalo jako Ferrari Spider. ()

Raubíř Ralf zdolal kina

Raubíř Ralf zdolal kina

26.11.2018

Pokračování Raubíře Ralfa Ralph Breaks the Internet vstoupí do tuzemských kin bohužel až v lednu, v zámoří ale mezitím sympatická disneyovka otevřela za úctyhodných 84,6 milionů dolarů v rámci pěti… (viac)