Záhradníctvo: Dezertér

• Slovensko Zahradníctvo: Salón Valentino (viac)

Zahradníctvo: Salón Valentino Schyľuje sa k Februáru 1948,Otík má konflikt so zamestnancom Ludvíkom, ktorý sa vracia do kaderníctva Valentino ako člen Ľudových milícii a stáva sa jeho šéfom. Jindřich je prepustený z letiska a malý Karlík kuje pomstu...

Zahradníctvo: Dezertér V štvrtej časti seriálu nastávajú v súdržnej rodine konflikty kvôli odlišným politickým postojom jednotlivých členov. Otík, ktorého komunisti obvinia z velezrady a hrozí mu vysoký trest volí radšej dobrovoľný útek na Slovensko, kde sa ukryje ako pacient v psychiatrickej liečebni. (RTVS)

fafejt001

Nečekal jsem nic moc a dostal hodně . Hřebejk je opět ve formě . A ten mladý šmejd co převzal za pomocí soudruhů to kadeřnictví , to byla pěkná svině . Sorry . A takových sviní v té době , bylo určitě hodně . Těžká doba . Myslím , že ,, dvojka ,, je o dost lepší než ,, jednička ,, . Možná bude i ,, LEV ,, ?? Držím palec . ()

Goldenstein

Dezertér je dle mého ještě o kousek lepší než první díl trilogie. Téma je zde zkličující, ale to je snad fakt dobře, je třeba si neustále připomínat absurdity totality. Velmi mne zde překvapil Macháček, který se představil v jiné poloze než ho znám. A na film z jehož děje mě fakt mrazilo jsem se až překvapivě od srdce zasmála několika scénám, prostě Hřebejk, takže celkově super! ()

haack

Na rozdíl od dílu předchozího, který je spíše úvodní a seznamující, tak tento je naplněn dějem a událostmi, které mi dávají smysl. Co mi smysl nedává je až absurdně krutá neadekvátní kritika, kterou zde čtu. Jasně, není to bůhví jaké umělecké dílo, které by udávalo směr budoucím filmům, ale takových snímků je pár a co si budeme povídat, tak Hřebejk je spíše zručný řemeslník, který dá dohromady slušný film téměř za jakýchkoliv okolností. Určitě jsem nečekal o mnoho více, takže nejsem zklamán, ani rozčarován. Tady v tomto druhém filmu se postavy konečně začínají vybarvovat do známého Pelíškovského kabátu. Jen velký rozdíl je v tom, že divák, který očekává velkolepou komedii (trochu oprávněně) tak bude zklamán a nenaplněn. Tohle je popis lidské a národní tragédie, která si nazadala s druhou světovou válkou... Pro mladší generace hodně přínosný film, který bych začlenil do hodin dějepisu... 7/10 ()

kokofek

Velmi temné období našich dějin.Pokud však zobrazíme přímo osudy jednotlivců tak je ještě temnější.Myslím,že nepřítel venku se dá pochopit a přežít,ale nepřítel uvnitř znamená úplnou beznaděj.Nechtěla bych to nikdy zažít a nevím zda si to dnes vůbec lidé ještě dost uvědomují. ()

zigy

Finger - Kodet a jeho protikomunistické výlevy super. Macháček a jeho tragický osud velmi zajímavý a jímavý. Zbytek je ale odpad - naprosto nesympatické postavy bez chuti a zápachu, sorry Hřebejku, tohle si opět neukočíroval.... ()

meda2016

Dezertér v TV rozdělený znovu na dva díly, jeho první část opět s méně zajímavým nebo snad omšelým rozjezdem postupně vrcholila v druhé části. Dobře udělané a opět určitě za 4/5. Potvrzuje se mi, že tohle není pro kinosál, kde na sebe nemůžete s rodinou či přáteli mrknout, že "to je ono, o tom jsme slyšeli nebo to známe". Co nebylo potřeba - ten napůl duchařský a protagonisticky alternační závěr. ()

hony23

Druhý díl Zahradnictví je výrazně lepší, přibyl Pelíškovský humor a také postava komunistobijce Jindřicha dostala větší prostor - Kodet byl v jeho stvárnění sice nepřekonatelný, ale na Martina Fingera jsem si po chvíli zvyknul a ten v rámci možností odvedl maximum. ()

notozjano

Jak už jsem psal u prvního dílu i tady Martin Finger předvádí absolutně uvěřitelný výkon, ale v tomto díle i Jirka Macháček předvádí, co umí a že je to pan herec. Co se týče postav, příjde mi, že jsou zde více propleteny, jednotlivé charaktery více vykresleny a to pomocí pár vět. Pomáhá tomu samozřejmě i to, že už je trochu známe z prvního dílu. Tenhle díl bych ovšem nepojmenoval Zahradnictví, nýbrž Kadeřnictví. :-) Těším se na poslední díl. ()

Slepejsek

Mně to přijde jako poněkud přehnaně červenobílé instantní 2v1. Dramatická linka (příběh holiče, kterého oholili) zůstává příliš otevřená spekulacím a dohadům (Ottův přerod je jaksi papírový, shůry daný, v podstatě bez snahy ho nějak vysvětlit - což považuji za nedostatek autorů vzhledem k tomu, že na jiných místech jsou až vlezle polopatističtí - viz závěr filmu, kde musí ukázat, jak budou vypadat děti dospělejší - pro "Dezertéra" je to nesmyslné a pro "Zahradnictví" nejspíš taky - on by na to divák nejspíš sám nepřišel). Komická linka (Jindřich a jeho boj s větrnými mlýny) zase nemá dostatek "vtipných historek" na celý film - takže ty, co jsou k dispozici je třeba trošku vyvatovat (ale znáte to, co se stane s úderným vtipem, když natáhnete jeho délku) anebo si vypomoci z Pelíšků (většina těch míst mi nepřijde jako vtipný odkaz, ale jako vypomáhací berlička). PS: zajímavé je, že až u Dezertéra mi došlo to, co bylo zřejmé už v Rodinném příteli - a to úplná absence starší rodinné generace ()

Lucy1905

O stupínek lepší než předchozí Rodinný přítel, jelikož nejde celou dobu čistě o postavu Dezertéra, ale i o celou rodinu. Dozvídáme se něco o tvrdých praktikách komunistů na rozdíl od předchozí dílu, kde jsme měli pohled čistě na rodinu. Třeba se toho pan Hřebejk a Jarchovský drželi toho, že si to nejlepší nechají na třetí díl tak uvidíme. ()

ssarka

odproti prvnímu dílu je zde alespoň více děje...jinak stejný názor jako u jedničky,kde kvalita byla stejně tragická a navíc se tam nic nedělo... ()

oskiii odpad!

Nebýt tu 40 let komanči, tak ten člověk nemá o čem točit. Shlédnuto 30 minut...více jsem nedal. Nuda k uzoufání. ()

rosomak123

Prazvláštní záležitost. Záležitost, nikoliv film. Dramaturgicky totálně rozpadlé a směřující odnikud nikam. Psychologicky nevěrohodné, kdy ten nejzásadnější charakterový zvrat (Macháčkova postava) se odehraje mimo obraz. Přitom neukázat, co a jak a proč se v Macháčkově postavě pohnulo, nedává smysl. Do té chvíle jsme jako diváci s jeho postavou šli a vše nám bylo ukazováno, takže tohle nečekané "utajení" najednou působí jako šíleně umělý naschvál a porušení pravidel vyprávění. Ale pokud si tohle tvůrci neuvědomují, měl jim to říct dramaturg - pokud u filmu nějaký byl. Takovýchhle podivností a nedotažeností jsou tam mraky. Zásadní ale je, že postavy jsou člověku úplně fuk. Kterákoli z nich by mohla kdykoli umřít nebo se jí něco hrozného stát a bylo by vám to jedno. Hřebejka s Jarchovským mně jedno není. Je mně jich vlastně líto. Zdá se, že se dostali do pozice, kdy k vlastní tvorbě už nemají odstup a zároveň kolem sebe ani nemají nikoho, kdo by byl dostatečně kritický. A to je cesta do pekla. ()