Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

agentmiky

Po dlouhé době skvělé civilní drama soustředěné jen a jen na herecké výkony. Nesmírně mě překvapilo, že Chris Evans dokáže podat tak bravurní výkon a nemusí se při tom ohánět svým štítem z vibrania. Zde dokázal naplno zužitkovat svůj potenciál a filmu tak ohromně pomohl. I malá holčička McKenna Grace svým bezchybným ztvárněním bezesporu těžké role ukázala své možnosti v plné palbě, podle mě má zářnou budoucnost (trochu mi připomněla Dakotu Fanning z Muže v ohni). Scénář nabídne vytříbené dialogy, jež mají i hlubší smysl a nosnou myšlenku, a hlavně sem tam se vytasí s fungujícím vtipem. Příběh se může napoprvé zdát dost triviální, ale chce se mi skoro říct, že o to tady jde. Řeší se zde problémy normálních lidí, kdo má vychovávat dceru, tedy samozřejmě se film vymyká tou genialitou malé holčičky, ale i tak poklidný film se vším všudy. Ještě bych málem pozapomněl na postavu matky, jež svými rejpavými poznámkami taktéž filmu prospěla a dala mu zase o trochu jiný nádech. Pár scén velmi emočních, najdou se zde i ponaučení a konec asi nejlepší variantou samotných možných zakončení. Nemám výtky, Marc Webb a spol. mě dostali každým aspektem. Za mě dávám 89 % ()

Wysch

Obsazení je vskutku výborný a nemůžu se zbavit dojmu, že Chris Evans je nejvíc sexy chlap na světě a pravděpodobně z Marveláckýho ansámblu i ten nejlepší herec. Děcko roztomilý, ale hlavně překvapivě herecky silný a s perfektní chemií mezí ním a Evansem (což je samozřejmě způsobeno tím, že Evanse má každej rád, viz rozhovory třeba s herci z MCU). Marc Webb je přirozeně civilní, scénář samozřejmě ždímá z diváka emoce a všechno to předvídatelně skončí, přesto film tak nějak zahřeje na duši a i když je v druhé polovině tempo příliš utahané, nakonec ta stopáž je asi přeci jen tak akorát. Stojí za zhlédnutí, ne že ne. ()

kaylin

Mckenna Grace byla skvěle vybrána a jí věříte, že je to geniální holka. Ale možná ještě větším překvapením je Chris Evans, který není jen svalnatý hezoun, ale dá i komplikovanější roli. A je, je to dojemné, ale takovým způsobem, že mě film bavil, chtěl jsem vědět, jak to dopadne, a nemohl jsem se od něj odtrhnout. ()

slunicko2

Rozvíjet talent nebo normálně žít?  1)  Neumím jednoznačně odpovědět. Snad by byl východiskem nějaký kompromis. Ovšem obvyklou vlastností kompromisů je, že neuspokojí ani jednu stranu. Dítě stejně nebude mít "normální" (rozuměj nevyčuhující, neodlišující se) životní styl a současně jeho talent víceméně zakrní. Frustrující závěr. Ovšem diváci si tuto otázku klást nemusejí, autoři jednoznačně fandí nerušenému dětství. No, přiznám se bez mučení, že já taky._____ 2)  Někteří komentátoři prezentují rozumný postoj k tématu, ale mnozí se nechali filmem (nebo možná hrdostí na vlastní dítě) strhnout k jednostranným postojům._____ 3)  Snímek obsahuje hezké momenty, ale jako celek je jakýsi uondaný._____ 4)  Závěrečná pointa je eso vytažené z rukávu, deus ex machina. Kromě toho démonická babička nejedná jen z přesvědčení, ale realizuje si tím i vlastní komplexy, což divákovi morální hodnocení celé věci značně zjednodušuje. Bez těchto berliček (spíš kolečkového křesla) by si scenáristé tvrdě mákli, ale věc by dávala víc smyslu._____ 5)  Překvapilo mě, že soudce vůbec nedal slovo Mary. Jistě, že názor sedmiletého byť geniálního dítěte nebude mít právní platnost, ale alespoň bych se zeptal. Nejsem si jistý, jak to je ani v našem právním řádu v současnosti._____ 6)  Nedalo mi to, a vyhledal jsem na netu Trachtenbergovu metodu. Fakt existuje, ale moc jsem jí neporozuměl. Být alespoň trochu geniální jako Mary..._____ 7)  36letý Chris Evans (strejda Frank) má své charisma. Ale musím zdůraznit, že postava 67leté Lindsay Duncanové (babička Evelyn) je mnohem barvitější._____ 8)  Vtipný postřeh k filmu uvádí Gortyna**. ()

vanadium

Nádherný film! Pohlazení po duši a citový nával, kterému podle zdejších komentářů podlehnou i muži - a i já beze studu přiznávám, že jsem podlehnul. Všechny hlavní postavy (strýc Frank, jemu do péče svěřená neteř Mary, a doslova vypočítavá Frankova matka/Maryina babička Evelyn) odvedly perfektní hereckou práci. Dějová páteř filmu (konflikt mezi snahou o zajištění normálního dětství dítěte a snahou o realizaci jeho nesmírného talentu) generuje jak láskyplné scény rodinného štěstí, tak dramatické scény chladně racionálních ambicí - obojí skvěle vyvážené. Hezká kamera, příjemná hudba. Několik dech-vyrážejících momentů (hlavně vyvrcholení rozhovoru započatého 1:29:43 - takhle krutý políček jsem fakt nečekal!), divák se i trochu vzdělá (třeba se dozví, jak se naučit násobení vysokých čísel z hlavy) a koneckonců se při pár vtipných scénách i trochu zasměje. A jak budete mít na konci filmu již několikátý úsměv na tváři a slzu v oku, tak vám jako završení celé té krásy dojde, že celý film byl i o jiném velkém daru než byla Maryina matematická genialita...:) ()

Lucjen

Je tu všetko čo ste už videli. Nadané dievčatko ktorému zomrela mama, sexy chlap (neverím, že dávam taký prívlastok niekomu kto hrá Kpt. Ameriku) v rozopnutej kockovanej košeli, ktorý síce nemá kariéru, no je strašný pracant a sympaťák. A áno, je tu dokonca aj úžasne milá učiteľka malého dievčatka a prísna stará mama. Bodkou za všetkým je rozkošný jednooký kocúr. Jasné, že ani raz nezaváhate, ako sa zápletka rozuzlí a či budú všetci na konci šťastní. Takéto filmy sa inak ako happyendom nemôžu skončiť. No Gifted má jednoducho šmrnc. O triedu vyššie ho ťahá nielen kamera a výborní herci, ale aj kupodivu zmysluplné dialógy, z ktorých vám nebude trápne a veľmi jemný humor, ktorý je správne načasovaný a vykúzli vám minimálne úsmev na tvári. Väčšinou takéto typy filmov odporúčam s tým, že naň musíte mať náladu, aby sa Vám páčil. Marc Webb vám ju naopak spraví sám. Veľmi jasná odpoveď, že aj gýčovina sa dá natočiť elegantne a dobre. ()

PP66

Co je pro geniální dítě nejlepší? Na to tenhle film trochu idealisticky odpovídá. Očekávané dilema výchov a střet babičky se synem (odkazem dcery v pozadí) končí v smírném americkém happy endu... ()

Aleee89

Doják, ale takový střízlivý, rozhodně ne laciný a prvoplánový. Výborné téma, úžasná malá Mckenna Grace, sarkastický humor, jenž mi byl tak příjemný. Tenhle film mě mile překvapil a čtyři hvězdy mu budou slušet. ()

sofiapetra

Bearmeedek mě předem namlsal svýma pěti hvězdicema, ale já jsem spíš zklamaná. Nosné téma, šikovná holčička, ale co to telenovelovské zpracování? Pro mě to silný film tedy nebyl. ()

Aljak

Marc Webb po tých dvoch spidermanoch konečne režíroval niečo realistickejšie - a hneď to bolo razom pútavejšie a zaujímavejšie (hoci nie až tak ako moja srdcovka 500 Days of Summmer, ktorú Marc režíroval už pred neuveriteľnými 8 rokmi). Príbeh to bol rozhodne zaujímavý, k tomu slušná zápletka, hoci som očakával že bude ešte o niečo viac vyhrotená. Ale vďaka charizmatickému Frankovi, svojskej Mary a panovačnej Evelyn to bola psychologická hra ako sa patrí. Ústredná dilema medzi dvomi protipólmi predstavy o Marynom detstve bola sama o sebe predpokladom pre dobrú drámu. Ja osobne som spokojný, hoci mi trochu prekážalo, že druhá polka filmu sa už dosť silno koncentrovala na ten súd a nie na Mary a jej vysporiadanie sa s vlastným nadaním. ()

Havaj8

Další pěknej, emocionálně vystavěnej příběh. Drama o zázračným dítěti, ze kterýho chtěj všichni dostat maximum ve svůj prospěch. Nebylo by to asi nic tak skvělýho, nebýt hlavních dvou hrdinů. Chris Evans v trochu odlišnější poloze než jak ho známe z Kapitána. A talentovaná dětská herečka, který uvěříte úplně všechno . ()

Figu

V osmé minutě filmu jsem byl přesvědčenej, že Gifted ode mě dostane tučných pět hvězd! Co mám malou dcerku, vnímám vše trochu jinak. Mckenna Grace mi jí šíleně připomínala. Hereckej výkon této slečinky byl naprosto geniální a opravdu jsem myslel, že by Velkej dar mohl nakouknout i do mé top desítky filmů! Napomáhalo tomu opravdu vše. Inteligence a pointa filmu, nejlepší Chris Evans jakýho jsem kdy viděl, dojemný i zábavný scény, prostě úchvatnej flák!!! Nemám moc co k tomu dál dodat, snad jen, že po Armageddonu (a měl jsem co dělat i u Sedmi životů s Willem) moje druhá významná filmová slza! Jsem holt nějakej přecitlivělej! Po dlouhatánské době dávám něčemu 100% ()

Martin741

Vdacne tema - chlap sa venuje vychove energetickej neteri , ale skoda, ze rezisersky dost rutina, utopene v civilnom podani / nic zapamataniahodne sa tam nestalo/. Plus skoda toho pomaleho, az uspavajuceho tempa a prestrihat od vatovo planych plkov - poskocim hned vyssie. 50 % ()

Rocky88

Film je cílen na dámskou část publika (chytrá a drzá holčička, která setře každýho chlapa, Chris Evans), ale Webb si zpracování pohlídal a nedopustil, aby z toho vznikla přeslazená ždímačka na city. Film nenudí, u některých vtípků se pobaví i mužská část publika a konec je ač očekávaný, tak přesto uspokojující. Za minimálně jedno skouknutí určitě tento film stojí. ()

bourec

Parádní koncert Evanse v nečekaný roli,a malý slečny Mckenny,která je ještě lepší.Škoda že druhá půlka ubrala na rozvernosti,a přešla na vážnější notu,později pak na citově-vyděračskou.Nebejt slabší druhý půlky,bylo to za pět.Občas mi tyhle jiný žánry přijdou vhod.70%. ()

Streeper

Těšila jsem se na nějaké náboženské téma, viděla jsem už spoustu filmů na podobný způsob, kde se věnovali Bohu, jelikož šlo o velký zázrak. Tohle je film o talentu na matematiku. Na film se hezky dívalo, příjemná atmosféra, skvělé herecké výkony. Vztah mezi Mckennou a Chrisem se zdál opravdový, za což dávám palec nahoru. Příběh se mi zdál ale trochu slabší, až moc se to táhlo soudními procesy, které za mě byly dost zbytečné. Hodnotím jako průměrný snímek, který mě při jedné scéně dokázal rozplakat, ale jinak je to takové jednodušší. ()

C0r0ner

O Evansovi jsem velké mínění neměl, ale tady ukázal, že rozhodně umí víc, než jenom mlátit emzáky štítem. Příběh mi připomněl Willa Huntinga s menším přesahem, zato více emocemi díky dítěti, kolem kterého se motají neřešitelná principiální dilemata. Kurevská paráda, kterou jsem vážně nečekal. 100% ()

carly

Krasny film. Ten pribeh je na prvy pohlad jednoduchy, ale ked sa do neho ponorite, zistit, ze je vsetko, ale jednoduchy nie. Je o rodicoch a detoch. O ambiciach. O strachu. O rozhodnutiach. Ale hlavne bol o laske. Bol citlivo napisany, ale hlavne bol uzasne zahrany. Octavia Spencer si ukradla kazdu scenu pre seba. Chris Evans mi zlomil srdce v snad kazdej druhej scene. No a Mckenna Grace ... ()

campix

Velice povedený feel-good film na nedělní pohodu. Splňuje naprosto všechny atributy, tak aby uspokojil diváky, kteří od něj nečekají nic jiného. Příjemné obsazení a zajímavý děj o geniální holčičce, o kterou se pere její vlastní rodina. Chris Evans je super a ztělesněním mládence, kterého by chtěla mít snad každá žena a maličká Mckenna Grace je taky skvělá. Já jsem rozhodně spokojen. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů