Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

Grossing

Geniální matematička si spokojeně užívá dětství se svým strýcem, který ji vychovává. V sedmi letech se o ni začne zajímat prateta a chce vše "pro její dobro" i pomocí soudu. Skvěle natočené drama o dobrotě a lásce, které se postaví do cesty chamtivost a sobectví. ()

Bogrant

Sympatická rodinná dráma, s naoko triviálnym a už XY krát obohraným príbehom, ktorý mierne a prekvapivo okrášľuje matematika. Film, ktorý mi ale nečakane dosť dobre zapasoval, ponúkol niekoľko dojemných, no nevtieravých scén (návšteva nemocnice, západ slnka v pozadí, záver) a preto som ochotný mu pre tentokrát odpustiť aj určité nedostatky a sentiment. Evans je totiž veľký sympaťák (nielen v obleku CA) a spolu s malou dievčinou im to zapasovalo náramne. Neškodné, pekné malé dielko. ()

pz314

Celý příběh fungoval a malá Mary byla úžasně autentická a vtipná. Akorát jsem nepochopil řešení toho soudu, jak se může něco takovýho stát? Jediný rozumný vysvětlení mi připadá, že to bylo podmáznutý. ()

Damnsinead

Hodně přeceňovaný film.  Herecké obsazení bylo sympatické, ale děj jedno velké klišé, předvídatelný a nepříliš uvěřitelný. Je mi jasné, že se film snaží vymačkat z diváka potoky slz, ale s tím, jak odhrkali vyprávění, to moc nejde. Slabý průměr. ()

90125

Hmm, pekné. Ale trošku príliš melodramatické a "podbízivé" (ani bohovi ma nevie napadnúť správny slovenský výraz). Dievčatko chvíľami zľahka prehrávalo po vzore Dakoty Fanning, ale zrejme práve to po nej režisér chcel. Mne sa zdalo, že sa nesprávala ako dieťa, ale ako herečka. Ten príbeh je vcelku fajn, dobre je napísaná postava grandmother, len škoda tej, dopredu naplánovanej "podbízivej" emocionálnej manipulatívnosti. Páčilo sa mi, že na tom súde to bolo fifty-fifty, obe strany mali svoju pravdu. Svoju bezohľadnú pravdu. Predsa by sa nepýtali decka. Ale ten happyend ! Happyendovejší ani nemohol byť. 70 % ()

13Maty13

"Je hodný člověk, myslím. Chtěl mě dřív než jsem byla chytrá."     /// Jednoduchý, komorní drama o výchově talentované dcerky. Emoce a herecké výkony jsou výborné. Frank a Mary, mě bavili každou chvíli, co byli na scéně. Krásný film, co pohladí po duši.   / Hodnocení: 9,5/10. ()

Petro

Troufám si říct: mít děti takové rodiče, jako je Frank (strýc, bo děvče žije jen s ním; mít takové vlastní rodiče, bylo by lépe), svět je za dvacet let ráj na zemi. Dojemný, krásný film. Takové mohu. Emoční slzičky tekou. A pak je tu ten posranej svět dospělých a sociálních péčí a intervencí států a všech co mají do řiti díru. A tam začíná to peklo. Ať je tam problematická ona babička, líbil se mi vztah mezi ní a Frankem. Opět nevídané v tomto světě. Dva DOSPĚLÍ lidé. Byť matka a syn. ()

xray0045

Netusil jsem presne do ceho jdu, mozna jsem ocekaval smysleny zivotopis genialniho ditete. Jake pak bylo prekvapeni kdyz se z toho vyklubalo rodine drama. Nutno rict ze naprosto uzasne Webb si sice zahrava s city, ale nevydira. Kapitan America je strycek inteligent schovavajici se za praci oprvare, moc hezky zahrane. Cely film je svetly jako dni na Floride a prostoupeny pohodovou muzikou. Co ale vycniva jak Michael Jordan mezi japonci je vykon Mckenny Grace, v kazde scene je uzasna a vtipna. Vetsinou se nudim pokud v desate minute nebylo prolito 127 litru krve a vystrilena vyroba Sellier @ Bellot na cely rok, ale tenhle film vas zasahne a uvedomite si ze takove filmy je cas od casu potreba shlednout. ()

splaty

Za co tak vysoké hodnocení? Za Obyčejnou tahanici o dítě a téměř apatický přístup hlavního hrdiny k celé věci? Jako ta nespravedlnost mě iritovala, tohle by se nemělo dít ani ve filmu. Za Chrise Evanse ale dávám o jednu * navíc. ()

Gmisiycs

Tohle není až tak útok na city, jako na debilitu dospělých a em.dospělých zvláště. Zvláště em to ale nemají šanci pochopit. Přesto děkuji a jen houšť a větší kapky! ()

Ricky.Bobby

Gifted ve mě vzbuzuje plno rozpolcených emocí a vlastně ani nevím kam se přiklonit, na jedný straně tu máme docela slušně natočený film, se slušným obsazením, který se snaží hrát na city i když u mě to asi zas tak dobře nefungovalo. Asi jsem už bezcitnej parchant nebo to hrálo na špatnou strunu. Opravdu nevím, a na druhou stranu tu ale máme film který hezky plyne, dobře se na něj kouká ale ničím nepřekvapí. Osobně bych odebral trochu soudů a přidal bych víc drámy a mohlo to být za lepší 4, takto spíš ty horší 4. 7,5/10 ()

LosMichal

Krásny film ktorý sa rozhodne dotkne vašich citov (ak nejaké máte). Mňa oslovil skvelým hereckým obsadením, dejom a aj hudba vedela v niektorých momentoch chytiť za srdce. Pri jednej scéne som mal aj slzy v očiach. Skvelá práca režiséra a hercov. Odporúčam všetkými desiatimi. ()

BStone

Film o tom, jak náročné je dát dítěti to, co opravdu potřebuje, místo toho, co si myslíme, že potřebuje. O tom, jak vysoká cena může být za vyjímečnost... Skvělé.... 95% ()

huhuhu783

Velkej film vo tom kam spějeme,naše společnost. Že vlastní rodiče sou schopný jít proti vlastním dětem a získat vnouče k intelektuálnímu sebeuspokojení ()

lineker

Film, který disponuje neotřelým korpusem. Geniální děvče, matematik a volba mezi standardním životem a životem zasvěceným vědě. To vše za ní musí rozhodnout (alespoň v tomto raném stadiu ) strýc a babička. Střet dvou světů, dvou pohledu na šťastný život. Vše je dohnáno do krajnosti, tzn. do soudního sporu o opatrovnictví. Naštěstí se nekonala tradiční ždímačka emocí, i když chvilky kdy se vám oči mohou zalesknout se v příběhu najdou. Vše je však rutinně, vyváženě zvládnuté bez zbytečného sentimentu. Malá Grace je okouzlující. ()

Chenile

Skoda.. tesil jsem se, mam takove filmy rad... Ale nakonec jsem byl zklaman.. Na takovy druh filmu hodne malo emoci, zadny vyvoj, pribeh prakticky zadny.. skoda... ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů