Sandman

• USA The Sandman
USA, (2022–2024), 19 h 8 min (Minutáž: 38–64 min)

Predloha:

Neil Gaiman (komiks)

Hudba:

David Buckley

Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Charles Dance, Boyd Holbrook, Jenna Coleman, Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar, Asim Chaudhry, David Thewlis (viac)

Existuje svět, kam se dostaneme, jenom když zavřeme oči a usneme – říká se mu Snění. A Pán snů Sandman (Tom Sturridge) tam umí zhmotnit naše nejhorší noční můry a představy. Když Sen nečekaně padne do zajetí, ve kterém stráví sto let, vyvolá jeho nepřítomnost dlouhou řadu událostí, které navždy promění svět spících i bdících. Sen se proto vydává na putování mezi světy i v čase a napravuje chyby, které udělal za dobu svojí dlouhé existence, musí znovu prozkoumat, kdo je přítel, a kdo nepřítel, a poznává taky nové bytosti – ať už kosmické nebo ze světa lidí. (Netflix)

Recenzie používateľa swenyx k tomuto seriálu (12)

Sandman (2022)

Sandman má postupně zvyšující křivku v tom jak jsou jednotlivý díly kvalitní, jako takhle dlouho jsem ze seriálu nadšenej nebyl, až tedy do 7. dílu, kdy to nějak opadne a 7. a 8. díl se fakt zdá, jako by za ním stala úplně jiná režie. Ale i tak je to dost povedený kousek, který si možná znovu za nějaký čas připomenu. ()

Spánek spravedlivých (2022) (S01E01)

To vypadá jako slušný fantasy. Postavy zatím zajímavý, Dream mě hodně baví a ten soundtrack je nejvíc, úplně dodává tu atmošku, tak snad to takhle půjde dál. ()

Nedokonalí hostitelé (2022) (S01E02)

Příběh dvou bratrů byl super, vrah a oběť. Sudičky Dreamovi řekli kde má hledat svoje O.o.p. (Objects of power, v tomhle mi to připomíná hru control) kdy první z nich je v Londýně. Ta atmoška se mi fakt líbí. Jsem zvědavej na schopnosti Dreama, až bude mít O.o.p. ()

Ať se ti o mně zdá (2022) (S01E03)

Dream získává svůj píseček. Ethel umírá a synovi dává svůj amulet. Možná mi trošku vadila dětinskost havrana, jinak nemám problém. ()

Naděje v pekle (2022) (S01E04)

Peklo bylo fakt v topu, jedno z nejlepších ztvárnění pekla, co jsem viděl. Fight s Luciferem taky boží, i když to byl ženský Lucifer. ()

Nonstop (2022) (S01E05)

Tak tohle bylo naprosto boží, každým dílem je to lepší a lepší. Jsem totálně nadšeněj, ta atmosféra a mysteriózno je asi to nejlepší. John se mi fakt líbí možná i víc jak Sandman :D ()

Zvuk jejích křídel (2022) (S01E06)

Sandman daruje nesmrtelnost a každých 100 let přijde svůj subjekt navštívit, po 500 letech ale zjišťuje, že je to vlastně jeho kamarád. Poslední 2 díly fakt totálně top. ()

Domek pro panenku (2022) (S01E07)

Tak po posledních epizodách přichází zlom. Tohle se mi tedy moc nelíbilo, nové postavy, žádná z nich se mi ( zatím) nelíbí, bylo to i dost random a abychom nezapomněli, že to je od Netflixu, tak tu máme homosexuály, supr. ()

Hrací dům (2022) (S01E08)

Rose hledá svýho brášku ve snech, rád bych už viděl více Morfea a méně side postav. Poslední 2 díly teda celkem shodily hodně vysokou laťku. ()

Sběratelé (2022) (S01E09)

Konečně se to zas trochu rozjelo, už jsem byl v obavách, že bych tak moc měnil názor. Sraz úchylných zabijáků na kterým Rose konečně našla svýho bráchu, bohužel ale i Korinťana. Sen byl sice tuhle epizodu v pozadí, ale překvapivě mi to vůbec nevadilo. ()

Ztracená srdce (2022) (S01E10)

Korinťan byl fakt dobrá postava. Nevím jak moc je věrohodný komiksu, ale to mě netrápí, byl to ideální záporák. V pekle se kujou pikle a vypadá to, že by v závěrečné epizodě mohl být nějaký fight ? Doufám v to. ()

Sen o tisíci kočkách / Kalliopé (2022) (S01E11)

Musím říct že jsem si že začátku říkal jestli koukám na Sandmana, ale v animované verzi by byl Sandman taky zajímavý, ne že ne. Příběh o Kalilopé byl také super. Na závěr moc super epizoda. ()

Sandman se dočká druhé řady

Sandman se dočká druhé řady

03.11.2022

Tak je to konečně oficiální, a fanoušci už můžou přestat na sociálních sítích bombardovat spisovatele a scenáristu Neila Gaimana dotazy, jestli a kdy Netflix obnoví adaptaci jeho slavného komiksu… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Netflix chystá Sandmana

Netflix chystá Sandmana

01.07.2019

Kultovní komiks The Sandman se v Hollywoodu pekl už pěknou řadu let. Oceňované dílo spisovatele Neila Gaimana zkoušela studia přivést na plátna kin už někdy od počátku devadesátých let minulého… (viac)