Vír snění je čím dál silnější a hranice mezi světy se stírají. Rose proto musí udělat těžké rozhodnutí. Morfeus se střetne s Korinťanem. (Netflix)

Nach

Tak konec přišel přesně tak, jak jsem si představoval. Tedy v podstatě kopie komiksu. Proč tedy dávám čtyři a ne pět hvězd? Inu epizoda o "nesmrtelném" nebo o bistru byla kvalitativně někde úplně jinde. A to myslím, jak u komiksu, tak zde v pilotní sérii seriálu. I tak ale uděluji čtyři hvězdy, protože prostě chválu si toto dílo zaslouží. Stejně jako druhou sérii k níž dojde. Děkuji tvůrcové... 80% ()

Martrix

Relativně uspokojivé zakončení druhé poloviny první řady. Gaimanovi ovšem nelze upřít, že jeho svět je působivý a Heinbergovi, že ho adaptoval v rámci možností solidně. Trikově velmi náročný vizuál, ladí se snovou atmosférou, obsazení bylo slušné, příběh dával smysl...i ve chvílích, kdy mi zajímavý nepřipadal. Takže asi spokojenost mixnutá s rozladěním, že od šesté epizody začala křivka mého nadšení klesat rychleji, než kurz rublu. Ale pořád to stačí, abych se opatrně těšil na druhou řadu. ()

ScarPoul

Kocky sú hodené. Pešiaci na šachovnici usporiadaní. Vieme čo skončilo, vieme čo začína a máme tu predzvesť ďalších dejových línií. Či už Pieseň o Orfeovi, Obdobie hmiel alebo Tryzna, keďže sa na scéne objavilo dieťa zrodené v sne. Načrtnuté línie ma ako fanúšika potešili. Tvorcovia chcú vyrozprávať všetko tak, ako sa patrí a sluší. A tie drobné náznaky vo mne znova vytvárajú pocit, ktorý som zažíval, keď som prvýkrát čítal komiks. Obrovská spokojnosť. ()

Tom10000

10. a předposlední díl 1. a doposud poslední série. Morfeus se chystá na závěrečný útok. Musí zabít Rose, aby znovu nastolil jak v bdělém, tak i ve světě Snění řád. Korinťan "uvězní" Snový vír a jejího bratra v jejich pokoji, zatímco se sám vydává, jako čestný host, do hlavní síně "Obilné konference". Zde přednese před svými věrnými krátký, ale úderný projev. Z něj ho vyruší Morfeus, jeho největší nepřítel. Následný boj trvá velmi krátce, Korinťan, největší a navíc jedna z prvních nočních můr, umírá. Sandman však nemá ani náhodou vyhráno. Rose se rozhodla ho zabít, stejně tak on ji. Nebo ne? V samotném závěru, když už dívka napáchala nemalé škody, si v zoufalosti uvědomuje, jaká budoucnost ji čeká, a jakou roli v ní bude hrát. Proto se králi Snů zcela vydává. Jenomže nastává další zvrat. Unity, její prababička, se vydává do Snění, kde se dozví o svém původním osudu. To ona měla být Vírem. A proto, před Morfeem a svojí pravnučkou, ho naplní. Rose je tedy svobodná, a Sandman konečně dosáhl svého. Jen kdyby se nedozvěděl, kdo může za "odsun" Snového víru, a kdo vůči němu chystá válku. Jeho sestra, Touha, se možná dočká trestu, Lucifera ale zastavit tak snadno nepůjde. 60 procent, zase mírný pokles. Snad poslední díl bude stát za všechny "promrhané" hodiny. ()