Morfeus tak úplně neví, kam se vrtnout, a tak jako stín následuje svoji neúnavnou velkou sestru. Ta mu dá dobré rady a povzbudí ho, ať se zase ozve starému známému. (Netflix)

quintes

SaDman.. netuším, o čo tu celkovo ide.. Teda, netušil som prvú časť.. Väčšinou dávam dobre hodnoteným seriálom šancu, t.j. tak prvé tri diely (nie žeby som nechcel, ale nemám v tomto živote veľa času).. Vcuclo ma to, a 6 diel, to som už plakal.. Tak smutné, kruté, pravdivé.. Interstellar, je Lev zlý, keď zožerie gazelu? ()

Tom10000

6.díl. Morfeus ztrácí smysl svého věčného života. Brzy se mu do cesty nečekaně připlete jeho sestra Smrt, zrovna když krmí holuby. Když se spolu vydají na procházku kolem těch, co mají zemřít, ukáže mu důležitost lidstva jako takového. Kvůli nim on i ona vlastně existují, to oni tvoří náplň jejich existence. Když Smrt odchází, poradí Sandmanovi, ať se opět setká se svým starým známým kamarádem. Dostáváme se do roku 1389, kde ve staré Anglii jeden obyčejný hospodský muž slibuje všem svým kamarádům, že obelstí samotnou Smrt. Jelikož se zde zrovna s Morfeem ona žena nachází, dostane se mu štěstí. Po každých sto letech se zde začnou scházet právě Sandman a on. Jednou prožívá nesmrtelný muž vzestupy, kdy vlastní svoji oblíbenou krčmu, podruhé zase pády, kdy ho do ní ani nepustí. Pokaždé si ale všímá pokroků lidstva, a také svého vlastního štěstí v neštěstí. Jednou měl ženu a majetek, podruhé skončil chudý a sám. Před třiceti lety se dozvěděl o bourání jeho podniku. Sandman se neukázal, zrovna ho věznili. Po třiceti letech však postaví novou hospodu vblízkosti té staré. A Sandman se mu omluví za pozdní příchod. 95 procent, tento díl se mi moc líbil. PS: V jednu chvíli vidíme i Johannu, jak před dvěma sty lety dostane od Morfeuse nabídku, aby mu vykonala službu. Zdá se, že i ona může patřit mezi nesmrtelné (Věčné). Uvidíme! ()

FilmysMartym

Tahle epizoda byla jednoznačně nejlepší, skoro ve všech aspektech. Jakožto obrovský milovník historie a lidstva jako takového, mě tenhle příběh dosti zasáhl a u vás ostatních, co jste také tak nakloněni k těmto tématům, bych řekl, že to mělo podobný dopad. Myšlenka, nad kterou se každý z nás aspoň zamyslel a chtěl by ji zkusit na vlastní kůži, osobně bych ani chvíli neváhal, prožít všechen ten čas od 14. století až do současnosti, samozřejmě to má určité nevýhody, ale to mají všechny věci. Rozhodně to nebylo naposledy, kdy jsem si tuhle epizodu pustil. ()

marhoul

Pecka! Jen kvůli této části se vyplatí na seriál podívat. Vlastně, koho nebaví seriál od začátku, ať se netrápí a pustí si jen tohle. Tohle by měl totiž vidět každý. Rozsekalo mě to několikrát, zařazuji mezi tzv. stálé záležitosti, ke kterým se občas ráda vracím. Co já vím? Třeba o Vánocích. Srdcovka. ()

Eaton_Hunt

Poslední dva díly jako kdyby byli od jiných tvůrců, taková hloubka ohledně otázek života a smrti jsem zažil málokdy. Jsem rád že se uskutečnila tato adaptace. Celkově příběh slabý, ale ty vedlejší linie jsou úžasné. Jaký malý prostor dostávají, tak jsou neskutečně obsáhlé věděním a moudrostí ze života, které mě dokážou pekelně se zamyslet nad sebou. 10/10 ep 05, 06 ()