Morfeus v bdělém světě hledá uprchlou noční můru. Stane se přitom ale obětí okultisty Rodericka Burgesse, který chce povolat a uvěznit Smrt. (Netflix)

darkrobyk

S převáděním comicsů do filmových okének bývá většinou problém, zde ale můžu napsat, že první díl rozhodně má comicsovou duši, což může být přirozeně podílem Gaimana na scénáři. Parádní vizuál dýchá gothickým hororem, a to já rád. Z herců mě nejvíce bavil Charles Dance, z něhož charisma doslova srší nejen od dob GOT. Po celou dobu je cítit jakési napětí, co se (děsivého) stane. Po letech se nejspíš znovu pustím do comicsové předlohy, mezitím si ale dám další díly. ()

momomoo22

Nepoznám predlohu takže  pre mňa nové a prvý diel že čo? Sám Sandmen vyzerá fajn, ono Lucien dosť zlá postava, alebo tá herečka úplne nesympatická.  Sandmen je len v úvode zavretý.  Neviem ako v predlohe, ale vraj rozoberá tematiku LGBT, takže toho sme sa v úvode dočkali, aj rasového vyváženia. Kráľovstvo Sandmana fajn, ale inak tie efekty ako keby to bolo PC hra. Prišlo mi občas diane nezmyselné a nudné. Takže za mňa prvý diel nič moc. Keďže prvé diely nebývajú skvelé tak dám tomu šancu.. ()

gemkio_cz

Vizuál, casting a atmosféra jsou opravdu parádní, jak zde tvrdí většina komentářů, ale to tempo! To je průser! Předlohu neznám, ale pokud je skutečně první sešit jenom o tom, jak hlavní postava sedí zavřená ve skleněné kouli, tak sem vlastně rád, že jí neznám. Doufám, že v dalších dílech to nebude taková nuda, protože potenciál to má slušný. ()

kockodan

No, nevím. Takovej trochu Dařbuján &  Pandrhola po anglosaxonsku, s příchutí fantasy a naprosto zbytečné LGBTQ propagany. Akorát hamižný zloduch neuvězní  v sudu ve sklepě Smrťáka ale Spacáka, co nemá pod palcem smrt prasat domácích, ale lidský spánek, a nezavře ho do sudu ale do skleněné baňky. První díl nám polopaticky a pěkně jako pro blbečky naservíruje přes sto let děje, a hlavně na koho bude Spacák nasraný, až se dostane ven. Musíme jasně a polopaticky pochopit, na koho má pifku a proč, a po kom půjde. Je to především ta těhule, manželka hamižného zloducha, co mu ofakaněná ještě za mlada frnkla s LARP helmou, pískem z Hurgády v pytlíčku jako suvenýr z dovči a s jakýmsi pouťovým červeným sklíčkem které vypadá jako levná cetka z plastu. (Přijít o takový poklad by asi spravedlivě nasralo každého, to uznávám). A taky v hledáčku čerstvě osvobozeného Spacáka bude teď už starý syn původního zloducha, co mu jako kluk odkrágloval jeho oblíbenou pet korelu přímo před jeho očima, ze které zůstala jen krvavá čmouha, rozstříknutý mozek, střeva a peří na skle, a to jen proto aby se zalíbil svému despotickému fotrovi, a získal si jeho uznání a otcovskou lásku. Tato strategie naplnit si svou potřebu rodičovské lásky a uznání nebyla úspěšná, neboť zlostný, narcisisticky sebestředný, emočně oploštěný fotr se po jedné z dalších konfrontací se synem fláknul palicí o sklo tak nešťastně, že na místě natáhl bačkory. Teď když se dostal Spacák z baňky ven, a zjistí, že z jeho sto let neobydleného baráku je naprosto zchátralá, polorozpadlá a k bydlení naprosto nezpůsobilá barabizna, se samozřejmě nasere, a začne se krutě mstít a vyřizovat si účty, a nastane totální peklo a mayhem pro všechny, kdo mu za těch sto let ukřivdili. Podívám se ještě na další dva díly, jak je moje pravidlo tří epizod abych dal každému dílu spravedlivou šanci? Určitě ano. Jsem na ně natěšen? To zrovna ne. Rozhodne dozajista to, zda budou fialové blesky energie z dlaní a koulení očima jako ve Wanda Vision. Jakmile se objeví první CGI fialové blesky z dlaní a koulení očima, házím ručník do ringu a Spacák mi zůstane navždy nepoznán! Má tolerance k fantasy se věkem evidentně snižuje. 35% ()

FOCKE_WULF

K Sandmanovi už jsem psal nějaké třesky plesky, ale čím na mě nejvíc zapůsobil a z čeho se tu zpovídám - stal jsem se závislým na soundtracku. David Buckley napsal hudbu, která zvláštně stírá rozdíl mezi bdělou racionální realitou a snovou říší. Ta stěna je najednou docela průchozí. Před spaním ideální. ()