Sandman

• USA The Sandman
USA, (2022–2024), 19 h 8 min (Minutáž: 38–64 min)

Predloha:

Neil Gaiman (komiks)

Hudba:

David Buckley

Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Charles Dance, Boyd Holbrook, Jenna Coleman, Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar, Asim Chaudhry, David Thewlis (viac)

Existuje svět, kam se dostaneme, jenom když zavřeme oči a usneme – říká se mu Snění. A Pán snů Sandman (Tom Sturridge) tam umí zhmotnit naše nejhorší noční můry a představy. Když Sen nečekaně padne do zajetí, ve kterém stráví sto let, vyvolá jeho nepřítomnost dlouhou řadu událostí, které navždy promění svět spících i bdících. Sen se proto vydává na putování mezi světy i v čase a napravuje chyby, které udělal za dobu svojí dlouhé existence, musí znovu prozkoumat, kdo je přítel, a kdo nepřítel, a poznává taky nové bytosti – ať už kosmické nebo ze světa lidí. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (11)

Spánek spravedlivých (2022) (S01E01)

Dlouho jsme otáleli, konečně tomu dali šanci a jako komiksem absolutně nepolíbení jsme zatím trochu ztraceni, ale ten styl je tak poutavý, že tomu po tolika kriminálkách, kterých jsem se v poslední době přesytil, rozhodně dám šanci. ()

Nedokonalí hostitelé (2022) (S01E02)

Nečekal jsem, že tahle komiksovka, o níž jsem doposud nevěděl vůbec nic, bude v rámci tak skvělého mixu žánrů obsahovat i spoustu postav, které moc dobře známe z nejrůznějších zákoutí mytologie. ()

Ať se ti o mně zdá (2022) (S01E03)

Třetí epce rozhodně vévodí formace zdejšího úhlavního záporáka, který Morfeovi asi slušně zavaří. Tvoří se tím ale slušná temná stránka seriálu, pro níž jsem tu především. ()

Naděje v pekle (2022) (S01E04)

Tom Sturridge si ústřední postavu dává s takovou grácií a seriál samotný si pohrává s tak poutavým vizuálem, že tentokrát už jsem byl ponořen úplně a jen čekám, co se bude dít dál. Tkví ve mně stud, že jsem Sandmana odkládal tak dlouho. ()

Nonstop (2022) (S01E05)

Mě tenhle seriál táhne hlavně kvůlu postavě Sandmana, takže tam, kde chybí, jsem ochuzen o stoprocentní zážitek. Třebaže záporák, co sakra vypadá jako David Thewlis a jeho Lupin v HP, je opravdu badass. ()

Zvuk jejích křídel (2022) (S01E06)

Zvěsti nelhaly, jedna silně netradiční kamarádská dvojka, co se poznává napříč staletími je fakticky špetkou toho nejlepšího, co loňský seriálový svět poskytl. ()

Domek pro panenku (2022) (S01E07)

A jako tomu byl u banger dílu předchozího, i tady musím jít s davem, tentokrát bohužel tou negativní cestou, kdy jsem na epizodě shledal pramálo poutavého. A vlastně ji skoro ani nepochopil. ()

Hrací dům (2022) (S01E08)

Už se sice pohybujeme zase ve snech, ale chvíli trvá, než se člověk zorientuje a přistoupí na důležitost Walkerových v rámci samotného ústředního příběhu. ()

Sběratelé (2022) (S01E09)

Jakmile jsem přistoupil na hru Korinťana, zahraného bezchybným Boydem Holbrookem, už jsem konečně zase začal chápat děj a jsem silně zvědav, jak se to celé zacyklí či na nás rovnou hodí cliffhanger pro druhou sérii. ()

Ztracená srdce (2022) (S01E10)

I když jsem nebyl schopen věnovat pozornost celou dobu, neotřelost a originalita celého seroše mě baví natolik, že druhou řadu chci, co nejdřív to půjde! ()

Sen o tisíci kočkách / Kalliopé (2022) (S01E11)

Oba dva příběhy nabídly velmi silné momenty a velmi svěží vítr do celého seriálu, zároveň oba v lecčem trochu pokulhávaly, tudíž si tu skoro pětku ponechám v kapse na další dění, které snad dorazí s nepříliš velkým odstupem. Protože postavu Morfea naprosto žeru a už teď ho postrádám! ()

Sandman se dočká druhé řady

Sandman se dočká druhé řady

03.11.2022

Tak je to konečně oficiální, a fanoušci už můžou přestat na sociálních sítích bombardovat spisovatele a scenáristu Neila Gaimana dotazy, jestli a kdy Netflix obnoví adaptaci jeho slavného komiksu… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Netflix chystá Sandmana

Netflix chystá Sandmana

01.07.2019

Kultovní komiks The Sandman se v Hollywoodu pekl už pěknou řadu let. Oceňované dílo spisovatele Neila Gaimana zkoušela studia přivést na plátna kin už někdy od počátku devadesátých let minulého… (viac)