Cary Grant hrá v tomto thrilleri šarmantného gambléra, ktorý však svoju finančnú nezávislosť iba predstiera, v prvej triede cestuje na "treťotriedne" lístky a nie je ani zďaleka taký anjel ako sa zdá. Raz si vo vlaku (v prvej triede) padne do oka s Joan Fontain a onedlho na to si ju vezme. A až po svatbe začne Joan odhalovať jeho skutočnú tvár. (POMO)

Gilmour93

„You're the first woman I've ever met who said yes when she meant yes.“ Jen těžko lze odolat notorickému lháři, když vypadá jako Cary Grant a oslovuje vás:„Ahoj, Opičko.“ Romantická komedie postupně se transformující v thriller, zakončená úlitbou pro fanynky lamače dívčích srdcí z Bristolu. Joan Fontaine dostala za svůj výkon Oscara, mimochodem jediného v celé historii pro herce či herečku ve filmu Alfreda Hitchcocka. Akademici byli, jsou a budou vždycky tak trochu Psycho.. ()

evulienka3

V kontexte s doteraz videnými filmami od Alfreda Hitchcocka bol tento zatiaľ u mňa najslabší, aj keď rozhodne nie zlý. Taký "exkluzívny" manželský pár je skutočne exemplár na pohľadanie, len tá zápletka má akúsi pre mňa nemastnú neslanú gradáciu. V tomto prípade preto siaham po nižšom hodnotení. Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

(mOnkey)

Lina si vzala nepravého muže. Johnny před ní nejprve zatají svou skutečnou finanční situaci a později skrývá i svou vášeň pro dostihy. Když je zabit jeho blízký přítel, Lina pojme podezření, že vrahem by mohl být její muž. Oprátka nad Johnnym se, zdá se, začíná utahovat, a příběh drží diváka napnutého až do dramatického finále, v němž odhalí Cary Grant svou pravou tvář! A nebo ne? ()

RHK

Začátek filmu byl romantický - něco jako Prázdniny v Římě, ovšem pak nastoupil ten pravý mistr thrilleru Hitchcock a napětí by se dalo krájet. Škoda toho neslaného nemastného závěru, jinak byl scénář bez chybičky. Od až násilně šťastného zakončení filmu mám utkvělý pocit, že to byl happyend pouze falešný a že ještě během titulků Cary Grant tu svoji chytrou a podezřívavou manželku z vysokého útesu přeci jen shodil a pak si pískal temnou melodii... Oba hlavní představitelé byli skvělí, zvláště plaché Joan Fontaineové jsem věřil každý pohled oka i každé podezření. A skvělá černobílá kamera. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=mYG5qbnArEM&feature=related ()

honajz2

Nakonec ty 4* dám, i když tohle byl poněkud slabší Hitchcock. Ono to je taky hlavně tím, že to bylo málo napínavé a nějak pořádně napínavé to začalo být až v poslední půl hodině. Je to dobré, Cary Grant a Joan Fontaine ve svých rolích skvělí a kamera není špatná (ačkoli myslím, že Hitchcock si s tím mohl víc vyhrát), ale na Hitchcocka to bylo prostě slabší, byť příběh to má zajímavý. Naštěstí to pro mě ta poslední půl hodina zachránila, ale víc jak slabé 4* si to nezaslouží. Hitchcock má mnohem lepší filmy. ()

• Režisér Alfred Hitchcock chtěl učinit jiný závěr, který bohužel ale nevznikl. Jeho nápad byl ten, že Lina (Joan Fontain) by se měla smířit s tím, že bude zavražděna. Píše dopis: "Drahá maminko. Dostala jsem se do strašných potíží. Vím, že mě zabije, ale já ho miluji natolik, že nechci dál žít. Myslím, že lidská společnost by před ním měla být ochráněna." Pak dopis zalepí a zanechá jej na posteli. Přijde Johnnie (Cary Grant) s mlékem a ona řekne: "Můžeš mi to poslat?" Vypije osudnou sklenici mléka, čímž skutečně spáchá sebevraždu, a zemře. Pak vidíme vesele se pohvizdujícího Johnnieho (Cary Grant), jak hází dopis do schránky. Tak jsem chtěl film zakončit. Zkrátka - černý humor. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)
  • Po jedné z projekcí nařídil producent R.K.O. snímek přestříhat a očistit tak od momentů, které poukazují na Granta coby vraha. Tím se ale stopáž filmu snížila pod hodinu a šéf společnosti dovolil Hitchcockovi vrátit snímek do původního stavu. (Hwaelos)
  • Johnnie (Cary Grant) nazývá svou vyvolenou (Joan Fontaine) "Monkey Face" a učiní tak ve filmu celkem devatenáctkrát. (SeanBean)