Mediciovci

Taliansko / Veľká Británia, (2016–2019), 22 h 13 min (Minutáž: 48–60 min)

Dustin Hoffman, Guido Caprino, Richard Madden, Stuart Martin, Annabel Scholey, Ken Bones, Alessandro Sperduti, Daniel Caltagirone, Lex Shrapnel (viac)

Florencia, rok 1429. Giovanni di Bicci de' Medici, zakladateľ Mediciovskej banky, doviedol svoju rodinu k bezprecedentnej ekonomickej moci. Náhle však zomiera a jeho synovia, Cosimo a Lorenzo, sa musia postaviť na čelo svojho rodu s neľahkou úlohou, vzdorovať útokom nepriateľov, ktorých snahou je zvrhnúť ich moc. (STV)

Recenzie používateľa filmmovier k tomuto seriálu (3)

Vládcovia Florencie (2016) (S01)

Fantastičtí Tudorovci, jedna z mých nejnovějších seriálových lásek, mají svého nejdůstojnějšího nástupce právě ve výborných Medicejích. Úplně na začátek musím zmínit výbornou znělku, která je jak vizuálně, tak hudebně jednou z těch vůbec nejlepších. Výborné obsazení v čele s Dustinem Hoffmanem a Richardem Maddenem je radost sledovat, vizuálně je to lahůdkové podívání, výprava je skvostná a tempo příběhu je (překvapivě) poměrně pádící kupředu. V první sérii jsou samozřejmě slabší momenty (a klidně by jich mohlo být méně), ale ty jsem ve výsledku rád přešel, protože všech osm dílů byla vážně radost sledovat, obzvlášť, když to bylo ke konci čím dál lepší. Jeden z těch lepších (a věrohodnějších) historických seriálů, na které se dá bez problému dívat, takže u mě mají Vládci Florencie velmi silné čtyři hvězdy. Vypadá to ale, že Lorenzo bude ještě lepší. Strhující podívaná je ovšem i tohle. 75%. ()

Vznešený rod (2018) (S02)

Nakonec je to lepší, než Vládci Florencie, ale jen o malou píď a o Seana Beana, který je fenomenální záporák. A taky mně těší účast Bradleyho Jamese, kterého jsem zatím vídával jen v Merlinovi. Opět strhující záležitost jak po stránce dějové, tak herecké i hudební (ta znělka je s každým poslechem úžasnější). A samozřejmě je to díl od dílu lepší. Medicejové jsou fakt lahůdka a nemají nic, co by si zasloužilo byť jen tu sebemenší kritiku. Víc takových seriálů! Třetí řadu co nejdříve! Prostě paráda. Na obou sériích oceňuji, že nejsou hloupé béčko. 85%. ()

Mediciovci III: Vznešený rod (2019) (S03)

Medicejové i ve své třetí sérii zůstávají jedním z nejlepších historických seriálů vůbec, dokonce si myslím, že kvalita se i tentokrát lehce zvedla, navíc je výhoda, že v tomto případě se na předešlou sérii tentokrát přímo navazuje. A protože to vypadá, že seriál dospěl do svého definitivního konce, nevyhneme se ani povedenému zakončení. Opět mě fascinovala téměř každá minuta - skvostná výprava, skvělí herci, strhující dialogy a nesmírně zajímavý děj doprovázený vynikající hudbou. Prostě opět strhující záležitost, která sice není úplně stoprocentně věrná skutečné historii, ale je to úplně jedno. Těch osm dílů už zase uteklo až příliš rychle. ()