Prešlo dvadsať rokov a Piero, Cossimov syn, so svojou manželkou Lukréciou, sú na čele  bankárskeho rodu, ktorého moc sa časom stabilizovala. Avšak pokus o atentát na Piera upriami pozornosť na jeho chyby vo vedení banky. S jeho dobrým priateľom Francescom I Sforzom, ktorý je najväčším dlžníkom banky spraví Piero dohodu, aby mu boli jeho dlhy odpustené. Toto riešenie je však pre Mediovcov lividačné a Lorenzo, Pierov syn len tak tak zabráni krachu rodinnej banky a pádu Florencie. Ujme sa vodcovstva v banke a aj napriek tomu, že má vzťah s vydatou ženou, prijme sobáš s bohatou rímskou aristokratkou Claricou Orsiniovou. Medzičasom sa rod Pazziovcov, pod vedením Jacopa Pazziho, spojí s pápežom Sixtom IV., aby upevnil svoju moc a dokázal zvrhnúť vládu Mediciovcov. Toto spiknutie bude viesť k ohrozeniu Lorenzovej moci v kultúrne sa prebúdzajúcej Florencii. Druhá séria seriálu sa sústreďuje na rod Mediciovcov v druhej polovici 15. storočia, kedy sa vodcovstva v rodinnej banke ujme Lorenzo, známy ako "Vznešený". Je to vynikajúci diplomat, ktorý sa stane vo Florencii veľmi obľúbený a rozhodne sa politiku riešiť inak. S podporou svojho brata Giuliana sa spojí s mladým výtvarným umelcom Sandrom Boticellim a privedie národ do novej, tvorivej éry a politickej revolúcie. Stane sa významným renesančným politikom, ktorý bude štedro podporovať umenie. Za jeho obdobia budú tvoriť aj Leonardo da Vinci a Michelangelo. (RTVS)

mosem

Pokud budeme hodnotit historickou přesnost, dosahuje asi hodnot minisérie Marie Terezie.Ale víc snad ani nikdo neočekává - není to dokument, a ani se na něj nehraje. Je to seriál který našel inspiraci ve skutečných událostech. Snad jen dávka sentimentu a romantiky byla v některých momentech příliš velká, jako by se děj inspiroval v dílech Rosamunde Pilcher. Ještě větším zklamáním pro mne byl závěr druhé série, který působil tak, že našel svůj předobraz v husitských bouřích. Lorenco v posledním díle druhé série působí dojmem komunistického revolucionáře a táborového řečníka, milovaného vůdce lidu. Bohužel ani ve své roli "zlého" nepůsobí příliš přesvědčivě, je až příliš zřejmé že hraje.Za mne nejpřesvědčivěji působil Sean Bean v roli Jacopa Pazziho. Za vůbec největší přínos pak považují inspiraci k tomu, něco zajímavého o rodině Medici si přečíst z literatury faktu. Nepochybně zajímavá rodina. ()

carl.oesch

Tak takhle si představuji kvalitní a atraktivní historický seriál ze zajímavé doby a prostředí. Ti, kteří se rozhořčují, že je Lorenzo Nádherný až příliš kladná postava by neměli být líní a měli by si zjistit, co udělal a co po něm zůstalo. Leonardo, Michelangelo, Botticelli. A taky Machiavelli. Těm všem a mnoha dalším vytvořil tento muž background, aby navěky (alespoň co bude tahle civilizace jakž takž existovat) patřili k tomu nejlepšímu, co z lidstva vypadlo. Jistě, Lorenzo sice žádný beránek nebyl, ale poslední díl ukáže, kam až jsou schopni zajít lidé, kteří se nezřídka kdy dokážou ohánět veřejným zájmem, republikou, morálkou, vírou a poukazovat na tyranii druhých, ale ve skutečnosti jim jde jen o jejich sobecké zájmy a jsou schopni z touhy po vyhlazení nenáviděných Medicejských klidně Florencii potopit do papežského područí, jenom aby vládli...co mi to jenom připomíná. Je asi dobře, že scénář nepsali Italové a že na perfektním technickém pozadí se neodehrávají žádné sentimentálně teatrální scény, ale probíhá zde drama, takové, které nejrůznější fantasy typu hra o trůny nemůže nikdy překonat. Tohle se, jakkoliv to může někomu připadat neuvěřitelné takhle stalo. A na druhou stranu, to, co přišlo po osmém díle si snad taky zaslouží svůj díl série. ()

Mirischka

Po třech dílech zatím baví víc než 1. série. Richard Madden samozřejmě chybí, ale Daniel Sharman a Bradley James jsou víc než uspokojivá náhrada...jak pro oči, tak i po herecké stránce. Od Teen wolfa/Originals a Merlina ušli dlouhou cestu a já jim věřím každou větu. A Sean Bean je úžasný záporák. Navíc seriál hodně šikovně využívá krás Itálie a příběh je napínavý a má spád. Tleskám. ()

Arkanoid

Sean Bean v úlohe Pazziho opäť v seriáli ťahá za kratší koniec. Kvalitou séria pripomína predošlú. Ceniť sa dá technická kvalita natočenia prírodných scén alebo dobových mravov, sympatické herci aj postavy , strategické plány a akčné scény. Chýbajú tomu však dve zásadné veci, a to charakterovo vyspelé postavy, ktoré by svojou originalitou pritiahli divákov k obrazovkám a rozmanitosť a komplexnosť ich pováh by si spájali predovšetkým s týmto seriálom a nepredvídateľnosť deja. Postavy boli charakterovo zobrazené lepšie v Da Vinci's Demons, aj ich hereckí predstavitelia boli vybraní vhodnejšie. Celkovo najlepším intrigánskym seriálom s talianskou tematikou šľachtických rodov ostavájú The Borgias oplývajúci výborným dejom, ako aj postavami. Dojem trochu napráva 2. a posledná epizóda, v ktorej vrcholí najväčšia udalosť rodov Medici a Pazzi. ()

filmmovier

Nakonec je to lepší, než Vládci Florencie, ale jen o malou píď a o Seana Beana, který je fenomenální záporák. A taky mně těší účast Bradleyho Jamese, kterého jsem zatím vídával jen v Merlinovi. Opět strhující záležitost jak po stránce dějové, tak herecké i hudební (ta znělka je s každým poslechem úžasnější). A samozřejmě je to díl od dílu lepší. Medicejové jsou fakt lahůdka a nemají nic, co by si zasloužilo byť jen tu sebemenší kritiku. Víc takových seriálů! Třetí řadu co nejdříve! Prostě paráda. Na obou sériích oceňuji, že nejsou hloupé béčko. 85%. ()

• Britský herec Bradley James (Giuliano de' Medici) si postěžoval, že natáčení bylo poněkud příliš zdlouhavé a únavné. (Lynette)
  • Během jarního lockdownu (kvůli koronavirové pandemii) v roce 2020 proběhlo živé vysílání „At home with the Medici“ na YouTube pro fanoušky tohoto seriálu s hlavními hereckými hvězdami z druhé série. Diváci se tak dozvěděli v přímém přenosu některé perličky ze zákulisí, například od herce hlavní role Daniela Sharmana (Lorenzo de' Medici), že přicestoval do Itálie cca o měsíc dříve, než začalo samotné natáčení, aby se začal připravovat na roli kupříkladu tím, že si bude užívat tuto jihoevropskou zemi a stravovat se jako rodilý Ital. Jeho seriálový mladší bratr v podání herce Bradleyho Jamese (Giuliano de' Medici) byl otevřený, co se týkalo jeho milostných scén. Natáčení postelových intimních scén Giuliana a jeho velké lásky Simonetty Vespucci v podání herečky Matildy Anny Ingrid Lutz ve druhé sérii bylo pro něj prý velmi nepříjemné, nicméně první asistent režiséra byl prý velkým pomocníkem při natáčení právě těchto scén. Také poznamenal, že ačkoliv byla představitelka Simonetty ve velmi zranitelném postavení, právě ona jako první dokázala svým přístupem docílit toho, že se všichni nakonec cítili komfortně. (Lynette)
  • Herci Daniel Sharman (Lorenzo de' Medici) a Bradley James (Giuliano de' Medici) se svými dubléry natáčeli v roce 2017 některé nebezpečné scény v ulicích malého města Sabbioneta poblíž italského historického města Mantova v Lombardii. (Lynette)