Mediciovci

Taliansko / Veľká Británia, (2016–2019), 22 h 13 min (Minutáž: 48–60 min)

Dustin Hoffman, Guido Caprino, Richard Madden, Stuart Martin, Annabel Scholey, Ken Bones, Alessandro Sperduti, Daniel Caltagirone, Lex Shrapnel (viac)

Florencia, rok 1429. Giovanni di Bicci de' Medici, zakladateľ Mediciovskej banky, doviedol svoju rodinu k bezprecedentnej ekonomickej moci. Náhle však zomiera a jeho synovia, Cosimo a Lorenzo, sa musia postaviť na čelo svojho rodu s neľahkou úlohou, vzdorovať útokom nepriateľov, ktorých snahou je zvrhnúť ich moc. (STV)

Recenzie používateľa marhoul k tomuto seriálu (4)

Vládcovia Florencie (2016) (S01)

Rozpaky. Kupodivu slabší výprava, což bych u Medicejských nečekala, děj fádní (až na několik výjimek), ani obsazení mě příliš neoslovilo. Vyplesklá tuctová zaječice bez rtu, co si ji Cosimo vzal, ne a ne zestárnout, tedy dvackou do nejdelší smrti, a vůbec se tam sešla celá řada unylých, nevýrazných, na kohosi známějšího podobných herců včele s Dustinem, který to taky nezachránil. Benátská rusovláska a Marco byli jediní trefní, jinak nuda. Historické seriály jsou moje. Podezírala jsem se, jestli nemám přehnané nároky. Nemám. Včera jsem shlédla 1.část Lorenza a pozdávalo se mi to podstatně víc. Mělo to švih, svižnější scénář, několik pořadných herců i zajímavější výpravu, takže se uvidí. ()

Pôvodný hriech (2016) (S01E01)

Slabé tři. Skákat panáka v ději je v tomto případě úmorně nezábavné, současné výrazy v dialozích působí jako pěst na oko, výprava zaostává za béčkovými italskými seriály z osmdesátých let, účesy podivně dnešní, herecké výkony postrádám a celkově nuda... ()

Vznešený rod (2018) (S02)

Historicky výrazně mimo, ale pal to čert. Mě osobně potěšil prostor, který dostal Sandro Botticelli, včetně s jarním závěrem. Jinak mohlo to být kratší, místy rychlejší a méně limonády. Medicejská látka by jistě vystačila na syrovější pojetí, ale budiž. Celkově se mi to líbilo více než první várka, na páteční večer v pohodě. ()

Vyrovnávanie starých účtov (2018) (S02E01)

Mnoho postav, seznamování se s momentální situací, takže trochu nepřehledné. Přesto pro mě trochu zajímavější než první série. Zatím. ()