PTuranyi

Skvelá politická dráma, perfektný príbeh aj postavy. Dej sa rozbieha svižne. Po krátkom intre a navodením napätia pohľadom do budúcnosti (resp. následnom návrate do minulosti) sa ďalej ženie šialenou rýchlosťou a prichádza zvrat za zvratom. Žiaľ aj tu zaúradoval akýsi čudný pohľad na vec, ktorý som nepochopil a tým trocha pokazil dojem. V poslednej tretine dochádza k zvratu kvôli napadnutiu spolupracovníčke, ktorú napadne muž so zbraňou. Aj keď z môjho pohľadu nie je dôvod na žiadne výčitky, celý dej zastane a vyplakáva sa nad týmto incidentom. Hlavná hrdinka síce vďaka tomu prechádza akoby nejakou sebareflexiou. Podľa mňa však úplne zbytočne. Netrvá to našťastie dlho a vlak sa znovu rozbieha aby dorazil do skvelého finále. ()

TOPmoovie

intenzivny film. naozaj iba pre tych, ktori su doma v politike. a ma to taky opiját pre tych co tak tuzia po pokroku a spravodlivosti- pichnu si tento film a do prebudedia do reality, je nam dobre:)) ()

durkes

Výborný film. Úžasný herecký výkon Jessici Chastain. Len sa pýtam, kde ostal tento film v plejáde nezaujímavých a sračkových lalalendových filmov na tohtoročných Oscaroch. Politické filmy tohto typu sa dajú pozerať a tento bol z nich suverénne najlepší. ()

KraLuban

Nakonec to na 5* nebylo, ale hodně těsně...protože tohle bylo SKVĚLÉ. Drsné, manipulativní, kruté a zároveň zcela neosobní, bezohledné - takové, jaký svět lobbistů podle mě je. Nemám rád Jessicu Chastain, ale pokud někde měla životní roli a pokud se za hlavní hrdinku někdo hodil, pak je to určitě ona tady. Nejbezohlednější ze všech žraloků, bravo, Jessico! ()

Doffy

Klobouk dolů scénáristovi, režisérovi a všem kteří se podíleli na takovém dobře vykonstruovaném příběhu o geniální ženský, která dokonale dokazuje, že je nejlepší ve svém oboru. ()

Alvin

Slečna Sloan se pere za omezení práva na držení zbraně, ještě zuřivěji než senátor Kubera obhajuje kouření. Na rozdíl od něj má ale i druhý, třetí, čtvtý a možná i pátý plán v záloze. Taky je trochu víc sexy. Naštěstí se neobjevil žadný titulek "based on true story", takže jsem ochotný připustit, že v rámci hollywoodu existují až takhle mazaní lobisti. Ono sledovat příběh marka Dalíka a jeho Pandurů, by byla podstatně větší nuda. ()

camomilla

Zvraty, prekvapive zvraty, velke proslovy, dramata a slzy az na dren. Sice nekdy az moc "po americku", ale ja jsem se bavila. Politicka temata me malokdy zaujmou a jeste malokdy dokazi drzet mou pozornost. Tomuhle filmu se to povedlo a i kdyz je to nadprumer a ne uplna spicka, davam plny pocet. Uz jen kvuli tomu, ze se nebal ukazat spinu a lobby, co nas obklopuje. ()

gizi

Překvapivé vyvrcholení, ale to nic nemění na tom, jak ta ženská není sympatická. Také je "úchvatné", jak umí chrlit myšlenky, nápady a tak vůbec, že je průměrný divák nestačí ani sledovat. 70% a 3*. ()

Feacher

Hodně, ale fakt hodně dobrej závěr... na film mě nalákal táta a vše utvrdilo aktuálních 81%. Zpočátku hodně složitý na můj mozeček, precejen mi tyhle politický zápletky lezou do hlavy prostě složitěji, ale nakonec jsem se docela dobře zorientoval. Prostřední část je trochu utahaná, ale vše vždy z kolejí vystřelí nečekaný zvrat, který vyvrcholí supersupersuper zvratem úplně na konci. Takhle dalece jsem vyvrcholení příběhu skutečně nečekal a musím říct, že ta ženská je prostě génius. Na konci malé filosofické okénko a úžasný film z druhé poloviny 20. let 21. století je na světě. 5*! ()

Pekyno

Problematike Lobingu sme sa venovali už v prvom ročníku vysokej školy, kde tomu bol zasvätený celý predmet s rovnomenným názvom. Nesklamal ma v ničom. Po druhom pozretí som sa len utvrdil v tom, že si zaslúži plný počet. Skvelé dialógy, myšlienky, tempo. Skvelá Jessica Chastain, ktorej úloha workoholickej kariéristky sadla ako zadok na šerbeľ. Film ma viacero prekvapivých momentov a ak máte radi politické témy, niet nad čím váhať. Výborné! ()

LoArmistead

Miluju prostředí americké politiky a zákulisí Capitol Hill. Přesto mě Sloane nebavila. Film je strašně naivní. Pokud si někdo myslí, že to v lobbingu a politice funguje takhle, tak by měl fakt rychle dospět. Tvůrci si to samozřejmě nemyslí, spíš by chtěli, aby to tak bylo. Jenže pak má být tento film v žánru sci-fi nebo fantasy. Vadí mi i ta (opět naivní) černobílost - zastánci zbraní zlí, regulátoři hodní. Vadí mi i ta neuvěřitelná pitomost strany zbraňových zastánců, která by mohla argumentaci Sloane a jejího týmu častokrát snadno rozbít, ale nestane se to a místo toho to ve filmu vyzní tak, jakože je vlastně Sloane zahnala do kouta a oni nemají jak reagovat. To se děje tak možná ve vlhkých snech amerických levičáků, ale ne ve skutečnosti. A ten konec? Jo, neni to úplně hloupě vymyšlený, ale opět platí, že k realitě to má fakt daleko. Když k tomu přidám, že hlavní postava je plná klišé (na povrchu drsná sociopatka, ale má ideály, kolikrát to tu už bylo?), hudba se někdy snaží být strašně dramatická až je to trapný a vedlejší postavy jsou buďto klišovitý nebo nudný, tak je mi líto, ale tenhle výlet do Washingtonu to má za 2*. ()

motyka52

Tohle je prostě politický Bourne s ženskou hrdinkou a pořádnou špetkou Sorkina. Finále jsem si pouštěl několikrát - timing, hudba, gradace. Perfektní. ()

doMchek

Aby som to zhrnul ešte v nálade filmu: celkom dobrý portrét (návod?) divadelnej, sofizmu-podobnej povahy toho, čomu hovoria demokracia a celej plejády parazitov, manipulantov, a najmä naivných komparzistov, ktorí v tejto tragikomédii účinkujú, samozrejme zviditeľnenej v kontraste jedného alebo dvoch jedincov, ktorý tomuto šaškovaniu chcú nastaviť nejakú hranicu a potom ešte jednej agentky, ktorej agenda nie je (ehm) nikomu známa. Podané v klasicky afektovanom a per se divadelnom usa duchu, lebo na tom si zakladá dramaturgia tohto druhu kinematografie, a i keď sa tento born-to-create- drama dúšok chvíľami tvári, ja nič, ja muzikant, staré slovanské ucho počuje falošný tón. Samoosebe vo výsledku dobré zobrazenie mentality spoločnosti, ktorá sa snaží zožrať vlastný chvost, ale idú mi na nervy tieto filmy, lebo vo mne vyvárajú pocit nočnomúrovej dežavu, tisíckrát videnej sprostosti, ktorá sa donekonečna opakuje, akoby sa celý svet zredukoval na ten neznesiteľný myšlienkový pochod ľahkosti bytia, kedy si človek môže prežívať aj takúto zvrátenosť bez nejakej skutočnej ujmy na duchu. ()

Pierre95

Skvělé politické drama. Jestli se alespoň trochu zajímáte o politiku, film je ten pravý pro vás. A k tomu připočtěte brilantní a sexy Jessicu Chastain. Film si rozhodně zaslouží více pozornosti. Pátá hvězda je za Jessicu. ()

BEZHLAVY

Jak se dela soucasna politika, moralka v ni nema misto, PR agentury hrube a bez skrupuli ovlivnuji verejne mineni, jinak docela odvazne a precizne zpracovane dilo, vynikajici Jasica a zajimava atmosfera celeho filmu, bravo🤙 ()