Dr. Thomas Harber (Robert Redford) pracoval 40 rokov na vývoji prístroja, vďaka ktorému odhalil, kam po smrti putuje naša duša. Avšak s veľkým prelomom prišla ohromná vlna samovrážd, pretože každý sa zrazu chcel dostať "tam". Smrť vždy bola niečim prirodzeným, avšak náhle sa stala spôsobom, ako uniknúť bolesti. Navyše sa ľudia začali pozerať i na vraždu ako na niečo, čo druhému pomôže iba ho premiestniť, či presunúť 'tam". Uplynuli skoro dva roky od živého vysielania v rádiu, kedy Dr. Harber poskytol svoje jediné interview odhaľujúce pravdu okolo prístroja nazvaného Discovery, zároveň od prvej verejnej samovraždy. A na ostrov, do doktorovho honosného sídla, prichádza jeho najstarší syn William (Jason Segel), aby ho zastavil v ďalšom výskume. (sochoking)

Yoda sama

Snímok predurčený k hnevu. Hlavná idea, aj napriek svojej zaujímavosti, vyvoláva viacej otázok než prináša odpovedí a je z hľadiska reálnosti zle uchopená (spoločnosť by behom pár dní nabrala apokalyptickej podoby). Dostalo ma to však finálnym zvratom, ku ktorému film dôkladne stavia piliere- na interpretáciu ťažké, no svojou podstatou hrozne optimistické vysvetlenie života po živote mi behalo hlavou ešte dni po pozretí. ()

Tft

The Discovery začíná jako film se skvělým nápadem a končí jako uspěchaná slátanina a je to škoda. Působilo to na mě nedotaženě a nedostatečně promyšleně. Charlie McDowell spolu se scénáristou Justinem Laderem znovu dokazují, že dokáží vymyslet originální film s originálním nápadem, ale bohužel si tentokrát vzali až moc velké sousto a je tu spousta detailů, které nejsou úplně promyšlené a hodně to kazí celkový dojem z filmu. Zápletka o objevu posmrtného života a to jaký by to mělo dopad na lidstvo je naprosto suprová, bohužel z toho opravdového obrazu toho jak by takový svět vypadal uvidí divák pramálo. Dějová linka se totiž drží spíše podivně romantického vztahu mezi postavami Jasona Segela a Rooney Mary a uzavře nás do "léčebny" s rodinou a pacienty Roberta Redforda neboli objevitelem posmrtného života. Nebudu se tajit tím, že sem od filmu čekal trochu něco jiného a moje zklamání trochu ovlivňuje celkové hodnocení. Přesto si myslím, že snímek má i své světlé stránky, protože sice není tím čím by mohl být, ale to co dělá, dělá poměrně dobře. Pokud někdo čeká atmosférické sci-fi o prokázání posmrtného života bude spokojen sotva z půlky a bude se muset smířit s utopicky romantickým filmem s prvky sci-fi. Opravdu mi vadilo finále filmu, které působí uspěchaně a snaží se z filmu udělat něco víc než ve skutečnosti je. 61% ()

P1tr

Tvůrci se vydali trošku jinou cestou, než jsem na základě premisy čekal, ale rozhodně nejde o chybu. Namísto čistě vědeckého zkoumání titulního zjištění se film více zajímá o postavy a jejich životy, do kterých zásadní objev zasahuje. Ačkoliv bych hlubší průzkum posmrtného života uvítal, v současné podobě se jedná také o intenzivní zážitek, kterému nechybí hloubka a chytlavé motivy. Pokus o překvapivé rozuzlení nevychází zcela dle plánu autorů a jde bohužel o trošku očekávané, klišoidní zakončení, jehož nedokonalost dokáže nicméně překrýt emoční pouto s postavami, které jste si v průběhu příběhu vytvořili. The Discovery je uspokojivým snímkem, který se mohl svému tématu věnovat více do hloubky, ale stále se jedná o solidní dílo, které občas donutí k zamyšlení a zanechá ve vás stopu. ()

sedm.1

The Discovery je filozofický megablábol, který se tedy sice zabývá velice zajímavým a výrazným tématem, nicméně jeho zpracování a vlastně celkový tvůrčí přístup k němu je zde podán tak otravným, nezáživným a ve výsledku naprosto prázdným způsobem, že každý potenciální divák, který tento film zvládne dokoukat až do konce, by měl dostat od tvůrců alespoň nějaký malý dárek za vytrvalost. Já jsem totiž jako vážně přesvědčen, že téma posmrtného života je přitažlivé pro obrovské množství lidí, ovšem to co se děje zde, to je fakt mňamka v tom nejhorším možném slova smyslu. Ono tedy není rozhodně těžké pochopit, o co zde filmařům šlo, jenže způsob vyprávění celého toho příběhu je jednak nudný a jednak strašně zbytečně zaobalený do hromady slov, které ovšem nedokážou diváka do filmu vůbec vtáhnout a zaujmout ho, nehledě na to, že druhá polovina pak svými jednotlivými zvraty začne působit jako když pejsek s kočičkou pečou dort, aby závěrečná, nutno přiznat nečekaná pointa, to celé pak zazdila úplně, to byla prvotřídní vychytávka Ládi Hrušky, jinými slovy, ryzí zoufalost, bez špetky soudnosti, či též takzvaný megakotrmelec hlavou do zdi. Celé je to jinak škoda o to víc, že obsazení tu je vážně nabušené, a i syrová atmosféra, osobitý filmařský styl a syrové prostředí působili velice výrazně, jenže opakuji, k čemu to, když zápletka je takový nestravitelný žvanec. ()

Mimomisu

To, co ma byt na divakovi je zbytecne polopaticky vysvetlovano a to co by chtelo trochu vic osvetlit je ignorovano (aspon pro me). Kazdopadne prijemna jednohubka, Segel mi tam nevadil vubec, naopak (doporucuju The End of Tour) - chapu, ze prechod ze znamy komedialni role do dramaticky neni pro kazdyho snesitelna, ale ja s tim problem nemel. Ale jinak opravdu indie vec se super nametem, ale v samotnem provedeni je jasne, ze scenar potreboval jeste mnohem vic revizi. Dlouho stoji na jednom miste (coz mu ale slusi vlastne nejvic) a buduje tajemno s trochou detektivky, aby pak najednou skoncil do existencionalni sci-fi, ktera je trosku moc zamotana a vlastne uspechana. Mit tenhle namet lepsi scenárista, tak jsem si jistej, ze by to dopadlo skvele. Takhle je to promarnena prilezitost ()

Magika82

luka4615, zcela vyjádřil i mé vlastní dojmy z tohoto snímku... Nicméně, 20% a tedy jednu hvězdu subjektivně ubírám za nedostatečné vysvětlení scénáristů dějového pilíře, takzvaně: "Co tím chtěl básník/spisovatel říci?" ... Toto je pro mne velká a zásadní chyba. Proto pouze 2 hvězdy a 40% za první polovici snímku a výběr herců, z nichž u některých jejich herecký dar od Boha je prověřen dekádami práce... PS: Lukyšu, díky Tobě se mé recenze/kritika "podezřele" zkracuje/jí :o) ()

H4ku11

Kým sa dostaneme k pointe je to dosť nudné. Každopádne dúfam, že sa na niečo podobne úžasné/hrozné nikdy nepríde, pretože ľudia by potom po každom životnom zaváhaní volili rovnakú cestu ako vo filme. Nikto by sa z ničoho nepoučoval, vykašľal sa na nejakú zodpovednosť. Bolo by to ako počítačová hra, kde umriete a začnete znova celú misiu až kým sa nedostanete k jej splneniu. ()

JohnyD

Hodne uťahaný a melancholický film, ktorý je zaujimavý skôr v tom aké existenčné otázky pokladá, ako v tom ako na ne odpovedá. Vizuál, hudba, herci skvelí a ideálny TV film na sobotu večer k vínu, Nietzschemu a krabičke Xanaxu. Ja som bol spokojný, aj keď chápem tie výtky, ktoré nevedia prekúsnuť ostatní diváci. 7/10 ()

Haniczka

Mdlé, pomalé a vcelku nudné. Nakonec jsem většinu filmu čekala, co to teda je, na co se čeká a ono to nakonec ani nepřijde. Frustrace bez katarze. ()

MickeyStuma

Co se stane když zemřeme? Otázka, na kterou lidstvo hledalo odpověď po staletí. Každý ví, že se tělo mění v prach, ale mysl, vědomí nebo duše? Co se s tím stane? Snad jen náboženství v tom ve své víře mělo jasno. A v podstatě to bylo vytvořeno za účelem odstranění strachu ze smrti. Pokud člověk žil v dobru, jeho duše se po smrti v rámci reinkarnace znovu zrodí v novém těle. Jenomže se to jednoho dne rozbouralo vědou. Ano, vědecky byl prokázán posmrtný život. Jenomže to mělo pro lidstvo negativní dopad. Každý se tam chtěl dostat, takže se neúměrně zvýšil počet sebevražd. Tito lidé prostě doufali, že dostanou novou šanci v jiné formě existence. Myšlenka sice jednoduchá, ale ve filozofickém pojetí ne zrovna uchopitelná. V popředí zájmu je tedy největší tajemství lidské existence, na kterou se lze i ze zcela laického pohledu vyjádřit kladně či záporně, aniž by byl znám alespoň sebemenší popis, jak by takový posmrtný život mohl vypadat. Hlavním potenciálem snímku je z počátku takříc etická diskuze o existenci jako takové. Později se vše přesune do intimnější roviny pojednávající převážně globální význam. Máme tu tedy další sci-fi drama zabývající se filosofickými základy v daném tématu, takže opět nic zábavného pro diváky čekající dobrodružství, akci a komediálnost. Tady se hraje na vážnou strunu, coš během sledování nutí přemýšlet. ()

misbos

Pamatuje si eště někdo STAY s Goslingem?...eee... to je asi trochu spoiler. Dívka s tunou železa v obličeji hraje standard, ale vlčí máma si to zase dává, i když je to vedlejší štěk, z tý holky něco bude. Dobrý to bylo. ()

pushover

Skvěle obsazené low budget béčko se zajímavým nápadem, který ale celovečerák neutáhne. Jako epizoda Black Mirror by možná fungovalo. ()

wege

Jako ten nápad vypadá super, co bude po smrti? Dostaneme další šanci? Zpracování trochu kulhá, a to včetně pro mě nepochopitelného nelogického závěru, který prostě nezapadá do toho, jak to mělo být, podle toho, co se dělo a na co přišli dříve ve filmu. Přijde mi to prostě takové odfláknuté. A to včetně všech tří hlavních postav, marně si lámu hlavu nad tím, jestli je to dáno tím, jak byly napsány nebo je to v hereckém výkonu? ()

moviebuff42

"Faith" Oh, God. I have such contempt for that word. Show me someone who relies on faith and I'll show you someone who's given up control over whatever it is they believe." Náboženský film pro ateisty. Možná to není o náboženství spíš o kultu a fanatismu. Redford je geniální jak vždy. ()

mac000

O posmrtném životě přemýšlí asi každý. Režisér a scénarista Ch. McDowell přichází se svoji verzí a podává ji v atraktivnÍ filmové formě, podpořené hereckou účastí Roberta Redforda a mladé talentované Rooney Mara. S vývojem děje se ale ukazuje, že to nestačí ke vtažení diváka do děje a navíc mnohé ze zápletky filmu, kterou tým vědců snaží divákovi (a trochu i sám sobě) vysvětlit, je tak trochu za vlasy přitažené. Film měl světovou premiéru na Sundance Film Festival v lednu 2017 ()

B3n

Tak toto išlo úplne mimo mňa. Nudou som zaspal a zvyšok filmu pretrpel až neskôr. Dávať odpad by bolo nespravodlivé, pretože za kameru si to nezaslúži, takisto za Redforda a Riley Keough, preto jedna. Je to film na hranici sci-fi, možno by som to do tejto kategórie ani nedával. Zato nezmyselných pseudofilozofických žvástov v podobe mnohominútových pomalých rozhovorov si tu užijete za priehrštie. Vhodné ani pre romantikov, ani pre sci-fistov. Sci-fisti budú film pretáčať dopredu, romantikov odradí téma. ()

Spielbergo

Dobrá myšlenka a na ten konec se vyplatí počkat, protože je hodně k zamyšlení, ale to mezi tím... Ó bóže, to byla nuda, že bych se nedivil, kdyby mezitím 4.016.394 diváků spáchalo sebevraždu... ()