Okno do dvora

• Česko Okno do dvora (viac)

Fotograf Jeff je po úraze so zlomenou nohou dočasne pripútaný na invalidný vozík. Dlhú chvíľu si kráti pozorovaním susedských bytov cez okno, ktoré vedie do dvora. Ako pozorovateľ sa dozvedá množstvo skrytých detailov zo života svojich susedov, až nadobudne presvedčenie, že sa stal svedkom vraždy. Takto sa začína zložité pátranie a dokazovanie vraždy... Rafinovaná kriminálna zápletka je jednou z najlepších v brilantnej tvorbe Alfreda Hitchcocka. (STV)

PauloZ

Tak tohle byla opravdu kultivovaně excelentní podívaná! Stylová hudba bezkonkurenční, expozice filmu výborné. V takovém prostředí bych klíďo bydlel a tu párty v sakách u klavíru, tu bych chtěl někdy zažít :). Příběh byl, až na vlažný začátek, který skvěle vyrovnal napínavý konec, velice dobrý. Hitchcock je prostě Pán své doby. ()

Astaroth12

Ironia je v tomto filme veľmi silná.Kamera bola ťažko dokonalá a veľmi sa hodila k tak prepracovanému detektívnemu príbehu.Postavy sú príjemné a herecké prejavy boli veľmi slušné.U Alfreda som zvyknutý na pomalé dosť dialógové začiatky ale aj tu bola vzostupná tendencia.Príbeh prepracovaný z originálne slušnou zápletkou ale značne rozťahaným dejom.Po tomto filme nahý po bite určite chodiť nebudem. Velmi dobre rozvinutý detektívny príbeh ale tento film má veľmi časté nudné pasáže.Ale čakal som väčší odvar atmosféry a napätia. Finále sa nieslo v znamení strachu ale to už bolo kapánek pozde. ()

Kryton

Naprostá klasika z pera mistra napětí , která doznala tolik kopírovaní (Disturbia) a citování , že to někdy až je trapné. ()

EastWicka

Taky mám okno do dvora. Hodila jsem přes něj hadr. Voyeristický příběh nudícího se pána, co asi neumí číst - že pořád civí sousedům do oken - je i po 60 letech velmi životný, stylový a nenápadně napínavý. Grace K. byla krásná, měla super rudou rtěnku a šatečky, jako ze Stepfordského žurnálu. ()

Cimr

Pozor, komentář obsahuje spoiler. Jsem divák, který si libuje v překvapivých pointách, a tak jsem do poslední minuty filmu doufal, že se něco změní, že se stane něco, co mě uzemní. No nestalo. Ale je pravda, že i v tom je jisté kouzlo. Divák špekuluje, co asi tak Alfred vymyslí, co se tam stane neobvyklého, jak nepravděpodobně se to celé vyřeší a pak je překvapen, když zjistí, že to bylo přesně tak, jak to Jeff v okně viděl. Je to taková finta na diváci - říkají si "hm, přece to nemůže být tak jednoduché" a ono pak opravdu je. Až po pár minutách od skončení jsem si ale uvědomil, co to ale znamená. Ten soused svou ženu vážně zabil, naporcoval a odnosil v kufřících ven. Vždyť to je hrozný! ()

Krt.Ek

Další bezchybný Hitchcockův film. I na malém prostoru se dá natočit opravdu velký film. Jestli to tak půjde dál budu muset přestavět svou režisérskou TOPku. A nejenom režisérskou ale i hereckou. Moc se mi totiž libí herecký projev Jamese Stewarta. 90% ()

NinonL

Film o voyerovi, který rád pozoroval lidi v protějším domě a ve dvoře. Neměl moc co na práci, protože seděl na vozíku se zlomenou nohou. A občas za ním chodila jeho přítelkyně v podání kouzelné Grace Kelly. ()

mysiak

Krimi klasika, ktorá je napínavá do posledného dychu svojou gradáciou tempa a atmosféry...Alfred Hitchcock tradične natočil skvost... ()

Tayen

Jeden z nejlepších Hitchcockových filmů. Černý humor, napětí, sarkasmus hlavního hrdiny, různorodé a barvité postavičky a jedno podezření, které končí jako boj o život. A to vše na ploše ne větší, než je jedna místnost a výhledu z jejího okna. ()

UncleG

Brilantní a vtipné dialogy a zároveň napětí stupňované až do té nejúnosnější meze. To jsou devizy možná nejlepšího Hitchcockova nářezu. Filmu, kterej ani po osmapadesáti letech nenudí, ba dokonce by mohl školit mnohé současné thrillery ve způsobu vyprávění a naprosto geniální gradaci. ()

nirvanafan

Hitchcock je můj oblíbenec, ale tahle užvaněnost s dost chabou zápletkou i "překvapivým" (!) rozuzlením mi skutečně stačila jen jednou. Nehledě na to, že všechny šmíráky by měli pozavírat do kriminálu bez oken a to neprodleně. ()

PKD

Abych parafrázoval Davida Lynche...ten film je bomba. Můžete ho viděti mnohokráte a stejně vás pořád s z neztenčenou silou (i když už víte, kdo, co a proč) fascinuje. Něco v tom smyslu. Já jsem tedy pokažde, unešen. Na Vertigo to sice nemá, ale plný počet tomu dám zcela v klídku. Tomuto já říkám, mňamix! Special quest star, kněžna Grace;-) a fotograf, který o 4 roky později (v přestrojení za vysloužilého detektiva:) bude osudově ´´zničen´´ hypnotizující Kim Novak. Bravo. ()

Freemind

Dokonalost sama - který film z té doby může dodnes takhle napínat i bavit? Nebudu vyjmenovávat všechny úžasné detaily a perličky, se kterými se dnes už nikdo nepáře (cigareta ve tmě, dojemné i vtipné minipříběhy v jednotlivých bytech, hra stínů a siluet ve finální scéně setkání atd.). ()

Lum3n

Čekal jsem tedy daleko víc. Zajímavá bylo jedině dilema mezi skutečností a paranoiou a samozřejmě pár dalších detailů, ale jako celek jen lehce nadprůměrná detektivka. 70%. ()

Vojcl

Tradiční Hitchcock, jenž i bez potoků krve dokáže na miniaturním prostoru vytvořit příběh napínavý od začátku do konce. Určitě jeden z nejlepších a nejoriginálnějších výtvorů Pana režiséra. A vynikající James Stewart s Grace Kellyovou jsou jako třešnička na dortu. ()

blackrain

Je naprosto jasné, že když musí člověk sedět doma na zadku, tak se dříve či později začne nudit a hledá čím by se zabavil. Úvodní pasáž filmu na mě byla zbytečně zdlouhavá. Alfred Hitchcock ale asi věděl, co dělá, když tenhle příběh právě takto vystavěl. Základy jsou hodně poctivé. Zvědavost je mrcha. Dalekohled by lákal i mě. ()

Dr.Zhivago

Když je člověk génius, dokáže divákovi nadělit mistrovskou lekci o tom, jaké filmařské možnosti mu skýtá omezeny prostor jednoho pokoje. Neboť prakticky jen tam se odehrává v podstatě velmi prostý thriller o fotografovi, dočasné znehybněného zlomeninou nohy, který se baví pozorováním sousedů a příjde při tom na stopu vraždě. A nebyl by to Hitchcock, aby na nás při tom škodlivě nemrkl... ()

Amy Adams bude ženou v okně

Amy Adams bude ženou v okně

27.07.2018

Režisér Joe Wright (Pýcha a předsudek, Anna Karenina) si jako svůj další projekt vybral adaptaci knihy The Woman in the Window, která neskrývá svou inspiraci v hitchcockovském thrilleru Okno do dvora… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011