Okno do dvora

• Česko Okno do dvora (viac)

Fotograf Jeff je po úraze so zlomenou nohou dočasne pripútaný na invalidný vozík. Dlhú chvíľu si kráti pozorovaním susedských bytov cez okno, ktoré vedie do dvora. Ako pozorovateľ sa dozvedá množstvo skrytých detailov zo života svojich susedov, až nadobudne presvedčenie, že sa stal svedkom vraždy. Takto sa začína zložité pátranie a dokazovanie vraždy... Rafinovaná kriminálna zápletka je jednou z najlepších v brilantnej tvorbe Alfreda Hitchcocka. (STV)

pepino

Perfektní herci (převážně Stewart), skvělá režie ( jaképak to překvapení když je to od Hitchcocka), atmosféra..atd atd, to jsou typické argumenty proč dát 5 hvězdiček. Jenže je tu ještě jeden fakt a to ten, že ačkoliv se film odehrává prakticky v jednom bytě, přesněji u jednoho okna a počtem herců taky neoplývá, jde o napínavé drama, které prostě musíte sledovat do konce se zatajeným dechem a běda tomu, kdo vyruší. ()

dol2004

Typický Hitchcock, z začátku se to tváří mjako strašný film, potom pomalu tušíte že tu něco není v pořádku a vše končí dechberoucím finishem. Holt to je machrovina :-) ()

Bendiys

Parada. Dvur jako samostatne filmove platno, v nemz se odehravaji pribehy, osudy jinych lidi. Vse stylizovano prevazne do pohledu hlavni postavy, skvele dialogy urcuji komicky raz filmu, konecne sekvence zase napeti... ()

Marrianna

Hlavní hrdina mě fascinoval, jeho ironie a jeho kouzlo osobnosti hm....asi chápu Grace Kelly :) Opět jde o kvalitního Hitchcocka, jen u mě prostě vyhrává Psycho na plné čáře. Že jde však o kvalitní thriller o tom není žádná, jen mi bylo líto, že ty závěrečné grády trvaly takovou krátkou chvíli. ()

MaxForValue

Úžasné niečo. Hitchcock je kráľ. A to som si ja myslel, že Disturbia je nejaký extra dobrý film. Nie, nie je. Okno do dvora je neskutočne nadčasový film, ktorý by, mám pocit, mali púšťať niektorým tvorcom, aby videli, ako sa robia poriadne filmy. ()

Melpomene

skladám klobúk pred pánom hitchcockom. skvelý thriller, ktorému sa celá kopa dnešných nemôže ani rovnať, herci vynikajúci a celý dej točiaci sa okolo jedného dvora a okien susedov... na výbornú ()

mikhail

Film, ktorý i po 60-tich rokoch od svojho uvedenia strčí do kapsy 9 z 10-tich súčasných thrillerov, odomňa musí dostať 5*. Výborný James Stewart, prekrásna Grace Kelly...Napriek minimu postáv a malej výprave sa človek celé dve hodiny vďaka skvelému scenáru a réžii úžasne baví. Vrelo odporúčam! ()

gicous

Líbilo se mi, že Hitchcock s pár herci a jednou kulisou činžovního domu dokázal natočit zajímavý a napínavý film. Příjemně si zahrává s motivem voyerství, které je schované v každém z nás, a nebo přinejmenším ve mně. Když k tomu připočtu chladnou krásu Grace Kellyové, tak mi to ve výsledku dává nějakých 80%. ()

Born2BeAlone

Můj nejoblíbenější Hitchcock. James Stewart se za dvě hodiny prakticky nepohne z křesla, stejně jako kamera neopustí místnost, a já si po celou dobu užíval tohle rozmotávání klubíčka o podivném sousedovi, proložené povedenými dialogy a záběry na ženskostí překypující Grace Kelly. ()

radys.v

Pravděpodobně nedokážu docenit převratnost filmů A.Hitchcocka, ale Okno do dvora mě nijak nezaujalo (modernější Disturbia byla pro mě napínavější). ()

donnovann

Strašně těžko se mi tento film hodnotí. Precizní režie, dialogy, herci, prostě všechno funguje tak jak má ale něco tomu chybí atj. postupně zvětšující se napětí a závěrečné vyvrcholení které má šokovat diváka, to zde ale nečekejte. ()

DoNotCross

Dokáže obstát film, který je o chlapovi, co čumí z okna? Pokud to režíruje Hitchcock a v hlavních rolích mu hraje James Stewart a Grace Kelly, tak úplně v pohodě. Osobně se mně na tom ze všeho nejvíce líbila ta nejistota, zda má hlavní postava bludy, či nikoliv a sledovat odpověď na tuhle otázku bylo mimořádně zábavné. Napětí snímek buduje pomalu, ale nenudíte se a to především díky výborným hercům a dialogům, co jim pěkně padnou do huby. K tomu si připočtěte pořádnou porci zvrhlého humoru a máte na světě opravdovou klasiku. Kupa nápadů napěchovaná v jednom pokoji. ()

kubilov

Jeden z možná vůbec nejlepších Hitchcockových thrillerů s vynikající mysteriózní zápletkou a ještě lepším nápadem, kdy částečně paralyzovaný James Stewart sleduje ze svého okna chování v jednotlivých bytech v celém dvoře. Nápad za milion a pro film naprosto úžasný koncept, který by ovšem v té době nikdo nenatočil lépe než právě Hitchcock. Rear Window je vrcholem vynikající trojdílné spolupráce Mistra s dokonalou Grace Kelly. ()

Pitryx odpad!

Prvních čtyřicet minut je děs běs hrůza a utrpení. Prostě chlap čumí do dvora, nebo se vykecává se svou ošetřovatelkou nebo milenkou. Teprve po této „kratinké“ době to pokračuje dále, ale už je to k ději filmu, který je pomalý a plný nesmyslů. Narychlo jen dva. Když ji (Lisu) Thornvald u sebe načapá, jsou z toho Jeff a Stella vykulení a přitom stačilo zavolat na JEHO číslo. To přece znali. A pak na konci jde Thornvald chodbou k Jeffovi do bytu a ten, namísto aby si jel zamknout dveře, jede k oknu a snaží se jej brzdit bleskem k foťáku. No, mimo ty blbiny, je statické, bez vzruchu, tedy mimo konec a je to celé takové upatlané. A to nepíši proto, že celého pana Hitchcoka vůbec nemusím. ()

Amy Adams bude ženou v okně

Amy Adams bude ženou v okně

27.07.2018

Režisér Joe Wright (Pýcha a předsudek, Anna Karenina) si jako svůj další projekt vybral adaptaci knihy The Woman in the Window, která neskrývá svou inspiraci v hitchcockovském thrilleru Okno do dvora… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011