Okno do dvora

• Česko Okno do dvora (viac)

Fotograf Jeff je po úraze so zlomenou nohou dočasne pripútaný na invalidný vozík. Dlhú chvíľu si kráti pozorovaním susedských bytov cez okno, ktoré vedie do dvora. Ako pozorovateľ sa dozvedá množstvo skrytých detailov zo života svojich susedov, až nadobudne presvedčenie, že sa stal svedkom vraždy. Takto sa začína zložité pátranie a dokazovanie vraždy... Rafinovaná kriminálna zápletka je jednou z najlepších v brilantnej tvorbe Alfreda Hitchcocka. (STV)

jane1106

Okno do dvora mě zcela pohltilo ve svém světě, kde po většinu filmu neopouštíme perspektivu hlavního hrdiny upoutaného na kolečkovém křesle. Dům, ve kterém žije je napěchován drobnými příběhy jeho obyvatel, ten nejvýraznější z nich pak poskytuje nepolevující napětí a pochyby až do vygradovaného konce. K dokonalosti nemalou měrou přispívá civilní výkon skvělého Jamese Stewarta. Navíc milostný vztah mezi ním a nádhernou Grace působí tak něžně a opravdově, že divák v tom bytě téměř žije s nimi. Thriller, který se úplně obejde bez šokujícího a převratného závěrečného odhalení. Můj zatím nejoblíbenější Hitchcock! ()

grerar

Můj čtvrtý Hitchcock, a zase jiný. Co ale musím potvrdit je fakt, že je to opravdový mistr napětí. Je pravda, že Okno do dvora nemá takovou sílu jako Psycho. Na druhou stranu některé dialogy mezi dvěma hlavními postavami jsou jako ze života... :) James Stewart je můj oblíbenec už od filmu Pan Smith přichází, ale tady zahrál o "něco" dramatičtěji. Grace Kelly to tady strašně sekne, a ten Harper's Bazaar na konci nemá chybu. Možnou výtku, nebo možná spíš poopravení popisu filmu, bych našel v zařazení - vzhledem k omezenosti prostoru a technických možností dochází až ke komediálním scénám... ale to asi záleží na úhlu pohledu. Jinak mne mistr nezklamal. Rozhodně patří Okno do dvora mezi nejlepší filmy a nebýt Dvanácti rozhněvaných mužů byl by to můj nejoblíběnější komorní film. 5* ()

Saur.us

Sice Hitchcockovká klasika, ale bohužel ne tak atmosférická jak bych čekal. Na drouhou stranu ale plná výborných nápadů, zábavných hlášek a zvratů. Mnohokrát parafrázované dílo, navíc s krásnou kněžnou Grace Kelly. Slabá 4* ()

mh.mail

80% - Výborně natočená a vygradovaná detektivka. Ne všechny Hitchcockovy filmy na mě dnes působí tak novátorsky, jak asi jsou, ale tady to funguje. ()

jasanka

Hitchcockovy filmy mám hodně ráda a na tenhle jsem se taky moc těšila. Takže jsem byla maličko zklamaná, protože mě až tak nezaujal. V jiných dílech tohoto režiséra se dá určitě najít mnohem víc tajemna a napětí. Pro mě je tohle zkrátka průměr, a musím říct, že Disturbia (2007) se mi líbila víc. ()

frolish

Vyborni herci, mnostvo precizne napisanych dialogov a putavy pribeh, to iste ano. Navyse ma to bavilo sledovat po cely cas a finale bolo slusne, no za nieco neuveritelne napinave by som to urcite neoznacil. Ako tu totiz uz niekto velmi trefne podotkol - po hudobnej stranke to ma citelne rezervy a ziadalo sa mi tam pocut nieco omnoho mrazivejsie a naliehavejsie, aby to spravne dotvorilo pozadovanu atmosferu. ()

Pfff

Bohužel, pana Hitchcocka už delší dobu vážně nedávám. Tohle mi chvílemi přišlo až směšný. Úplně jsem tam viděla ty babky od nás z ulice,co jsou denně naložený v oknech a sledují každý váš krok. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby se v jejich fantazijích odvíjeli podobné příběhy jako tento. ()

ellegrey

Zde není nic co bych vytkla. Tahleta Hitchcockova práce mě doopravdy zaujala a líbila se mi zdaleka víc než třeba slavné Psycho či Ptáci. Zápletka byla zajímavá a dobře zpracovaná, herecké obsazení bylo vybráno velmi dobře a perfektně spolu ladilo. Film tak díky skvělé reřii, dobrým hercům a zajímavým dějem působí na diváka podmanivým dojmem, který zaručuje skvělou podívanou. 85% ()

El-Barto

Tenhle film je tak skvělý díky tomu, že všechno sledujeme z pohledu Jeffriese, který se nemůže hnout ze svého bytu a stejně jako on jenom pozorujeme, co se děje naproti. To je na tom to úžasné, že nevíme nic víc než on a necháme se překvapit právě tím příběhem. Být Doylem, taky bych mu nevěřil a být Jeffem, taky bych byl naštvaný, že mi nevěří:) James Stewart a Grace Kelly jsou super a tvoří hezký pár. Finále je klasicky napínavé, přesně jak jsme od Hitchcocka zvyklí. Okno do dvora je bezchybnou klasikou, která si rychle našla cestu mezi moje nejoblíbenější. ()

MovieFive

Herecké obsazení, hudba, režie, atmosféra, to všechno fungovalo na výbornou. Jediným mírným zklamáním byl pro mě samotný děj. Pořádně se začal rozjíždět až v půlce filmu, do té doby byl vcelku o ničem. A že by se konal nějaký geniální zločin, který by vedl k senzačnímu a strhujícímu konci? To teda ani omylem. Geniální zločin si člověk musí v podstatě domyslet sám a strhující konec mě teda moc nestrhnul. Je pravda, že gradoval pěkně, ale na Hitchcocka byl až příliš čitelný a bez nějakého většího překvapení. Možná je to tím, že velice dobře znám Disturbii, která dějem Okno do dvora kopíruje, ale má tu výhodu, že jsem ji viděla první. Okno do dvora je ale velmi originální film, který mě i tak bavil. 4.5* ()

kamigava

Výborný film! Hitchcock je opravdu skvělý režisér, který opravdu umí navodit napínavou atmosféru. Mnohem lepší než novější zremakovaná Disturbia...vždyť z klasiky se skoro vždy bere inspirace a je těžké ji potom překonat. ()

ASSBURGER

po perfektnom na sever sevorozápadnov linkov som sa rozhodol pozrieť si dalšiu Hitchcockovu bombu ktorá by ma upútala a týmto vidím že som spravil veľmi dobre naozaj sa teším na nový dokument o Hitchcockovi,vidno že stará doba je oproti novej lepšia a kvalitnejšia. ()

Narciska

Nevšední spojení napínavého a romantického filmu se ve mě trochu bilo. Jednalo se o spojení dvou světů a línií, které byly sice mistrně sehrané, ale jejich spojení místy skřípalo. Se sledovaných sousedů pak ona vraždou opředená manželská dvojice nese nejméně kouzla a magie (snad kromě záhonu růží a psa v košíku), no v každém případě všechny zastiňuje dokonalá krása a vystupování Grace Kellyové. Až si říkáte, co na tom svém fotografovi, jež ji neumí ocenit, vlastně vidí. Přesto se jedná o velmi dobrý film a výše uvedené je snahou o obhajobu, proč chtě nechtě nemohu dát plné hodnocení, jež by si jinak film určitě zasloužil. ()

vojo

Aj na malom priestore dokázal Majster napätia rozohrať dráždivú partiu miestami aj nečakane humornú /na vďačnú tému muži a ženy), ktorú sa snažili už viacerí napodobiť, no toto je neprekonateľný originál. ()

Angelitos

Tento film bych zhodnotila jako hodně vydařený! Moc se mi líbil. Zezačátku to byla pohoda a později jsem byla přímo přilepená k obrazovce. Žádná nudná, nebo odfláklá pasáž, všechno perfekt! Nejvíc se mi líbí venčení psa :D ()

RedDuck

Vynikající film, o stupeň lepší než ostatní co jsem od Hitchcocka viděl. Takhle si nějak představuju, když jednoduchou zápletku rozvine někdo, kdo umí. Vynikající vtipně uštěpačné dialogy, skvěla atmosféra a přijde i napětí. To všechno se děje v jednom malém bytě ze kterého šmíruje hlavní hrdina se svoji partou. Jenom to finále s ozařováním bleskem mi přišlo absurdní, ale což. ()

Lyžař

Optě jednou příjemná záležitost od A.Hitchcocka. Sice zase nechal otevřená vrátka pro spousty myšlenek a teorií v hlavách všech, co toto dílko viděli, ale tentokrát se mi to zdálo daleko lepší, než Ptáci. Během sledování Okna do dvora jsem několikrát změnil svůj názor na to, co se vlastně děje, za což jsem rád. Velký Albert si se mnou doslova pohrál. A že se vše odehrává na malém nádvoří? Jsem za to jedině rád. ()

Huguette

Páni, pro mě asi nejlepší film od pana Hitchcocka! Ještě možná Psycho se mi celkem líbilo, ale forma tohoto filmu mi přijde ještě lepší. Vždyť oni zvládli udělat napínavou věc na (aspoň si myslím) dost malým prostoru! Ani James Stewart mě nerozčiloval, jako v jiných filmech. Thelma Ritter byla senzační! Scénář byl senza - dokonce vtipné dialogy vůbec nepůsobily násilně. A nemohu se zbavit dojmu, že ač film byl fakt napínavý, měl v sobě trochu poetiky - už jen začátek a konec, kdy se koukáme do dvora a oken. A závěr byl strhující, člověk tuší, že mají pravdu, ale dlouho si tím není jistý a když se provalí, jak to je, napětí pokračuje. (například ve Vertigu mě závěr trochu zklamal, tam bylo hodně dlouho jasné, jak se to má a už jsme jen čekali, až si na to přijde sám, tady to napětí bylo udržované -podle mě - déle a lépe) ()

Amy Adams bude ženou v okně

Amy Adams bude ženou v okně

27.07.2018

Režisér Joe Wright (Pýcha a předsudek, Anna Karenina) si jako svůj další projekt vybral adaptaci knihy The Woman in the Window, která neskrývá svou inspiraci v hitchcockovském thrilleru Okno do dvora… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011