Oblíbené trio je zpět. Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May se vrací v novém seriálu The Grand Tour, který je nepřímým pokračováním jejich posledního působení v Top Gearu. Naše trojka se vydává na cestu po celém světě, kde testuje různá auta, plní úkoly a především si užívají život jako "motoristi ve středním věku", kdy každou epizodu uvádí v jejich mobilním stanu. (UncleMorty)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (6)

The Grand Tour (2016)

Dnes 3.2.2017 je konec první řady a já bych se rád podělil. Ne jako někteří místní retardi (115 konkrétně), kteří se podívali na jednu epizodu a běželi psát recenzi. Každopádně k věci. Je to jiné a zdá se že i méně zábavné. Důvodů je několik. Jeremy dostal asi opravdu krátké vodítko a tak se krotí (v TG byl mnohem větší hovado). Dále, díky tomu že prostě NESMÍ recyklovat některé TG zaběhlé rutiny (na které jsme se naladili a které prostě očekáváme), vše se zdá být jakože "ne úplně ono". Díky tomu působí epizody nevyváženě. Některé nudnější, některé ne. Některé se věnují autům a některé spíš parodují Na hraně zítřka a o autech se moc toho nedozvíme. Je to prostě v první řadě šou a auta jdou občas do pozadí. Za sebe tedy dávám 4,4. Je to tedy o malinko "horší" než starý TopGear (nebo jen jiné?). Pokud bych ale měl srovnat Grand Tour a NOVÝ TopGear (2016), tak rozhodně vede Grand Tour. ()

Velký lov (2020) (S04E02)

Jak mám tohle trio rád, tak mě vytáčela ta až přetažená za vlasy strojenost. Obzvlášť ten závěr byl vrchol idiocie. ()

Lochdown (2021) (S04E03)

Dle scénáře je jasné, že se dost improvizovalo (pochybuju, že Jeremy urval ten karavan náhodou a pak už byla likvidace těch zbylých na talíři). Tento díl obsahuje snad nejvíc neumyslných failů co pamatuju (to jak Hammond potopil loď bylo fenomenální). Za dost “pointless” považuji cestu na hrad lovit (aby tam přijeli a hned odjeli?). Obecně ale lepší než minule, takže spokojenost. ()

Skandi-film (2022) (S05E01)

Grand Tour je obecně více okatě skriptovaný než byl Top Gear. Nicméně v případě “Flicku” jim do natáčení hrubě zasahovala náhoda a to misky vah (scénář/improvizace) příjemně balancovalo a zvedlo zábavnost (o dost). To že James měl viditelně na tom jezeře strach, to potvrzuje. Za mě tedy nejlepší speciál od změny konceptu na konci třetí řady. ()

Eurocrash (2023) (S05E02)

V první řadě mě celkem naštvalo, že vynechali ČR (i když se to tam auty z Čech - myšleno české SPZ, ne jen Škodovky) a za další ta Hammondova “havárie” byla čistá aranžovaná trapnost. Ten závěr se také moc nepovedl (i když Jeremy to celkem vtipně komentoval přirovnáním k FF7). ()

Dovádění v písku (2024) (S05E03)

Celkem mě baví ty jejich názvy (ta lehce zaměnitelná dvojsmyslnost je geniální). Co mě od začátku dost děsilo ke stopáž. Nějakých 130 minut (ta hodina nahoře je bullshit) je celkem nálož a oni úplně po těch letech nápadem nehýří. A není tomu jinak ani teď. Přesto mě překvapilo, jak ta stopáž rychle utekla, natočené je to skvěle a s ohledem na věk protagonistů je mi jasné, že extra skopičinám odzvonilo. Někde jsem četl, že štáb měl nějakých lidí! Takže ani sekundu nevěřím, že by spal kdokoliv z nich ve stanu :).  Co mě ale vyloženě přišlo přes závit (zbytečně) bylo (cokoliv) ohledně sněžného skútru. Také se mohli scénáristé víc snažit. Dále (za mě) šok ten bordel… jako žije tam 5,5 člověka na 100km2, ale co je odpadkový koš evidentně neví ani jeden. Se pak může celá Evropa s Green-dealem klidně posrat a bude to stejně k ničemu… Nicméně z nostalgie dávám plný počet. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse