Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

rakovnik odpad!

Nejhorší pohádka za poslední roky, navíc servírována v nejpohádkovějším čase. Nic tak strašného jsem dlouho neviděl. Jen Stekník nad mořem mě jakžtakž zaujal. O takovou zlatovlásku bych opravdu nebojoval, sestry jsou asi všechny lehké děvy a piráti v české pohádce? Všechno špatně. Zlaté Troškovy pohádky. ()

ZoltanCZ

Extrémní úlet, který mohl být povedenou parodií, pokud by tvůrci věděli co točí. Takhle člověk neví jestli sleduje pohádku, komedii nebo horor. Přesto mi tahle podivnost přišla nějakým pofidérním způsobem docela zábavná a těch 100 minut uteklo jako voda. ()

bourec odpad!

To,že sem tuhle píčapohádku nedokoukal,a přepnul na S čerty..................snad nemůže nikoho překvapit.Snad jenom pár těch jedinců,který tomu dali víc hvězd,za inovaci,modernu,atd!Asi zapoměli ,že by to měla bejt pohádka,pohádkovej příběh.To musí ČT dávat šanci kdejakejm pozérům s věčně urovnanou lajničkou bílýho prášku,aby vysrali svůj novátorskej pohled na současnou tvorbu na obrazovku i o vánocích.Nepovedený,bez děje,a už zbejvalo aby ty dva pod tou postelí začali tvořit hodnoty.Ovšem to je už jinej žánr.0%. ()

Nach

A je to tady! Mají ambice (jako Hitler v roce 1923)! Mají rozpočet (jako Hitler na malování obrazů)! Mají vizi (jako Hitler v roce 1947)! Prostě a jednoduše.... je tu film, u kterého nepoznáte dobu v níž se odehrává. Nepoznáte děj (jen některé jeho propriety) a spodní pant vám vypadne na zem při verdiktu producentů ČT, jenž si dovolují tvrdit, že toto je podívaná ve stylu Pirátů z Karibiku. Dámy a pánové.... přivítejte nejhorší pohádku roku 2016! Více se k tomu snad ani nebudu vyjadřovat. 20% ()

zette

Zbytecne natahovana a misty dost zmatena ci prekombinovana podivana... Ale celkem mi sedlo to moderni a velmi osobite pojeti teto nove pohadky. Misty opravdu vtipne, jen bych si misto Radosti odvezl asi jinou sestru:-). Jednu hvezdicku pridam, protoze v "cerne" barve by byt tato pohadka nemela. ()

gabin(a) odpad!

Tak jsem začala psát komentář, proč se nedívám na nové české pohádky a už vůbec ne na Štědrý večer a hrozně jsem se rozčílila a nakonec se do toho zapletla, protože těch důvodů je moc. Nakonec jsem skoro všechno smazala a nechávám tu jen 3 postesknutí. První: základem pohádky o krásné princezně je krásná a pokud možno sympatická princezna! Doufám, že se nikdo už nepokusí Zlatovlásku natočit, protože kdyby chtěl krásou princezny trumfnout Kotrbovou a tuhletu, tak by musel do hlavní role obsadit Romana Skamene. Pořád se chvástáme, jak jsou u nás pěkné holky, a zatím nejsme schopni najít nějakou pěknou do "normálního" filmu, natož do pohádky. Vždycky zvítězí nějaká asi "zajímavá", přece nebudeme vkus národa kazit nějakou prvoplánovou krasavicí á la Libuška Šafránková. Druhé postesknutí se týká písniček. Opravdu musí být v každé pohádce přiblblé písničky? To ale není bolestí jen českých pohádek viz disneyovky. A třetí se týká peněz. Už jsem někde psala, že mám pocit, že se většina českých filmů točí z potřeby prožrat státní prachy s bandou kámošů s co nejmenší námahou, ale že tahle drzost postihne i pohádky, to už je příliš. Stejně si ale myslím, že většina z těch, co si pustí pohádku na Štědrý večer ji má stejně jako kulisu a na ČT proto, že je bez reklam a tudíž bez Alzáka.... ()

pakobylka odpad!

Tohle má být pohádka ?!? S maškarami, které právě přikvačily zpoza rohu, patrně od střelnice (o čemž svědčí nejenom jejich kostýmy, ale i mluva) - a rovnýma nohama a bez jakékoli přípravy vtrhly na scénu, hereckého umění neznaje ?!? Patrně usoudily, že natočit televizní pohádku pro naivní malé caparty zvládnou levou zadní ... a mrzký peníz se vždycky hodí. Ovšem výsledek podle toho vypadá. Scénář není až tak úplně špatný, zato vlastní provedení je vskutku otřesné. Dokonce jedno z nejotřesnějších, jaké jsem kdy viděla. Stoprocentní odpadové hospodářství ... nasypete do něho něco drobných a vypadne vám netříděný odpad nevábného vzhledu i vůně (ochutnávat raději nezkoušejte). ()

ceskyhonza odpad!

Na co musím platit vydřidušskou konseci už mne začíná pořádně sr_t!!! Takový psychopatický sajrajt plný nesympatických a neoblíbených rypáků, takové zprznění klasického námětu by mělo být trestné a opravdu by mne zajímalo, kolik desítek milionů na to partička kámošů prošustrovala? ()

alisa.upir odpad!

Na tohle se fakt nedá koukat. Šílený kostýmy, paruky z chemlonu, princezna co vypadá jak chlap a má hlas jak kdyby vykouřila 4 krabičky denně a divala se na svět skrz prázdný dno Jacka nebo Jima. Fakt trapný, jestli tohle má být moderní tvorba. I na experimentální a moderní věci se dá koukat, jen na tom musí pracovat lidi, kteří ví, co dělají. Jako asi první filmový pokus studenta gymnázia by to bylo dobry, ale tohle je ryzí ostuda. ()

Sabrewulf odpad!

Co to bylo za abnormální kus HOVNA?!!! Režie, dramaturgie, způsob hraní - nic z toho nebylo ani trochu pohádkové (to královské osazenstvo kurev fakt psalo). Nejhorší casting, jaký jsem kdy v pohádce viděl, ty KSICHTY se hodily spíš do nějakého severského thrilleru, Čvančarová tam byla jen proto, aby zase ukázala ty své kozy a princezna byla taková držka, že bych líbal radši šutr. Scéna kurvy vs. piráti už byla vyloženě na přeshubu. Tomu čurákovi, co si říká režisér už žádnou pohádku nedávejte, je úplně mimo. Nejspíš nejhorší porevoluční pohádka, co kdy vznikla. Pičárna celá osraná hovnama. ()

misulka03 odpad!

Ačkoli mám úctu k řadě hereckých osobností z tohoto počinu a k českým pohádkám jsem velice tolerantní, tak toto byla nejsmutnější česká podívaná za hodně dlouhou dobu. A pokud je toto určeno dětem, tak je to o to smutnější. Horší "pohádku" jsem dlouho neviděla. ()

otík odpad!

Premiérově vysíláno 25.12.2016. Nečekal jsem, že na první Boží hod vánoční narazím na dvě dementní pohádky. Zatímco Z pekla štěstí 2 je tradičně natočená pohádka s hloupým scénářem, tohle je opravdová debilita. Na neskutečně dlouhém prostoru za hudby Vražd z kruhu se odehrává parodie na Zlatovlásku, ze které by se Erben v hrobě obracel. Ale několik poučení přece jen z této pohádky pro nikoho plyne: střílet na bezbranná zvířátka i bezmocné lidi je dovoleno včetně mlácení žen; jestliže jste daleko od manžela, zajeďte si zapařit na pirátskou loď a pořádně se s nimi ožerte; jestliže vás zloduch chce zabít a pak se začne sám topit, jděte ho zachraňovat, neboť jste úplně vymatlaní. A je toho ještě daleko víc, co jde naprosto proti koloritu tradiční pohádky. Paní Procházková si buď před psaním pořádně něčeho šlehla nebo si spletla žánr a napsala nevtipnou parodii na české pohádky. Hnus, kterému jsem chtěl dát aspoň jednu hvězdu za hezké lokace, ale retardovaný závěr společně s neskutečně trapnou stylizací to zabil. Toto pustit o vánocích je odvaha a ČT si zaslouží ne palec dolů, ale pořádný kopanec do zadnice ze předu. PS: o kulometu jsem se nezmínil, ale to je taková ta třešnička na dortu imbecility páně autora, tady se fakt ukázalo, že do pohádky jde dostat i střílení ostrými z kulometu. Hmm, fakt bomba! ()

octopuska odpad!

Tohle jo ještě horší než loni, pak se ČT nesmí divit, že se většina lidí vrátí ke staré dobré klasice. MARIGOLD to ve svém komentáři vystihl dokonale. Něco takového pustit na Vánoce je fakt zvrácenost. Nevím jesti mám sílu na to podívat se na tu třetí pohádku! ()

kocik1 odpad!

Tak téhle pohádce už ke komplexnímu dojmu scházelo jen otevřené vyobrazení sexu a hvězdička pro mládeži nepřístupné. Uřvanost a cirkusáctví nahradil v druhé polovině šantán a bezmála tanec u tyče. Proti tomu replika, že koruna je těžká jako kráva, už ani nestojí za zmínku. ()

alchac

Považuji za zcela proveditelné a nijak a priori zavrženíhodné pojmout i klasickou pohádku moderním způsobem. Koneckonců o to se v Č(S)T pokoušeli s daleko lepšími výsledky už dávno. Nicméně od tvůrců dobré konzervativní i… řekněme moderní (nebo co tohle vlastně mělo být) pohádky (resp. jakéhokoliv filmu) požaduji určitou úroveň autorských schopností a zejména alespoň elementární dávku soudnosti a vkusu. Tedy všeho, čeho se autorům tohoto nekonvenčního pokusu zcela nedostalo. I fekální a pornografické motivy lze samozřejmě s úspěchem využít ke stvoření kvalitního uměleckého díla, ovšem na rozdíl od některých zdejších komentujících si opravdu nemyslím, že pokud přijdu na Staroměstské náměstí, vyškrábu se na pomník, stáhnu kalhoty a vyseru se Husovi pod sutanu, hlasitě při tom nadávaje všem kolemjdoucím, bude se jednat o sochařskou performance dokonce lepší páně Šalounova díla jen proto, že jsem byl jiný. Pročež „pohádka“ o tom, Kterak Pyjrád z Kurvibuku od princezny mužatky slíbeno dostal, pro mě zůstala toliko vi(l)nným poděšením, neb tohle nefunguje ani jako nechtěná parodie, takže až dostanu příště na něco podobného chuť, asi si pustím prostě normální porno verzi Pirátů – do níž by mimochodem umělecký ansámbl z tohoto hnoje jistě zapadl jako, jako... no, jako vidle do hnoje. Resp. Čvančarová by byla vyloženě za hvězdu. ()

Skuby47

Tato druhá letošní vánoční pohádka se televizi opravdu, ale opravdu nepovedla. Snad to ani nebyla pohádka, ta se točí převážně pro děti a tady bych s vhodností pro tuto věkovou kategorii pro spoustu zobrazeného násilí nesouhlasila. Dobrodružný film to taky nebyl vzhledem k avizovanému pohádkovému námětu. K.J.Erben se musí v hrobě obracet. Ozvaly se názory, že to bylo moderní pojetí víc ze života, ale na to jsou jiné žánry. Pohádka není ze života, je to pohádka. Nebudu hrubá, bylo to hrozné. Herecké výkony amatérské, kostýmy princezen jako pouličních tulaček, šermířské souboje bez břinku, takové upachtěné a příběh je taková slátanina, že tam snad ani žádný nebyl. To je trestuhodné plýtvání koncesionářskými poplatky. Jednu hvězdičku dávám za Honzu Cinu ze soucitu, protože on si takovou nehezkou princeznu a hereckou sebevraždu nezasloužil. Nejzábavnější ze všeho je pročítání zdejších komentářů. ()

Lopezka1982 odpad!

Tak hnusnou princeznu a ještě k tomu to měla být zlatovláska jsem dlouho neviděla!!! Neskutečně nás iritovala a ta hnusná paruka dala fakt všemu korunu! Slátanina totální, říkáme tomu parodie na tuto nádhernou pohádku a fakt filmaři styďte se, totálně vyhozené peníze, s komentáři musím souhlasit, ostatní princezny vypadaly jak lehké děvy, pirát ušel, ale sem se moc nehodil a pokus o moderní pohádku zcela selhal, nikdy více! Jediný, kdo to trochu zachraňoval byl Honzík Cina :) ()

LadyPupu odpad!

Famózní začátek! Čvančarová (brr) sedí na Stránskym a masíruje ho (!!!). Střih a je tam dítě (že by malá princeznička???) s hnusnou žlutou parukou. Pak bla bla bla... Dolanský jako parodie na Jacka Sparrowa, král s dvoupatrovou korunou, takže vypadá jak encefalopat a zase střih... Pak bla bla bla a starší holka s hnusnou žlutou parukou (fuckt princezna, to jako vážně?!). A u té bych se ráda zastavila. Opravdu musíme mít ve většině pohádek posledních let nehezké princezny? Vždyť tahle vypadá, jak když utekla z travestie show. Ta paruka, to vystupování, ten hlas... Apropos hlas... Proč je v hlavní roli Jiříka zase rachitik? Tohle mě fakt nebaví. Už druhá vánoční pohádka stojí za hovno. ()