Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Enšpígl odpad!

I toi-toi má lepší obsah než tahle "pohádka". Kdo proboha psal dialogy ? A ty kostýmy pro "princezny" jste vzali v jakým bordelu ? Já si nepřipadal jak v pohádce, ale jak ve 4. cennový.Casting princezny, bylo čí dílo ? Hudba jak z vesnický tancovačky. Při sledování týhle příšernosti jsem si připadal jak kdyby mě posrala smrt. Zkazilo mě to vánoční večer a já bych byl docela rád, kdyby za nasazení téhle zrůdnosti do prime time ČT na vánoční svátky nesl někdo odpovědnost. Nejhorší pohádka co jsem kdy viděl. ()

Tosim

Taky mišmaš, ale aspoň trochu ulítlej, takže se dalo bavit třeba tím, nebo netypickou princeznou, popřípadě Chorvatskem, či sošnou Jitkou Čvančarovou. ()

Marigold odpad!

Přehled kurvích krojů, chemlonových paruk a středoškolských skečů. Hlavouni z ČT musí sjíždět kilometrový lajny magnesia, když pak tohle označí za české Piráty z Karibiku. ()

Radek99 odpad!

Tak tohle byl opravdový úlet! Postmoderní omámení brakem. Chápu, že dosáhnout požadované světové úrovně televizní tvorby si vyžaduje jít cestou experimentu, ale toto? Dno televizní umělecké tvorby bylo nalezeno, teď už se tedy jen odrazit... Pohádkové Waterloo po česku... ()

hirnlego

Princeznovskou krásku může hrát i ségra Babčákový a nevěra "pro dobrou věc" je vlastně ok. No a i přes tyhle životní pravdy je to spíš takový úsměvný e-e. ()

Asia_Power odpad!

Kuřbuřt Cina usiluje o lásku Zlatovlásky, která vypadá jako pouliční šlapka a jmenuje se Radost. Nechce jí pro sebe, ale pro svého pána, ultimátního kokota jménem HoMo-Rád Jeho největším sokem v souboji o Radost je strašlivej pirát jménem Ze Blijé Ob Chčijé. Cina, ale má rád věci falických symbolů a tak do sebe vsouká hadí kůži a může mluvit se zvířaty, které mu pomůžou s každou potřebou, co bude potřeba vykonat. Celé to stojí kolosálně za hovno či při nejlepším za vyliž prdel a má to 106 minut, které utíkají pomaleji než když čtyři hodiny koukáte jak vám rostou chlupy na nohou (pánům na koulích třeba) . Konec je óda na debilitu, když se Cina vrhá do vody, aby zachránil HoMo-ráda, jelikož mu určitě chtěl dát dýchání z úst do úst a nevadilo mu, že HoMo-Rád ho chtěl opíchat k smrti. Pak se konečně objeví titulky, člověk si přečte všechny ty pomrdaný jména jako Radost, Natotata, kunda , prdel, čurák atd a přepne na jinej program. Pohádka tak děsná, že i náš stromek se při sledování začal strachy chvět a ztratil minimálně desetinu veškerých jehliček, rozmrdal čtyři ozdoby, zkoušel se oběsit na jednom z řetězů a kymácel se ve stojánku v zoufalé snaze uniknout. Nikdy víc ()

xxmartinxx

V rámci toho, co museli filmaři splnit, si vedli dobře. Ale já si prostě nemůžu pomoct a musím zpochybňovat už samotnou objednávku. Adekvátní režie, schopní herci, a své síly vloží do tohohle bezpohlavního mrtvého konstruktu? Je to plýtvání schopností i prostředků. A že dělá ČT rovnou tři pohádky najednou? Fakt k ničemu. Nevím, jak to mám ohodnotit. Oproti včerejšku to je vážně zázrak. (To hodnocení je, jaké je, právě ve vztahu k dalším výtvorům ČT a při maximální snaze akceptovat ten zmrvený žánr. Odpad bych tomu klidně dal, kdybych nevěděl, že dno je ještě níž.) PS: To, že se v pohádce mluví současnějším jazykem a sem tam padne expresivnější slovo, mně absolutně nevadilo a nepovažoval jsem to za potenciální problém, dokud se to všude nezačalo řešit. Proč by to mělo vadit? ()

flanker.27 odpad!

A to jsem si včera myslel, že jsem viděl pohádkové dno. Ale proti dnešku to bylo ještě dno zlaté. Včerejší kousek (Pravý rytíř) ze mne vyrazil jen slzy, zato dnešek ve mně probudil agresivitu. ČT nám nabídla dílo, jaké bych pochopil u podřadného divadelního souboru, který se přemírou vulgarit, vyložených porno prvků, obhroublého humoru a příšerného češtinu snaží odvést pozornost od vlastní neschopnosti a ještě má tu drzost stavět na logice "jiný=lepší". Tady snad ani nemá cenu vypočítávat, co všechno je špatně, protože špatně je naprosto všechno a to na dosud nepoznané úrovni špatnosti. Snad jen jednu poznámku. Proč ten královský ansámbl vypadá a chová se jako poslední bordel! Velmi dobře by zapadl někam do ulice Ve Smečkách. A Čvančarová, které asi dávají role už jen za správné politické názory, by tam mohla dělat bordelmamá. To už šel veškerý vkus tak strašně do hajzlu? Vraťte mi koncesionářské poplatky, protože na takovou sračku vám nehodlám přispívat. Jestli chcete živit tu bandu fetek, neumětelů a amatérů, kteří stojí za zrodem tohoto zla a pohádku si pletou s experimentálním divadlem pro stejné lidské trosky, jakými jsou sami, tak ne z mých peněz. Update: Teď (1.3.2017) jsem si přečetl zajímavost: Představitelka Čiré radosti, Marta Dancingerová, zjistila v polovině natáčení, že je těhotná. Snažím se snažím, ale ve spojitosti s provedením pohádky to není překvapivé zjištění :) ()

Gilmour93

Hypochondrický pasák a bordelmamá Čvančarová provozují na Jadranu laciný vykřičený dům a o jednu jejich kněžku lásky, jejíž nos je mimochodem největším útesem na ostrově, projeví zištný zájem dva...no dejme tomu muži. Dobro(slabo)myslný sluha rozumějící řeči zvířat a jakýsi klon hastrmana a Jacka Sparrowa. Do toho proběhne nějaká polní chirurgie, burácejí kytarové grify, piráti pálí z těžkých kulometů, rybářka má na sobě legíny z vietnamské tržnice a zvířata promlouvají jazykem youtuberů.. Dá se pochopit, že přetrvávající neschopnost stvořit klasickou poetickou pohádku vede k podobným experimentům s postmodernou (viz. Prušinovského Kdyby byly ryby), ale tohle byla prachsprostá, konsternující sračka. Dejme stranou, že Karel Jaromír v hrobě překonává rychlost částic v ženevském urychlovači a položme si otázku. Jaká kvalifikace je potřeba na místo kreativního producenta v ČT? Nedostatek kreativity? Vědět kdy a komu provést felaci? Závislost na psychotropních látkách? Lze se po takových dílech divit zoufalému pocitu koncesionáře, že jej každý měsíc navštěvuje pirát Ocradé..? ()

3DD!3 odpad!

Strašná kravina co nedává smysl. Další vykrádací mix pohádek zprzněný moderním pohledem na svět. Udělat si dovolenou v Chorvatsku, to byl asi jediný cíl tvůrců... Přítelkyně na mě usnula a já nedosáhnu na dálkové ovládání... Zkusím TV spárovat s mobilem. ()

JitkaCardova

Žalostně nepochopená a nedoceněná, přitom vysoko nad naše poměry bravurní, duchaplná a šarmantní pohádková travestie. Skvěle promyšlená, nadupaná a vyladěná záležitost, která jednotně funguje jak na rovině příběhové, tak formální - humpolácký způsob vyprávění ladí se střihem i výpravou, přitom oboje je až dojemně opečované a precizně propracované. Je pohádkově hojivé, jak taková zdánlivě punková věc uklidňuje svou velevtipnou důkladností a logikou a jak originálně ctí a vyznává pravé a věčné hodnoty. A přitom má i vlastní smysl a opodstatnění - přináší mnohé nové perspektivy a občerstvující vnímání zavedených pohádkových vzorců a poskytuje tak čerstvé uvědomění (např. jak to vypadá, když se ujede kraj světa, o kolik těžší asi musí být nosit na hlavě rouno zlatých vlasů, když i zlatá královská koruna je těžká jako kráva, atp. A skvělá byla i ta politická a společenská kritická ironie zacílená do Božémie na čecháčství a jeho vnímání v širém světě. Nevím, co víc po tomhle díle ještě chtít. Je to téměř dokonalý žánrový bonbonek. Vřelý dík uživateli Adam Bernau za upozornění na tento skvost, jež visí na jeho profilu, a ostatně i za jeho komentář. A koho tahle věc vyloženě potěšila, měl by upřít své kochavé zraky i na Kdyby byly ryby  Jana Prušinovského.*~ ()

berg.12

Nepamatuju, kdy jsem byl u české pohádky zvědavý snad na každou další scénu. Škoda, že tvůrci zůstali někde napůl cesty a nehodili celý příběh třeba do steampunku, mohl z toho být kult. Největší porevoluční pohádková haluz, prakticky nekoukatelné, zážitek ztěží hodnotitelný. ()

Radko

Prvé minúty som si hovoril - čo je to za ohavnú debilinu? Postupom času zvykol, ba dokonca naďabil na pár plus, ktoré kvetnatou záľahou prídavných mien ospieval v komentári užívateľ Adam Bernau. Ale ani tie nestačia na vyššie hodnotenie. Z jednoduchého dôvodu: na opakované pozretie nemám dôvod. Pretože rozprávku vnímam prioritne srdcom, a tu princezná žiadne srdceryvné emócie nevyvolala. Ani zjavom, ani jazykom. Och áno, ženy nikdy neboli len také, že kam ma postavíte, tam stojím. Ale ani takým spôsobom liberálne ako ukázala Prisľúbená princezná. Skôr im prináležala taká slovná šikovnosť a manipulácia a v z nej odvodené popustenie z pút. Príliš snahy priblížiť sa dnešnej realite je ďalší dôvod, prečo rozprávku neberiem. Princezkine osudy môžu byť plnohodnotné, aj keď ukazuje mravy a zvyky iné, než sú blízke dnešnej dobe. Z tej snahy priblížiť sa priveľmi čomusi súčasnému totiž ostala trpká pachuť na podnebí. ()

Jezinka.Jezinka

Slíbená princezna - mohl by celý ten tým vrahů pohádky jako žánru, podílející se na tomto kousku, slíbit, že už nikdy nic takového nespáchá? Třeba pod trestem smrti? Čím ve výčtu toho, co bylo špatně, začít, když špatně, kromě krajiny a hezkého zámku, bylo úplně všechno? Jako první mě zarazily vyjadřovací prostředky postav, a to konkrétně krále, když hned v úvodu pravil, že "ta koruna je těžká jako kráva". Ano, lidově se tak mluví, ale tohle není něco, co bych chtěla slyšet v pohádce sama a není to něco, co by v pohádkách měly slyšet děti. Další věc je chování dvanácti, resp. jedenácti, princezen. Ostatní komentující používají slova jako veřejný dům, hampejz, lehké děvy a podobně. Já jsem, stejně jako mnoho dalších lidí, nevěřila vlastním očím a u toho, co se dělo na lodi, si ověřovala, že se odehrává to, co si myslím, slovy - ty kurvy tam jsou princezny nebo někdo jinej? Můj protějšek byl natolik konsternován pohádkou, že jsem ani nebyla napomenuta za to, že mluvím sprostě. On tedy první šálek velmi silné kávy byl už popis soulože královského páru ve zralém obilí. Nápad soupeření dvou ženichů není špatný, jenže jeho provedení tak nějak drhne, princezna je šeredná (umím si představit roli, do níž by představitelka typově zapadla a byla by atraktivní, ovšem jako princezna to bylo šlápnutí vedle, líbeznosti a půvabu pobrala asi jako celerová bulva), navíc tady není jediná postava, která by byla člověku sympatická a bylo by možné přát jí něco jiného než smrt krutou a strašlivou. Pohádkám odpady nedávám, ale tohle byla s přehledem jedna z nejhorších slátanin mého nejoblíbenějšího filmového žánru a do pláče i zvracení je mi ještě teď téměř po týdnu, když si na tu hrůzu vzpomenu. ()

D.Moore

Anarchistická pohádka, vlastně přímo čistokrevná parodie příběhu o Zlatovlásce, které to pokazí až rozvleklý, osudový a naneštěstí smrtelně vážně míněný konec. Do té doby ovšem jde o jedinečnou pakárnu, jež míchá kdeco s kdečím a je jí to úplně jedno, protože díky tomu například nechává postavy přirozeně hovořit současným jazykem a dělat věci, které se jindy rozhodně nesluší. Rázná hippie princezna mě ohromně bavila stejně jako třeba gestapácké kožené kabáty steampunkových nohsledů zlého knížete, oražená mluvící zvířena nebo ostatní princezny zabavující piráty způsobem, který by se jejich manželům asi nelíbil. Absolutně netuším, co taková záležitost dělala na Vánoce v hlavním vysílacím čase a jaké následky budou mít děti, které ji viděly, ale já se namouduši - šíleně - pobavil. A abych nezapomněl, mělo to výbornou hudbu. ()

troufalka

"Cesty zboží jsou nevyzpytatelné."                                                                                                                                         Vlastně to mohlo být dobré, vtipné a originální. Kdyby ... kdyby tvůrci počítali s konzervativním českým publikem, které si pod pojmem pohádka (navíc v nejzajímavějším vysílacím čase z celého roku) představuje něco docela jiného. Nevadí mi porušení žánrových zásad, pokud je to k dobru věci a vznikne zajímavý originální film. Jako "pohádkově laděný dobrodružný příběh" vysílaný někdy jindy, to mohlo být přijatelné. Pokud by se tvůrci drželi svého pojetí a dosáhli čistého provedení bez rozbředlosti. S překombinovaným scénářem se dá stěží něco udělat, snad jen jedno jediné - netočit podle něj. Jinak vznikne nám dobře známá hatlapatla podobná kočičkopejskovskému dortu. Je v něm všechno a je z něj špatně. Nechci se stavět do role kritika, který sepsuje všechno, ponechám tedy stranou obsazení, vedení herců i dialogy. Ve snaze najít aspoň něco pozitivního mě napadá poučení tvůrců, že česká pohádka má dosud ve světě ohlas a s tímto žánrem nelze nakládat jako s pytlem brambor. Oceňuji specifický humor, byť je humpolácký a nápadně se podobá americkému stylu, který nemám ráda. ()

freddy

Princezna Zlatovláska v moderním hávu, kdy se autoři neštítí z princezen udělat na jeden večer kurtizány, neváhají ani prolévat krev a vyrobit několik mrtvol. To vše na pozadí zajímavého moderního pohádkového příběhu, kde se pořád něco děje, kde dobro vítězí nad zlem, kde mladý hrdina chrabrostí nešetří a pro lásku třeba i smrt překoná... A hned tu máme dle mnohých názorů jednu z nejhorších pohádek historie, která vzbudila takovou vlnu nevole, že si jí ČT netroufla od premiéry před třemi lety ani jednou reprízovat. A jelikož mně se hned napoprvé zalíbila (po premiéře jsem hodnotil čtyřma hvězdama), beru jednou ročně za vděk možností vidět tuto pohádku alespoň se slovenským dabingem na RTVS, kde se každoročně reprízuje. Já chápu, že zaprděnému českému publiku, kterému se toto servíruje jako tradiční vánoční pohádka tohle prostě nesedlo. Ale jako moderní trochu fantasy příběh je to prostě skvělý! Snaha o originalitu, pomoc zvířátek, sem tam i vtipné nápady, do toho samozřejmě i zlo, které musí být potrestáno. Tam, kde jiné pohádky jen naznačují, tahle se nebojí být naturální. V hlavní roli Jiříka se zaskvěl Jan Cina, kterému tu jeho poctivost a slušnost divák fakt žere. V roli princezny je pak neokoukaná Marta Dancingerová, která možná nemá typický princeznovský vzhled, ale to nevadí, protože sem mi naprosto sedí! Rovněž Jan Dolanský, který z rolí chudých chasníků a princů přešel do role jednoho ze dvou zdejších hlavních záporáků (ano, je zde hned dvojí zlo, jaký to posun oproti klasickým pohádkám), piráta Zabije Okrade (pardon, píše se to Za Bié Ocradé). Hele, kámo, za mě naprostá spokojenost, pohádku jsem viděl už asi počtvrté, z toho třikrát ve slovenštině a jednou v češtině, a pořád mě baví. Taková moje úchylka, pro kterou mám slabost! Proto zvyšuju hodnocení ze čtyř na pět. Za mě hodně nedoceněná záležitost a chci reprízu v ČT! ()

Ded@M@tes odpad!

Bohužel nic horšího jsem na sváteční Vánoční den neviděl, parodie na Piráty z Karibiku a Zlatovlásku, plná neskutečně hloupých rolí a nevhodných obsazení. ( Hodnocení: 0/10 ) ()