Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiálny text distribútora)

Greg25

85% Simone je pro mě v prvé řadě film, který hraje na dvě strany na jednu vás pobaví svým vřelým humorem a skvělým Al Pacinem, na straně druhé nabízí otázku, která čím dál tím víc stojí za přemýšlení - vliv médií na lidi a jejich následné chování či pocity sympatie a nesympatie na danou událost či osobu. To vše vám tento film dává přímo pod nos a přikládá k tomu ještě láhůdku pro labužníky ve formě otázky, jsem-li manipulátorem davu a tudíž lžu celému světu či jen určité skupině lidí mám s tím přestát jsem-li v tom úspěšný? To vše jsou otázky, které se nás bezprostředně týkají, ať chceme nebo ne a jsou-li takto dobře zakomponovány do světa filmu se špetkou již zmíněného humoru a oslazeny našimi myšlenkami nad tímto filmem, říkám proč sakra ne??? Dobrou chuť! ()

tom.cube

Davová psychóza/stupidita dovedená do absurdity. Snímku by prospělo zkrácení stopáže a nějaký údernější, duchaplnější závěr. Takto mám ze snímku poněkud plitký dojem. Dobrý námět, ale tak nějak nedotažený do konce. Rachel Roberts je ovšem kusanec! ()

Sandeagle

Pohodová oddychovka, takové filmy mám rád, nejsou postaveny na široké škále diváků a občas vás i nutí přemýšlet. Velkým plus je shrnutí hollywoodského pokrytectví do skoro dvou hodin. ()

PhillM.

Trochu zvláštní a ještě poměrně krotká satira s překvapivým obsazením. Vlastně pro mě celkově překvapivý film, ani ne tak svým scénářem, ale vůbec svou existencí. ()

Zeek

Lež má krátké nohy, to je stará známá pravda. Zde je vidět, že lež může mít nohy i o něco delší než jen krátké. A jak je vidět, tak lež může ztroskotat na opravdu banální maličkosti. Komedie to moc nebyla, ale oceňuji originalitu filmu, v čele s výborným Al Pacinem a málo známou, přesto překrásnou Rachel Roberts. Ale jinak trochu nudný film, který znovu vidět nemusím. Moje hodnocení: 65% ()

Petrus1

Dávali dva Alovi filmy současně. A já debil dala přednost tomuto před filmem Serpico. Že sem se nepodívala na hodnocení, kokot! Mohla sem se podívat na dobrou kriminálku (předpokládám) ještě s mladým a vousatým Alem a já si vyberu něco, co měla být komedie nebo co?! Nezasmála sem se ani jednou, tak jakápak komedie. Nepřipadlo mi na tom ani nic sci-fi. Počítačová grafika jde pořád dopředu a myslím, že vytvořit virtuálního herce by bylo někdy mnohem lepší než se dívat na některý příšerný výkony. Celý to táhne akorát Al. Nic jinýho, pozitivního na tom neshledávám. No, jo, no – pro chlapi asi ještě krásná Simone. Docela mě i překvapuje, že sem u toho neodpadla. Že by to v sobě mělo nějakou hlubší myšlenku, která se mi dostala do mozku? Těžko říct. Nebo sem to asi jenom nepochopila. Jen doufám, že příště má volba bude šťastnější. ()

Wawer

Forma krapet zaostává za obsahem, což je trochu škoda, i tak je to ale originální alegorie, která se hlavě diváka zahnízdí na hodně dlouhou dobu ()

jandula00

Když jsem film viděla poprvé, byla jsem totálně nadšená. Teď to nadšení možná trošku opadlo, ale to je asi způsobeno mojí totální antipatií k hlavní postavě, tedy Simone. Jinak zápletka je výborná, tyhle mírě sci-fi snímky mě prostě baví. Celková atmosféra je perfektní, takové pochmurné, zažloutlé, ale nijak depresivní. Navíc! Tady jsem poprvé viděla Al Pacina (2/5 * patří jemu) a už kvůli tomu bude S1m0ne napořád součástí mého harddisku.. ()

zahadum

Totálne naivný film ktorý popiera základné prvky logiky v ktorom neviem prečo hrá Al Pacino....komédia to je ale len vďaka primitívnej zápletky ktorá je tak lacno a povrchne vykreslená až sa čudujem,že to vôbec malo scenár. ()

zelda82

Zajimavy pocin s originalnim nametem, ktery kazi nepovedeny konec. Kdyby reziser dohral rozehrany part a nechal Al Pacina skoncit v opratce, bylo by to jeste o kus pusobivejsi. I tak se ale jedna o film srovnatelny nametem a provedenim s uzasnym Truman Show. A navic S1m0ne pusobi chladne a odtazite - stejne tak jako studeny svet informacnich technologii, ktery ji stvoril. I kdyz mozna, ze je to jen muj dojem:) 75% ()

René

Myšlenka dobrá, zpracování horší. Film je plný nelogičností, což by u komedie možná tak nevadilo, kdyby se u ní člověk hodně nasmál. Bohužel se to rozjelo až zhruba v poslední půlhodině, kdy jsem se celkem bavil. Napadá mě například srovnání s filmem "Vrtěti psem", který, ač přeháněl, mi přišel o něco zábavnější a zkrátka zručněji natočený. ()

Darkslayer

Film trochu zjednodusene poňatý ale skvele odražajúci ralitu v ktorej sa nachádza súčasná spoločnoť . Obrovská miera pozornosti venována mediálne známim osobám a postupnu premenu aj úplne neznameho človeka na modlu(príkladom sú dnešné reality show). Aj keď niekóré veci sú mierňe prehnané a iné naopak príliš banalizované (najmä príliš jednoduchá práca s počitačmi) neznevažujú vyslednú podobu filmu. Al Pacino vo fome, ako vždy. ()

merigieren

Má to určité poselství, něco jako díky že kouříte, jen vtipu moc nebylo, sci-fi (v roce 2002 museli hledat velkou disketovku v muzeu), Vlastně jde o hezkou pohádku s jedním ztroskotaným režisérem, kterého to pohltí. V okamžiku, kdy se film chce opírat o technologie, ukončuje utrpení, začíná být neuvěřitelným. ()