Wind River

• Veľká Británia Wind River (viac)

Stopár Cory Lambert (Jeremy Renner) objaví uprostred zasneženej pustej krajiny Wyomingu telo mŕtveho indiánskeho dievčaťa. Vyšetrovanie preberá mladá agentka FBI Jane Bannerová (Elizabeth Olsen), ktorá do odľahlej indiánskej rezervácie Wind River prichádza z Las Vegas, úplne nepripravená na drsné podnebie, ktoré tam panuje. Na pomoc pri vyšetrovaní osloví stopára Coryho a spoločne sa snažia vyriešiť záhadnú smrť... (Bontonfilm SK)

HennessyVSOP

Trošku zbytečný hype zase. Drama s vraždou je to rozhodně dobré, už dlouho jsem na plátně podobnou žánrovku neviděl, na druhou stranu mi vadí dvě věci. 1) Wind River je plná žánrových klišé (pusté hory, sníh, zima, naivní policistka atd.) a 2) tohle není krimi, to je drama. Nemáte absolutně žádné indicie nadhozené nenápadně předem, nemůžete přijít na to, kdo je vrah, zápletka ani vražda nejsou sofistikované, jsou pouze debilně přímočaré. Zbytek filmu (herci režie atd.) je na úrovni špičkového filmu. ()

v.indruchova

Celkem nechápu jakému velkému zájimu a vysokému hodnocení se tomuto filmu dostává. Nevidíte nic nového, jen studenou a drsnou stránku smrti a deprimovanosti. Ještě teď vidím ty mrtvoly v hlavě, nic hezkého. ()

Sharkman

Smutne, tahle, malo zajimave, ale mozna, ze nasi filmari by se mohli opicit a natocit neco podobneho o cikanech. Lepsi na to kouknout v letnich mesicich, protoze ten kdo ma mentalni problemy - depku, tak at se radeji poohledne jinam ;-). ()

HellsAngel

Že Sheridan píše skvelé a napínavé príbehy, to dokázal už mnohokrát. V jeho novej role režiséra mu to ale nejde o nič horšie. Wind River patrí do vybranej skupinky thrillerov, na ktoré sa jednoducho nezabúda. Hutne atmosferický zážitok s fantastickým gradovaním napätia a skvelo úderným finále. Herecké výkony tlačia film do oscarových vôd (rovnako ako celá indiánska tématika). Toto si veru odnesie nejednu sošku. ()

Fajolo

Krásny a veľmi pôsobivý film. Ale uvedomil som si, že sa na neho takmer do bodky hodí komentár, ktorý som pred časom napísal k inému Sheridanovmu filmu: https://www.csfd.cz/film/52940. Akoby ani nebolo dôležité delenie postáv na dobré a zlé, ale na tie, čo majú (alebo chcú mať) rodinu a tie, čo na rodinu kašlú. Ale Sheridan v tom nie je zďaleka sám. ()

Kushina

Hodně silné drama podle skutečné události s označením: Oko za oko, zub za zub. Režisér i scénárista propracovali film opravdu výborně do detailů a mělo to obrovskou kvalitu. Renner se pro tuto roli hodil nejspíše nejvíc a málo kdo by to zahrál takhle dobře. Wind River je skutečně oblast, kde jste jen sami za sebe a pomoci se nedočkáte. 90% ()

gu-staff

Jo, takle by to šlo. Tam nahoře to asi nemaj lehký. Takovej trochu Žižkov Ameriky. Jenom místní ztracený existence řešej jiný problémy, než mi nachcat na kliku u auta, ukradnout noviny z kaslíku, nebo mně aspoň osomrovat o bůra, cígo, eventuelně mně poslat do prdele, když jim nedám nic. Renner odvedl slušnou práci, fakt jsem mu to věřil. ()

BigBrother

Solidní detektivka, která na pár místech dokáže překvapit brutalitou. Sheridan i zde rozehrává téma mstitele mimo zákon, ale jinak než v Siccariovi. Atmosféra je působivá, ale režijně mi film přijde slabší než zmíněný Siccario. ()

Z0ltar

No srdcovka z toho zfleku nebude, ale jinak výborná filmařina. Výborní herci, sednoucí soundtrack, jedna skvělá přestřelka a velmi, velmi uspokojující konec. ()

Naghavi

Skutečně mrazivý detektivní thriller, ideální na leden, kdy vás atmosféra donutí přidat volume u radiátoru ;) Vskutku novoroční překvapení, už dlouho jsem tak dobrý film neviděl ! Krásná scenérie amerického Wyomingu, skvělí herci. ()

Franki69

Tak tohle je opravdu povedená kriminálka, která naskočila na vlnu realistických trihllerů, kterou odstartoval Revenant. Wind River je pro mě westernovka 21. století z mrazivého Wyomingu. Všude hodně sněhu, indiáni, teploty neustále pod nulou a mrazení kolem páteře přejde až když naskočí titulky. Velkým překvapením byl pro mě Jeremy Renner. S tím jeho obličejem člověk moc nenadělá, ale začíná se vyhrávat z komiksových a pohádkových postaviček v zralého chlapa, kterej tu hlavní roli zasmušilého lovce se stínem v duši bez problémů na plátně utáhne. Zasloužených 90%. ()

bezprezdivky

Pěkný thriller, který začíná pozvolna, ale pak se to bez varování zlomí v drsnou záležitost. Jediné, co to sráží, jsou vševědoucí a všechápající moudra, která hlavní hrdina trousí kolem sebe. ()

Scaevola

Jednoduše nekomplikované a úderně přímočaré vyprávění není ani tak kriminálním příběhem, jako spíše poklidným ohledáváním hrozivých věcí. Přes akční, bolestný a ohromující závěr vlastně není důležité, kdo je vrah a co se stalo, byť scénář v poněkud zhuštěné podobě vysvětlí i tyto okolnosti; zajímavější je nátura domorodého osazenstva, příroda a jakýsi morální apel - jen se nemohu rozhodnout, zda film s typicky americkou obhroublostí lobuje pro či proti držení zbraní. ()

fferdas

No osobne to vysoke hodnoceni moc nechapu...bylo tam snad 10 mrtvych kvuli v uvozvkach jednomu znasilneni. Navic ty umrti z duvodu behu/dychani ledove vzduchu jsou taktez dosti podivne. Do -20 °C jsou bezne povolene i vrcholove zavody. A to nejnizsi prumerne teploty na nejvyssim vrcholu Gannett Peak jsou podle googla -19 °C. ()

john986

co je na tom filmu dobry, je: priroda, mraziva atmosfera, hlavni hrdinove... ale scenar katastrofalne beckovej, prekvapeni nikde zadny... i presto se to dalo dokoukat, jen sem to nakonec povazoval za zbytecne ztracenej cas. ()

uhlerado

Dobrý film, dobre scény, kamera. Mohlo to byť viac zamotane a napínavé. Kľúčové scény sú vysperkovane, zvyšok je melancholicke opajanie ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů