Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

Plomber

Zábavný film, který jednoznačně předčí Jackie Brownovou. Tatantino je opět ve formě, i když se mě osobně zdá, že vtípků z jeho filmů snímek od snímků ubívá. Animovaná pasáž a Sonny Chiba jsou skvělí, stejně jako hudba. Slavný masakr mezi Nevěstou a Crazy 88 není zase tak krvavý jak se říká a přechod na černobílo mu vyloženě uškodil. ()

Ywec

Hlavní hrdinka je záporná, a tak jsem měl problém rozhodnout se zda jí vlastně přeju či ne. Zničený život se jí zúžil na touhu po mstě. Úspěch filmu je založen jednak na divácky vděčném tématu asijské bojové filozofie, a druhak na velkému prostoru pro divákovu fantazii, jež se snaží rozluštit, kdo je Bill a proč to udělal? Výborná je komiksová vsuvka. Zda bylo záměrem Tarantina vytvořit kultovní film nevím, ale Kill Bill zůstal na půli cesty, kvůli slabší dvojce. ()

hombre_71

Ač se cítím oddaným mistrovým fanouškem, tímle svým dílem mě opravdu nepotěšil. Nejlepší pasáží filmu je jednoznačně anime scénka. Výborně vybraná hudba, tradičně skvělá kamera a stříh nazachrání chaotičnost příběhu. Moc sem se těšil, škoda... ()

Mezerník

Hektolitry krve tentokrát nejsou samoúčelné, ale vtipně stříkají mezi odkazy na jiné filmy a žánry (asijská zahrada apod.). Magický audio-vizuální zážitek vynikne samozřejmě hlavně na velkém plátně. ()

Bobeš14

Mistrovské dílo!V tomto skvělém filmu sem osobně nenašel pro mě špatné nebo prazdné místo.At jde o Nevěstu(opravdu zajímavé řešení s vypípnutím jména),O-Ren a její Crazy 88,Elle a její dnes už slavné pískání,Hattori Hanzo a prvotřídní japonská ocel,která rozpoutá pravé krvavé hody a samozřejmě anime část která mě totálně dostala.Muzika je prostě neskutečná ale to vám určitě došlo(pokud nejste hluchý:).Uma je pro ztvárnění Beatrix jako ztvořená a nedivím se že na ní Quentin radši pár let počkal.Prostě nádhera od začátku do konce. ()

Booman odpad!

Nepochopim jak se tenhle brak může někomu líbit. Hodnocení odpad je možná trochu silné, ale já chovám k tomuto filmu absolutní averzi. O co tu jde? Tarantino se prostě nudil, a tak z dlouhé chvíle a kokainového opojení sesmolil tohle. Úžasná Uma Thurman zde jako bývalí zabiják vyráží za pomstou bývalím spolupracovníkům, kteří se jí pokusily zabít. Opravdu geniální námět, je obohacen velkým množstvím akčních scén. Dokonce je vidět tvrdý dohled nejrůznějších konzultantů, kdy Uma drží katanu jak prase kost, vzápětí na ní nabodne týpka, zvedne ho na ní do vzduchu a zahodí ho do kašny. Následuje stylové ocáknutí krve a jatka mohou začít. Je zde i vidět že Uma má dobré breakdancové základy, protože ke konci rozjela výborný break nakombinovaný se sekáním nohou.No a samozřejmě nezapomenutelné hlášky typu "Jmenuju se Buck a přišel jsem na fuck". Každý správný americký konzument také ocení, že z useknutých hlav cáká několik minut krev jak ze sprchového kouta. Smutné je, že nejkrvavější scény jsou podávány v černobílém provedení, ne však proto, jak bylo avizováno, aby film nebyl tak morbidní, ale proto, aby se ušetřilo. V černobílém provedení pak z useknutých končetin stříká prostě voda. Geniální dílo, které se vám každou vteřinou snaží dokázat, že režisér si z vás dělá pouze srandu. Jinak souhlasím s Limou. Taky jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky, ale asi to bylo z trochu jiného důvodu. Film určitě může mít cosi uměleckého do sebe, ale jak to člověk může ve filmu hledat potom, co prožije tak otřesných 111 minut. ()

Molerat

Dobrá předehra k závěrečnému chvatu v dvojce.Jednička není tak moc procítěná a mstivá, ale nic tam nechybí.Je to akční krvavá řež, scéna s Oren Ishii je nadmíru perfektní. ()

manín

Po obrazovej stránke je tento film naozaj perfektný, nedá sa tomu nič vyčítať. Ale to je pre mňa na film ako celok dosť málo, keďže dej alebo nejaká myšlienka mi tam naopak úplne chýba, alebo ma aspoň míňa. Pretože ak by som mal hodnotiť obsahovú stránku, asi by som váhal aj nad dvoma hviezdami. Takže na jednej strane hviezd päť, na druhej slabé dve, no a ku tomu ešte prižmúrené oko.. **** ()

Kató

Dlouhé, příliš dlouhé, jako celek i jednotlivé epizody. U některých, probuzení, zimní zahrada mi to nevadilo, u jiných jsem byl jako na trní.....70% PS hodnoceno po shlédnutí obou dílů ()

corax8

Je jen málo filmů u kterých jsem si zapamatoval jména filmových postav tady se mi to stalo po prvním shlédnutí. Tahle zabijácká pohádka na mne zafungovala a funguje doteď. ()

Hologos

Kill Bill byl pro mě jedním z prvních setkání se s filmem od Quentina Tarantina. Musím říci, že se mi velice líbil styl, jakým byl film točen. Miluji akční filmy, takže jsem byl nasycen zcela, ale do toho všeho mi krásně zapadali scény, které byly jak z telenovely. Velká dávka retrospektivy, která ani na chvilku nenudila, zajistí, aby se divák necítil ani na chvilku v ději ztracen. Prostě od každého něco zabaleno do takového dárku na přivítanou. ()

gerojmanus

Další z top filmů od QT! Zajímavý děj, neskutečná řežba a nepřekonatelná Uma Thurman. Když se k tomu přidá, jako vždy, skvělá hudba, vychází mi z toho jeden z nejlepších akčních filmů v dějinách kinematografie. ()

Amedeo

Zpočátku jsem si říkal, jaká tenhle film musí být kravina. Vždy jsem viděl jen začátek a stačilo mi to k přesvědčení, že nestojí za to pokračovat ve sledování....Před pár dny jsem ten film shlédl celý a měním svůj názor. Je to paráda! I když trošku větší krvák, přesto jsou ve filmu výborné bojové scény a opravdu velmi pěkně udělané prostředí, včetně hudby.... Líbí se mi i výkony herců, takže prostě dávám čtyři * .... ()

bax

Pre Tarantina asi nemám bunky. Jeho štýl ma vo väčšine filmov takmer vôbec neberie.Tento film obsahoval pár veľmi pekných a pôsobivých scén, taktiež skvele vybranú hudbu a hektolitre krvi (popravde ak mi mal Zedník takú výdrž ako mnohé obete tu, tak by ten osudný zápas, keď mu spoluhráč preťal krčnú tepnu, mohol dohrať v pohode dokonca pri plnej sile...). No film ako celok pôsobí až moc priemerne a nenapomáha tomu ani množstvo skrytých odkazov a ani megalomanské pôsobenie niektorých scén a ani kladné body vypísané vyššie. ()

Astu.

Dvojka je úplně jiný film...samozřejmě i jedničku jsem si užil, ale je to víceméně poslepovaná akce s výbornými momenty jako dětství Lucy Liu v anime podání, souboj s nevěstou v zahradě, Hatori Hanzo, crazy 88, hudba, Gogo, drobnosti, ale film by měl být kompaktní a nejdůležitější by měl být celkový dojem. I když bych si to přál, poté, co jsem asi potřetí viděl oba díly za sebou, tak víc než 4* dát nemůžu. Dvojka je geniální, neuvěřitelně zahrané všechny postavy -a to bez vyjímky, ale jednička je ''jenom'' výborný akčňák s fajn momenty plný odkazů. Mám pocit, že to i takhle Tarantino chtěl natočit, což jenom dokazuje jeho genialitu, ale když mám hodnotit každý díl zvlášt, tak vol.1 má 8,5/10. Vol.2 má 9,5/10. Vol.1 + vol.2 9/10 ______ Btw jeden z nejlepších soundtracků, jaký znám. Perfektně pasuje k jednotlivým scénám. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)