Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

helraiser

Super podivaná s hromadou akce a především s mrtě usekaných končetin. Kouká se na to moc dobře, hodně pobavilo. Tarantino prostě umí. ()

tranquill

"Kdyby ses na své cestě střetla s Bohem, Bůh bude vejpůl!" Ano, taková je zde Uma drsňačka a je vidět, že se zde Quentin vyřádil a splnil si svůj kung fu - samurajský sen. A k tomu použil, kromě parádních bojových scén, i efektní kameru a stylovou muziku. "Ta žena si zaslouží svou pomstu a my si zasloužíme smrt!" ()

Vabr

U babičky jsem viděl asi 1/2 filmu Kill Bill 2, ale moc mě to nenadchlo (sice tam bylo pár supr scén, ale i tak). Tak jsem se rozhodl, že někdy, až budu nemocný, se podívám na jedničku sám. Bohužel je momentálně koronavirus a bylo by divný, kdyby brácha přišel do školy a já byl doma s horečkou, tak byl nakonec doma taky a koukal se se mnou. Úvodní scéna bomba, první kill mě úplně odrovnal a celkově dění v nemocnici takové fajn srandovní sledování. Bohužel tohle byla jen první polovina filmu, která se odehrávala v USA. Druhá polovina byla už o dost horší. Odehrávala se v Japonsku a mluvilo se tam převážně japonsky a to je asi to, proč se mi tolik Kill Bill nelíbil. ,,Boss fight" na konci je opravdu boží. Začne to páradní amputací ruky, pokračuje přes hordy usekaných těl, až to nakonec skončí fightem v zimní zahradě. Jsem velmi rád, že nakonec Sofii Uma Thurman ušetřila. Musím jinak celkově pochválit hudební doprovod, části filmu v černobílém filtru, akční scény a sekání končetin, originální smrti a drsňáckou Umu Thurman v jejím cool oblečku. Škoda jen, že se film neodehrával celý v USA, to bych dal pak asi vyšší hodnocení, líbí se mi to prostředí USA prostě víc. VYHODNOCENÍ: A TEĎ MĚ OMLUV, MUSÍM NICOLE UDĚLAT SVAČINU ()

Titus

Tak to je fakt nářez. Nezaujalo mě to sice tak jako Historky z podsvětí, ale i beztak to má něco do sebe. Už se nemůžu dočkat volume 2. ()

chlebos

Quentin Tarantino je king.Nepatřím mezi fanatické vyznavače pulp fiction a tak jsem byl k tomuhle projektu od začátku skeptický.Velmi jsem se zmýlil.Tarantino patří ke skupině režisérů, kteří si dělají co chtějí, ale dělají to poctivě a výborně.Nádherný film na, který jsem šel s chutí ještě jednou.Naprosto strhující. Opravdu je škoda, že to je dvojdílné takhle mě to přislo příliš krátké.. ()

FantomASS

Tento film mi potvrdil to, že Tarantino je blázon. Tiež mi potvrdil, že to je jeden z najšikovnejších režisérov vôbec. Nebudem film ospevovať, lebo tak už predo mnou urobili stovky ľudí, vyjadrím sa len ku kritizovanému rozdeleniu. ----Nevadilo mi. Ziskuchtivosť kritizovať možno, ale netreba. Priznajte sa, koľko z vás by nechcelo namiesto x dolárov, 2x dolárov? Áno, ja tiež by som v kine vydržal 3 hodiny, lenže (čo predpokladám mnoho autorov komentárov v dobe písania svojho nevedelo, z jednoduchého dôvodu - dvojka ešte nevyšla) film netrvá 3 hodiny, ale (takmer) 4. Autori strihali, strihali, strihali, ale nedokázali zostrihať na alebo pod 3h. Preto mi rozdelenie nevadí, ba naopak ho oceňujem, lebo vynechanie ktorejkoľvek scény takéhoto diela by mi vadilo. Teda nevadilo, lebo by som o tých scénach nevedel :) ale to je jedno. Skrátka: páčilo sa mi to. ()

kutcha

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film se mi prostě nelíbil. Kamarádi na to pěli ódy, ale já jsem byl zhnusený tou spoustou krve. Jasně, počítal jsem s tím, ale tohle je opravdu moc. Celý film má jedinou myšlenku a to je zabíjení. Není tam snad pět minut bez krve. Uznávám, že to je pěkně udělané, ale čeho je moc, toho je příliš. ()

Trisstes

po prvom zhliadnutí som si povedal že aká je to blbosť...no po druhom sa mi to zapáčilo...treba to totiž brať s nadhladom...no páčila sa mi hudba a časť s Hattori Hanzom bola skvelá...PS: milujem japonské meče... ()

loveless

Nepěkně krvavá podívaná, skvělý Hattori Hanzo je vystřídán veselou bitkou u O-Ren - když jsem viděla, jak vypadala její hlavička po souboji, musela jsem se od srdce zasmát... Už po několikáté jsem se přesvědčila, že Quentin takovéto veselohry opravdu umí. ()

Syl Wes Ter

Pre mňa je Kill Bill druhý najlepší film o pomste, na prvom je film Vtedy na Západe od Sergia Leoneho. Pre niekoho je Kill Bill 1 možno film príliž prehnaný, myslím hlavne na tú vystrekujúcu krv, lietajúce končatiny, ale mne sa to páčilo. Bojové scény sú zvládnuté na 100 %. Asi by to ani velikán akčných filmov John Woo nenatočil lepšie. Bitka s Crazy 88 a Gogo je najlepšia. Koniec filmu možno vyznieva ako telenovela. Neviem ako je to možné, ale hudba v každej tarantinovke je geniálna. Každá pesnička sa presne hodí k danej scéne. ()

koulen

Po šestileté pauze přišel génius Tarantino opět se snímkem,o kterém mluvil celý svět.První část o nevěstě honící se za pomstou ve stylu a-lá tarantino vyvolala ve světě spoustu rozpačitých kritik a jenom mě utvrdila v lidské absenci filmového cítění.Tarantino se rozhodl natočit snímek ve kterém sice sleví ze spousty svých režijních postupů, ale ve kterém předvede zase nějaké nové, a tak označení, že tohle není klasická tarantinovka,mi přijde naprosto milné,neb tohle je klasická tarantinovka, ale v novém kabátě.Natočení této první části několika desítkami různých natáčecích stylů+jedna animovaná sekvence, mi příjde jako dostatečně tarantinovsky pojaté vyprávění,které podkresluje opět naprosto bravurně zvolený soundtrack, vynikající herecké výkony, hlavně teda Lucy Liu,a sice poněkud jiný ale stále tarantinův vyprávečský talent.Tempo je tu poněkud rychlejší, než jak jsme u Tarantina zvyklí, to ale neznamená, že horší, ba naopak,pan režisér všem dokázal, že i takovýhle styl filmu mu jde.Divák si musí uvědomit,že smyslem tohoto filmu bylo vzdát hold klasickým kung-fu filmům a ne se jim nějak vyrovnat, byť se Quentinovi povedlo i v tomto pojetí natočit něco, co se dá považovat za originál a jednou i klasikou.Problém je v tom, že lidé a kritici všeobecně, jsou ke všemu novému, oproti tomu na co jsou zvyklí, strašně kritičtí, a to jenom proto, že tím že čekají něco jiného a něco jiného se jim naservíruje, jsou z toho v rozpacích a nevědí co, takže je mnohem lepší danou inovaci zkritizovat.Ale abych to shrnul:scénář-vynikající,soundtrack-vynikající, herecké výkony-vynikající(Lucy Liu), styl vyprávění-u Tarantina nový(o to lepší).I přesto si ale nemůžu odpustit vypíchnutí scény boje s meči ve sněhu, která vévodí celému prvnímu dílu a která dokazuje, že tarantinovo spojení krásně natočené scény s ještě lépe vybranou písní, je skvěle odvedenou prací, která nijak nezaostává za ostatníma Quentinovýma snímkama, ba naopak, dokazuje nám širší obzor, který tento vynikající režisér má,a nutí nás tak těšit se, co nového v jeho podání uvidíme dál.Já myslím, že toho ještě bude dost,a nebude to muset zrovna být o mafiánech v saku s nabitýma pistolema diskutujícíma nad neobvyklou chutí hamburgeru. ()

Sosak

Jeden ze slabších výplodů pana Tarantina. Ten orientálně laděný příběh plný samurajů mi moc nesedl, i když nadsázka v něm byla opravdu výrazná. Hodně bych vyzdvihl animované manga flashbacky. ()

Theker

Dôvod môjho nízkeho hodnotenia? Je to Trash movie.... presne také, aké Tarantino pozerával v mladosti na videu. Ale nie trash movie, aké mám ja rád. Proste je to odpad a Quentin to vie. On to točí, pretože každý jeden jeho film je vlastne pocta brakom, na ktorých on vyrastal. Samozrejme je tu cítit jeho duch (ved to režíroval :)), ale mne tento "odpad" nezachutil. Ja som na iné trashe (Jesus Franco & Co.), ale späť ku KIll Bill: keby bol film presne taký istý ako je ale meno režiséra by bolo iné, tak by som sa stavil, že by sa v červenej zóne nepohyboval. Ja viem, je to tak pri mnohých režiséroch a ja nie som niekedy pri "zaujatom" hodnotení výnimka, ale tu mi to naozaj nesadlo, takže zatial **. ()

kubal18

Krvavě elektrický gejzír brilantních nápadů, které ale moc nedrží pokupě. Typický Tarantinovský styl plný okázalých vychytávek. ()

BLADER

Tarantino ukázal, ako veľmi ovláda formu a aj obsah. Osobne považuje oba KILL BILL za rozdielne, ale dokopy to dáva parádny celok, a podľa mňa aj terajší vrchol Tarantinovej tvorby. A to hovorím ako človek, ktorý má rád Pulp Fiction! ()

HonzaMag

"Šílený maniak z videopůjčovny" opět zabodoval. Mix různých stylů, žánrů, odkazů, narážek,... Tarantina můžete buď milovat nebo nenávidět, ale nemůžete ho ignorovat. Opět geniálně vybraná hudba, která vám ještě dlouho bude znít v uších. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)