V newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících – pouličním gangu neprávem obviněném ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhattan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišťují význam slova oddanost. (oficiálny text distribútora)

JohnSmith

Moc zajímavej snímek o jedné bandě, která se vrací domu přes celý New York s několika gangy v patách. Asi jediná výrazná role Michaela Becka. Škoda, že natočit remake zasazený do South L.A. v podání Tonyho Scotta už neuvidíme. Jeho zpracování mohlo být opravdu něco. ()

Mishqo

75% ... Jednoduché, ale zároveň nápadité a strhujúce. Nebezpečná cesta naprieč New Yorkom a jeden gang proti všetkým ostatným. Výborný soundtrack a dobré obsadenie. ()

Spock

Příběh je u tohoto filmu vedlejší, děj se šine svojí přímočarou cestou s předvídatelným závěrem. Jindy by mohla tato skutečnost divákovi film znechutit, ale tady to nevadí. Hlavní kapitál je úplně někde jinde, stylová atmosféra a solidní akce. Nejvíce mě pobavila vizáž některých gangu a samozvaná kamaráda warrioru, která hledá akci a vzrušení. ()

Jello Biafra

v Newyorkskom Bronxe sa koná míting všetkých gangov z mesta. Prorok Cyrus ich vyzýva aby sa spojili v jeden celok a spoločne ovládli mesto. Lenže vzápätí je zastrelený a z jeho vraždy je obvinený gang menom Warriors a dotyčnej bande teraz ide po krku celé podsvetie. Musia sa za každú cenu dostať na svoje územie na Coney Island a popritom zbúchať na jednu hromadu pár gangsterských tlúp. Zápletka filmu je veľmi jednoduchá, to ale nemení nič na tom, že Warriors sú cool akčná jazda plná zbesilých bitiek a brutalitou sa tu tiež nešterí: scéna ako jeden z našich hrdinov rozbije ženskej z konkurenčného gangu o hlavu stoličku či bitka na záchodoch. Samotní Warriori sú navyše jeden sympaťák vedľa druhého. Môj favorit bol Ajax v podaní Jamesa Remara - drsňák jak sa patrí. Pokiaľ máte v láske akčné filmy zo 70tých rokov tak nebudete ľutovať. Navyše tento film patrí v Amerike už dávno za kult. ()

vincent

K tomuto filmu som už pristupoval ako k niečomu čo sa za oceánom považuje za kultový snímok. Väčšinou sa u filmov s touto nálepkou sklamem a vždy sa len utvrdím, že prívlastok "kultový" sa zneužíva nanič iné ako na snahu film predať. Tento film má predsa len nejaký ten rok a tak sa jeho "kultovosť" stala jeho prívlatkom hádam prirodzene a po pozretí filmu som uznal, že aj právom. Nápad mi prišiel veľmi originálny i keď je možné, že ho režisér odniekiaľ prebral. Stretnutie členov gangov z celého New Yorku, ktorých chce charizmatický Cyrus zjednotiť aby spoločne ovládli mesto. Po výstrele, ktorý ho skosí sa začína chaos a útek členov gangu Warriors, ktorých neprávom obvinia. Tí sa postupne musia prebíjať nočným New Yorkom, teritóriami najrôznejších gangov, uhýbať sa nástraham, rozdeľovať sa a opať sa spájať aby spoločne došli na svoje územie. Cieľom ich snaženia je metro, ktoré ich má doviesť na konečnú stanicu. To všetko je prerušované vstupmi DJky rádia, ktorá komentuje postup Bojovníkov mestom. Každý gang má svoje špecifiká, ako oblečnenie, zbrane, či farby, ktorými majú pomaľované tváre. Sú tu gangy skinheadov, ženský gang, gang Bejzbalových chlapíkov, ktorí pobehujú po meste s nemými pomaľovanými tvárami, či tzv. "low-class" gangmi, ktoré nemajú žiadny rešpekt medzi ostatnými. To všetko sa odohráva v špinavých exteriéroch mesta a ineteriéroch zastávok metra a vozňoch vlaku. Civilistov tu skoro nevidieť, mesto je len o tvrdých chlapíkoch, zradných ženách a policajtoch. Film má tempo, zaujímavú hudbu, sympatických herov a občas klišovité dialógy. Ako celok však funguje na 100% a zanechal vo mne pocit vynikajúceho filmového zážitku a chuti pozrieť si to ešte raz. Old school cult. Can you dig it? Caaan youu dig iiit? CAAAN YOUUUU DIG IIIIT??? ()

ZkuKol

Walter Hil, je asi největší "macho" mezi chlapci ze 70. let a taky točí nejjednoduší filmy. V jednoduchosti je síla, ale musí se s ní opatrně, aby to nebyla rovnou nuda. Ve Válečnících se Hillovi daří. Má to tempo, super muziku, dobrou akci, super atmosféru (NY + metro, nemá chybu, kdo mě zná, ví, co to pro mě znamená). Příběh je jak řečeno výše jednoduchý a dialogy úsporné na maximum, obrazová stránka je díky comicsové stylizaci opravdu zajímavá a dává celému vyprávění šťávu. Jen bych si postěžoval na herce, z nichž tak polovina neumí hrát vůbec a druhá neví, co by měla hrát. A pak je tu David Patrick Kelly, herec, co snad nehrál nic jiného, než svinského pošuka a hraje ho stále otravně stejně. Taky u gangů mohlo být prokázáno více nápaditosti - holt vše 70tky a stylizace nezachrání. Je vás devět, jste neozbrojení, hoděj na vás vraždu, domu to máte víc než 50 mil a jde po vás celé město, naostřete lokty, ruce na bradavky, kolena vysoko a úúúúúprk rovnou pod maminčinu sukni... 70% ()

vitekpe

Film, ktery je o drsnych partach nocniho mesta a pusobi na divaka hlavne svou atmosferou koncicich sedmdesatek, neustalou akci a muzikou. Zajimavym prvkem jsou vkladane komiksove predely. Z dnesniho pohledu to cele pusobi spis legracne, nicmene ja to mam rad. Plusem hodne sexy divoska Deborah Van Valkenburgh. :) ()

Spike23

Začátek vypadal pěkně, ale pak jsem si celou dobu říkal, proč ti magoři nesundaj ty jejich vesty, nebo co to vůbec bylo, a neodjedou v klidu domů místo toho, aby museli posledních 45 nudit trapnými hláškami a jednou nehorázně otravnou ženskou. Gangy mi ve všech těch barvách připadaly dost vtipně, jako snad taky všechno ostatní na tomhle filmu. Sice nemám rád označení ''béčko'', které se vyskytne v některých komentářích snad u více než poloviny filmů, ale Warriors bylo béčko fakt brutální :). ()

Han22

Ech na tohle jsem se opravdu netěšil. 9 členů pouličního se pokouší dostat domů přes New Yorku poté co byl zastřelen hlavní šéf a oni jsou podezřelí. V patách mají ostatní gangy i policii. Nedá se tomu upřít atmosféra, relativní spád (jde spíš o akční film než krimi) a pár slušných bitek. Walter Hill točit uměl. Na druhou stranu těch bitek zas tolik není a co se týče brutality je to čajíček. A hlavně pouliční gangy mě k smrti nudí - všechny ty gesta, boje o teritorium. A v tomhle retro podání je to navíc směšný až gay - ty šílené ohozy, účesy, kecy. Prostě představte si klipy Michaela Jacksona na Bad a Beat It - ty jsou jako stylizovaný doprovod k muzice výborné. Ale natáhnout je na hodinu a půl jako vážně míněný příběh, tak dostanete parodii a tak na mě působil tenhle film. ()

cab

Rok vyroby se projevuje na vyslednem hodnoceni, protoze pojeti celeho filmu se v oku dnesniho divaka tezko posuzuje a chapani stylizace nebo uhozenych dialogu si generace odkojena treba na Matrixu vyklada po svem . Jina doba a proto nudnych 40% ()

Knowho

H-O-L-Y FUCK. Tohle byl jeden z nejlepších filmů, který jsem letos měl šanci vidět. Gang Warriors se snaží během jedné noci, potom co byli obviněni z vraždy ,,krále gangů" Cyruse, dostat přes celý NY zpět na svoje území a cestu jím zkříží ne-jeden gang. Miluju tady prakticky všechno: Postavy, samotnou zápletku, atmosféru, soundtrack a hudbu, prostředí nočního NY a metra a taky úžasnou akci, kterou jsem faktiš hltal při každým fightu (fight s gangem s pálkama, fight na toaletách atd.). Řekl bych že se jedná o dokonalý film, ale tohle je mnohem mnohem víc. 10/10 ()

Mleako

Oldchoolové béčko, které je ale našlápnuté, s povedenými bitkami a skvělou atmosféru, která se u béčkových filmů příliš často nevidí. ()

Klay

Čekal jsem masové bitky, na ty nakonec vůbec nedošlo, ale zklamanej přesto nejsem. Warriors mají skvělou atmosféru, sympatické hrdiny (na zločince) a nápad. Film si žije vlastním životem ve vlastním izolovaném, temném a špinavém světě a přestože není nějak extra násilný, sálá z něj politická nekorektnost a filmařská svobodomyslnost 70. let. ()

Eldoth

Parádní " cool " film odehrávající se celý za jediné noci ...skvělá atmosféra, hlášky, charismatická skupinka hrdinů, dobové songy ...a za kamerou Walter Hill, co víc si přát. Jen škoda, že jsou hrdinové v druhé polovině filmu dost často stavěni až do moc kladného světla ...na to, jací jsou to defacto hajzlové, jinak by to bylo za plný počet. ()

Pawlisman

Výborné. Pěkné fantasy / scifi / utopy vidění NY. Dobrý nápasd. Navíc forma ztvárnění byla hodně naddobová a režisér by bral velký úspěch i v dnešní době. Dobrá hudba, střih. Vše. Ale v NY bych tedy žít nechtěl... 8/10 ()

Sunny.69

Film nabitý akcí, od začátku.. Avšak ne až do konce. Po celé hodině akce, je člověk natěšený na nějakou závěrečnou melu a ono nic. Krom téhle trochy zklamání na konci, kdy se členové gagnu rozejdou po pláži při západu slunce, prvotřídní film. ()

Brasi

Dlouho jsem The Warriors měl na disku a ne a ne se k nim dostat. A asi tak stejně dlouhou dobu jsem neviděl film, kterej by mě takhle bavil. Tenhle baví především a baví skoro na výbornou. Škoda jen, že mě nebavil v nějakým menším kině v NY, možná i s trouchou cigaretovýho kouře tetelícího se pod stropem. Ale tý správný atmosféře, která by se mimochodem opravdu dala vyvážet ve velkym do spousty jinejch (rádoby)špinavejch filmů, se skoro podařilo mi to nakecat. A stejně tak se mi snaží našeptat, abych tu jednu hvězdu do plnýho počtu přihodil. Nu, uvidíme... :) ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (viac)