Honza a Zuzana (Jan Hrušínský, Libuše Šafránková) majú dvojročnú dcéru a skvelý Honzov brat Martin zvaný Prcek (Roman Čada) sa rozhoduje, kam má ísť po skončení deviatej triedy. Opäť sa dostávame do prostredia plochodrážnych štadiónov, opäť pred Martinom vyvstane problém, s ktorým si dospelí nedokážu poradiť, a tak mu neostáva nič iné, len dať s kamarátkou Magdou (Magdalena Reifová) hlavy dokopy a vymyslieť, ako na to. Bratova tvrdohlavosť znova spôsobuje množstvo problémov, nedorozumení a malicherností, ktoré vedú takmer k rozpadu mladého manželstva. A je opäť na Martinovi, aby Honzu so Zuzanou zmieril. Okrem toho má však Martin aj svoje vlastné problémy. Chcel by byť totiž zootechnikom, zatiaľ čo jeho rodičia sa ešte nedohodli, či bude inžinierom alebo automechanikom... (TV JOJ)

Armin82

Možná slabší pokračování,ale pro mě nepatrně...náš věčný řešitel Martin Pavelka má zase co na práci a pořád je to zábava--->60% ()

LuNaj

Ano, je to ideologické. Ale to mi ani náhodou nevadí. Mám rád starší české komedie. Připočte-li se k tomu vynikající herecké obsazení (tady u mě vede V. Menšík), tak není o čem diskutovat. ()

ostravak30

Druhý díl už táhnou pouze Vladimír Menšík a Josef Bláha a ani ti neudělají nic se slabším scénářem. Jednička byla více než povedená, dvojka už trochu ztrácí dech. Mimo jiné i proto, že se zde objevují přeci jen trochu agitky o stavu zemědělství v Čechách. Hlavní důvod je ovšem méně humorných situací a zápletek. S malým bráchou to tak nějak fungovalo, s větším příliš ne. Také Ivana Maříková mi pasovala k Romanu Čadovi víc než Magdalena Reifová. ()

javlapippi

"Když náš táta se vzteká pořád." "No jo, když ty taky za ním příjdeš, když má k večeři žemlovku." Normalizácia nám utešene postupuje, nikto netrpí hmotným nedostatkom, pracujúci aj študujúci majú na výber z množstva voľnočasových aktivít, už len jemne doladiť rodinné a citové záležitosti a zavládne raj na zemi. O to sa rovnako ako v prvom filme postará pubertiak Prcek s kamarátkou (Maříkovú vymenil za Reifovú), za hojnej pomoci dobrotivého súdruha ministra, obetavého lekára, ochotnej predavačky v drogérii aj chápavého esenbáka. Popri tom sa len tak mimochodom spropaguje vyspelé poľnohospodárstvo, kde sa družstevníci majú tak dobre, že môžu z fleku robiť zabíjačky kedy ich to napadne. Rovnako nerealistické aj rovnako pohodové a dobre zahrané ako prvý film. "My mu radíme, protože to s ním myslíme dobře a on se sebere a jde za ministrem!" ()

(fjw)

Průměrný český socialistický film. Z průměrnosti vás občas vyzvedne Menšík nebo Bláha svými vtipnými hláškami:) ()

pimp

Stejný marasmus jako v prvním díle, ovšem za vygradovaný minipříběh soudruha ministra jenž umravní přízemního otce, musím dát lepší hodnocení. ()

Bugiii

Já mám prostě československé komedie ze 70.let ráda. Dvojka je stejně dobrá jako jednička, plno zábavných a vtipných situací, ve kterých excelují hlavně Vladimír Menšík, Josef Bláha a jejich manželky:-D ()