Blok 99

• Česko Blok 99 (viac)

Keď bývalý boxer Bradley Thomas (Vince Vaughn) príde o zamestnanie a začne sa mu rozpadať manželstvo, rozhodne sa pre riskantné riešenie - bude predávať drogy. Prijme prácu drogového kuriéra v nádeji, že šťastie sa obráti na jeho stranu a bude môcť konečne zabezpečiť svoju ženu Lauren (Jennifer Carpenterová). Situácia sa postupne zlepšuje, ale práve vo chvíli, keď sa mu začína finančne dariť, ocitne sa uprostred prestrelky a skončí za mrežami. Väzenie je však neľútostným bojiskom odsúdených o vlastné prežitie. Bradley zahnaný do kúta musí urobiť množstvo desivých a zúfalých rozhodnutí, aby sám prežil a zároveň ochránil svojich blízkych. Jeho jedinou šancou je prebiť sa väzením ako neľútostným bojiskom a zvládnuť aj ten najnebezpečnejší blok zo všetkých - Blok 99. (TV JOJ)

InJo

Vince Vaughn jako největší motherfucker letošního roku, vedle nějž je John Wick jen pejskařský přizdisráč. Kromě extrémní, velice sugestivní, nepříjemné a zvláštně nefilmové (neefektní) brutality a surovosti mě nejvíce překvapilo, že jsem Vaughnovi toho nehorázně chladnokrevně jednajícího drtiče lebek po celou dobu neměl problém věřit... Zahler zatím píše a točí hodně osobité drsné snímky. Dlouhé, pomalé, divácky lehce odměřené, v klíčových momentech důrazně vyhrocené, násilné a nekompromisní. Moc se těším na jeho další počin(y). 90 % ()

HoneyBunny

Na můj vkus má scénář dost zásadních logických chyb, ale i tak oceňuju cit a zápal, se kterým je film natočený. Asi v polovině už může znalý divák odhadnout konec, ale coby jednoduchá žánrovka Blok 99 stačí. Příjemně mě překvapil Vince, ještě nikdy jsem ho neviděla v takhle vážné roli a hrát takhle dobře. Poklona. První polovina se mi líbila víc než druhá, která je utahaná a až moc graficky násilná. 70 % ()

Kudly4

Mám rád filmy z vězeňského prostředí, viděl jsem jich celkem dost, takže můžu srovnávat. Blok 99 se ale bohužel nezařadí mezi ty lepší. Vince se do téhle role vůbec nehodil, než dojde na vězení, je skoro hodina pryč, takže první polovina celkem nudí, celkově mi to přišlo všechno až moc jednoduché, druhé vězení myslím, že dost nereálné. Zlomené končetiny celkem fájn, ale ty rozšlapané hlavy celkem komické. Na více jak 3* to asi nevidím. Raději Shot Caller, Cela 211 či nepřekonatelný R. ()

Frajer42

Spoilery! Když se Vám život začne srát, tak se zpravidla spouští řetězová reakce a začne se vám srát na všech frontách. Tenhle film je názornou ukázkou. Nejdříve přišel vyhazov z práce a poté náš nacistický plešárd zjistil, že mu žena pěkně kecala, když mívala až 6x za měsíc menstruaci. Naštěstí je to správný chlap a rozhodne se svojí kurvu ženu přeci jen finančně zabezpečit. Se svým základním vzděláním nemá více možností, než využít své obtloustlé tělo a dát se na dráhu zločinu, čímž se spustí pěkná salva velice zoufalých rozhodnutí a nesmírně dramatických rozhodnutí. Tento film je tak oblíben, protože jde krásně přímou surovou stopou k vynikajícímu závěru. Hlavní hrdina se zkrátka musí ze svých nesnází probít ven. Věnováno kamarádce Terezce, která teď také svádí velice nelítostný boj. Drž se! ()

Dzeyna

Tohle je hrozně super. Prostě Vince Vaughn jako profesionální mlátička, která zvládne kohokoliv. Jediné a to nejhorší mínus, které to má je to, že on je prostě tvář do komedií a ne do drsného vězení. Ale jinak si myslím, že svou roli zvládl více než dobře, možná kdybych ho měla zažitého takhle drsného od jakživa, tak mi to ani nepřipadá, tak zvláštní. Nicméně, jak jeho výkon, tak i ostatních je hodně na úrovni. Pobavilo. ()

Kothy

Takhle surový film jsem už dlouho neviděl. Zahler skutečně umí a Vince Vaughn tu předvádí skvělý výkon. Díky své povaze a povolaní se dostane za mříže. Aby zachránil svou těhotnou ženu musí se probojovat až do té nejhorší věznice. Dějí se tam vážně kruté věci. Žádný soupeř ale pro něj není překážkou a Brad se bije hlava nehlava. Některé scény jsou vážně dost brutální. Konec je dost drsný. Snad se tam tohle neděje. "Podej mi ten paralyzér." ()

Filmmaniak

Mistrovsky režírovaný, natočený, vyprávěný i napsaný nářez, v němž se pečlivě budují gradace, napětí, atmosféra i postavy a nezapomíná se ani na homeopatické dávky černého humoru, po němž ovšem pokaždé následuje šokující ledová sprcha a poctivá rána na solar. Originální, invenční a hutné civilní drama, které postupně přejde do hned několika typů thrilleru, a ve kterém se perfektně snoubí niterná citlivost se syrovou brutalitou. Plus životní výkon Vince Vaughna, který se z hrdiny romantických komedií přerodil v nakládající lidské beranidlo. Nekompromisní Dantovo peklo ve vězeňské verzi, nutnost vidět pro všechny, co rozdýchají otevřené zlomeniny a rozšlapané lebky. ()

DwayneJohnson

Vůbec nevím, jak se k celému filmu postavit. Jestli, jako k vážně myšlenému thrlileru, nebo spíše k béčkové, i když poměrně slušně vydařené adaptaci. Jako vězeňské drama, (a to hlavně kvůli komickým kulisám) moc nefunguje a souboje, (triky) mi přišly a to hlavně na konci jak z laciného hororu. Možná si tenhle film pustím ještě někdy znovu, každopádně ten rozporuplný pocit ve mně pořád zůstává. I přes poměrně solidního Vangha a božského Dona Johnosona, jehož herecký výstup, byl pro mě jako balzám na duši. Zatím solidní trojka. ()

mil@n.fanatik

Miluju filmy z vězeňského prostředí a tento rozhodne nezklamal. Akční az brutální hlavní postava láme kosti a zabijí, aby umožnil puštění své těhotné manželky z rukou dealerů. Kdo ma rád filmy z vězení, tak mohu jen doporučit, myslím, ze nezklame. 85% ()

nascendi

Ďalší z mojich omylov pri výbere filmov. Nemôžem sa ani približne orientovať percentami, ktoré u užívateľov film dostal, pretože mi hrozí, že naďabím na film, o ktorom neviem načo bol nakrútený, iba hmlisto tuším pre akú cieľovú skupinu bol nakrútený a u ktorého ma čaká zbytočné písanie komentára. ()

silentname

Wow! Proste Wow. Nemám čo viac asi ani dodať. "Brawl In Cell Block 99" bude asi jeden z najlepších thrillerov, čo som mal možnosť za posledné mesiace vidieť. Skvelé postavy, vynikajúce tempo, vynikajúca atmosféra a napätie, ktoré ide až úplne do konca filmu. Povedal by som, že možno v začiatku je to trošku menej dynamické a možno by film potreboval pár menších momentov, ktoré by to trošku dali dokopy, aby aj tam všetko bolo úplne perfektné, no odkedy nastúpi Bradley do väzby, veci sa menia na absolútnu lahôdku. A absolútne som nemal tušenie, kam to bude smerovať, čo vlastne bude pokračovať a ako to celé skončí, lebo film je absolútne neodhadnuteľný. Ale jediné čo môžem povedať je skutočnosť, že v úvodných častiach uvidíme to dobré. A keď už budeme mať pocit, že horšie byť asi ani nemôže, tak film posunie svoje limity ešte ďalej a neustále viac a viac dotláča na atmosféru, ktorá sa postupne stáva až tvrdou topánkou na našej hlave. A neustále viac a viac na nás tlačí. Plus si musíme priznať, že akčné scénky v tomto filme sú vynikajúce. Možno až moc. Nemôžem zakryť, že miestami som mal problém sa trošku na to dívať, lebo sa mi to skutočne zdalo drsné. No na druhú stranu im skladám obdiv za to, že film urobili tak veľmi realistický, že som nemal problém uveriť absolútne ničomu z toho, čo sa udialo. Vince Vaughn podal asi najlepší herecký výkon, čo som mal možnosť od neho vidieť a bez debaty by si zaslúžil nejaké ocenenie. Prešiel obrovskou premenou. A nemôžem tomu skoro uveriť. Napriek tomu mi bol počas celého filmu sympatický a chcel som, aby sa z toho všetkého dostal. A aby pomohol svojej žene. Pre mňa je toto skutočne kvalitné dielko. A ak máte radi dobré thrillery, tento film určite oceníte. Takto vyzerá kvalitne natočený film. Hodnotenie: A ()

Arsenal83

Krásne surové, ale tak prekvapivo originálnym spôsobom. Na film som natrafil náhodou, mal som obavy z Vincea Vaughna v úlohe drsňáka, ale nesklamal som sa. Vince to zahral naozaj perfektne, je dostatočne tvrdý i nemilosrdný. Samotný príbeh nie je až tak nosnou časťou filmu, tou je skôr násilie, ktoré tu pôsobí prirodzene a nenútene. Je to taká netypická väzenská dráma, ktorá nemusí byť pre každého znesiteľná. Mne sa ale páčila. ()

Joker Punx

Tak tohle byl skvělej snímek od začátku do úplnýho konce. Nenudil jsem se ani jednou. Vince Vaughn zahrál toho rváče fakt dobře. Kamera skvělá a střih taky, akorát ty rvačky vypadali trochu divně jak byly zpomalený, ale to už byla drobnost, jinak rvačky dobře natočený. Scéna co mě hned překvapila, byla zlomená ruka negra na sračky. Ke konci už se to jenom rozjelo a násilí pokračovalo ještě ve větší míře, lámání kostí a rozšlapaný hlavy na hovna :D Náš hlavní hrdina se pomstil fakt skvěle i když sám bohužel skončil špatně. Fandil jsem mu celou dobu. Druhý snímek od Stevena Craiga Zahlera co jsem viděl a zase natočil skvělej film, musim se podívat na jeho třetí Na špatné straně, to bude taky supr. Jeden z nejlepších filmů o vězení. ()

Happens

Zajímavý přístup udržet napětí bez "lekaček". Film o nutném zlu jakožto prostředku k ochraně. Odhodlání a determinace získávají nový rozměr. Film je leskem a bídou jižanského drsňáka, co by radši rodinu, ale nezbývá mu než vykostit vše, co mu stojí v cestě. Barvy a hudba bravurně navozují atmosféru otupělosti. ()

Rocky62

Jeho revírem je vězení, jeho tempo vražedné, jeho protivníci jsou sráči, kteří se mu serou do rodiny, vrahové a dealeři. Bradley Thomas rozšlapává palice ve dne v noci. Jeho úkolem je ochránit svojí rodinu. Brutální, chladný, ovšem nesmírně cool snímek s fantastickým hlavním hrdinou. Asi nejlepší Vaughnova role. Pojem násilí tu dostává zcela nový rozměr a překvapivě stejně účině fungují i emotivní scény plné zoufalství a žalu. Drsná a zároveň velmi osobní podívaná. 85% ()

Visáč

Potetovaný redneck Vince Vaughn obdarený nadľudskou silou rúbe Afroameričanov, Mexikáncov a iné minority na ceste za záchranou svojej milej i nenarodeného potomka. Pokúša sa o úsporný herecký minimalizmus, ktorý bol kedysi doménou Steva McQueena, ale je to rovnako márne a kontraproduktívne, ako keby ste chceli od Adama Sandlera, aby si strihol záporáka v bondovke. ()

Chrustyn

Zahler navazuje na svůj předchozí film a z westernových kulis se přesouvá do vězeňských. Co se týká návaznosti, tak ta rozhodně není v příběhu (i když se zde je hlavní náplní záchrana milovaných) ale ve vlažném tempu vyprávění a hlavně v nekontrolovaném násilí, které dokáže vyvolat slušný pocit znechucení i u odolnějších diváků. Není to film pro každého a již zmíněné tempo je občas docela na škodu, rozhodně se však jedná o film, který se nedá srovnat s ničím, co je dnes standardně k vidění a hlavně Vince Vaughn si zde střihl svojí nejlepší roli a představit se ho teď v nějaké taškařici, bude docela problém. ()

SeBig

Když jsem viděl trailer moc mě film nelákal, tak jsem to nechal být i přes to jaký měl hodnocení, protože tady na týhle stránce je to hodnocení (u většiny nadhodnocených sraček) uplně mimo. Po shlédnutí Dragged across concrete si Zahler získal mou důvěru a strašně jsem se těšil, až si dám další večer jeho další dílo Blok 99. Spokojenost. Zahlerovu tvorbu jsem si zamiloval. Atmosféra, kamera a herecký výkony za jedna. Brutální film. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů