Najhorší zvuk, ktorý môžete počuť v raji, je zaklopanie na dvere. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrajú v thrilleri matka! manželský pár. Ich idylické spolužitie v krásnom dome v lone prírody naruší príchod nezvaných hostí, ktorých počet neustále narastá. (Cinemart SK)

Hejkal_03

Dost dlouho jsem si říkal co to sakra je?! Děj strohý a skokovitý, nelogické chování postav... Pár na mne také nepůsobil vůbec věrohodně. Zkrátka jsem měl chuť film vypnout a odsoudit jako naprostou kravinu... Neudělal jsem to... Ve třech čtvrtinách filmu mi došlo, že vše je metaforické a záměrně přehnané... Nesmíme v tom hledat děj, ale místo toho promítat jednotlivé scény do života dnešní doby... Tak trochu jako seriál Black mirror... Nápaditosti si cením ()

pisvejc

Velice ale velice znepokojující drama. Celý film se táhne, to pomáhá atmosféře. Myslím si, že je velice těžké film dokoukat až do konce. Vy jako diváci jste celou dobu v napětí co se stane, co bude dál. Pak jen neklidně koukáte a jste veluce znepokojeni situaci, kterou si hlavní hrdinka prochází. Vy s tim nemůžete nic dělat a to vás znepokojuje ještě víc. Poté přijde vyvrcholení díla. To dle mého názoru celkem dost složité dílo, které je dost drsné. Hlavně závěr. U toho si myslím, že vydrží málo kdo. Jinak dost dobré psychologické drama. 98/149 ()

bublinka4

Podezřívám každého, kdo tomu dal méně než 4 hvězdy, že to akorát nepochopil. Jinak není možná. Vždyť je to naprosto geniální. Je mi upřímně líto Aronofského, že napíše a natočí takový skvost, ale lidi jsou na to příliš dumb. To aby člověk ztratil víru v lidstvo ()

Radocation

Mimoriadny filmový zážitok, ktorý sa nemusí páčiť každému, pretože autenticky nastavuje zrkadlo ľuďom a ľudskej spoločnosti. Znepokojujúce podobenstvo o ľudskej chamtivosti, bezohladnej túžbe využiť, zneužit i vydrancovať každého a všetky zdroje pre svoj vlastný prospech, bez ohľadu na následky. Príbeh Matky je nejednoznačný, mystický a metaforický obraz. Je desivý a surový ako Noc od Maxa Beckmanna no zároveň nadčasový a abstraktný ako Rothkova Čierna v Hlbokej Červenej. Jeho morálne posolstvo je ako rozbité zrkadlo plné bolestivých zlomkov ľudskosti, ktoré divák môže, ale nemusí pospájať. Je tak na každom z nás či tomuto hnusnému výkriku citlivo porozumie a zamyslí sa, alebo bude nahnevaný a zlostný. S bezohľadnosťou a nedostatkom empatie sa predsa stretávame každý deň. Jednoznačné však je, že Aronofského psychologicko-filozofický thriller "Matka!" s ekologicko-ľuským posolstvom predčil svoju dobu. ()

BobinoZH

Ak bola pre mňa Aronofského Fontána nebom, tak toto bolo peklo. Dlho som nevedel, čo sa to tam preboha deje, prečo sa postava Jennifer správa tak nelogicky a Javiera tak tolerantne. Mal som sto chutí niekoho z návštevníkov zo zúfalstva udrieť a toto by film v divákovi nemal evokovať. Koniec mal akože vysvetliť konanie postáv, ale na mňa to pôsobilo umelo a pseudoumelecky. ()

Carcooli

Fúúú.... co k tomu říct? Pro někoho, kdo má doma dítě, je tohle trochu silná podívaná. Podruhé si to nepustím, ale pointa mi byla narozdíl od ostaních, srozumitelná. Moc se mi líbí výkon Javiera Bardema, asi si něco s ním ještě najdu. Jennifer mi bohužel příjde všude tak nějak slabší.. překvapilo mě, kolik slavných tváří jsem tu našla. Pár scén mi doslova vyrazilo dech a řekla jsem si:,,Co to sakra....?" ()

nikhaj

Pokial mate chut na poriadny filmarsky zazitok, toto je ten film , napatie graduje cely cas filmu az je to neuveritelne. Umerne ku napatiu pribuda aj morbidnosti a drsnosti obrazoveho aj psychologickeho materialu. Nic pre slabsie povahy alebo nastavajucich rodicov. ()

Bogrant

Neskutočne iritujúca úchylnosť, ktorá svojou absurdnosťou nepozná hranice. Aronofsky tentokrát vystaví ženu, v druhej polovici navyše aj rodičku, do fakt nepríjemných situácií ohľadom vzťahu s mužom, ku ktorým pridá ešte riadnu dávku nehoráznych kreácií od všetkých "hostí", ktorí nelogicky prichádzajú a odchádzajú a nechávajú za sebou..apokalypsu? Skôr riadnu vymrdávačku mysle. Prvá polovica spôsobovala negatívny údiv, že čo sa to ku*va vlastne deje, posledná pol hodina mi už vyložene robila nervy a bola fakt desná! A nech už v budúcnosti Aronofsky natočí čokoľvek, ja som s týmto zvráteným vizionárskym úchylom nadobro skončil. fuck! ()

zurivymlok

Vlastně ani nevím, proč bych se měl na takový film dívat. Na jedné straně je vidět, že se na tom podíleli fakt kvalitní lidé, ale film jako celek mi vlastně nic nedal - ani žádnou pro mě stravitelnou myšlenku, ani nějaké dobré scény, ani zábavu. Film jsem od určité chvíle sledoval jen napůl a víceméně jsem ho přetrpěl (snad každé dvě tři minuty jsem koukal kolik zbývá do konce). Dvě hvězdičky dávám jen proto, že spláchnout tak kvalitní herce a ostatní tvůrce do odpadu se přece jen nehodí. ()

Oxiduji

SPOJLER-BOJLER Dle recenzí se zdá, že část zdejšího osazenstva je blbé jak trojky vidle..to jste to nepochopili? Úžasná freska na Stvoření světa, Adam a Eva, vykázání z Ráje/pracovny, zabití Ábela...zjevení Boha/Básníka lidem, zbožňující davy, války, vraždy ve jménu víry/Knihy, obětování Syna. Pojídání jeho Těla. A mezi tím vším Matka-příroda, která buduje, hýčká, chrání Dům-naši planetu/vesmír. Ale lidé i Bůh jenom berou. A tak se Matka čas od času nasere. Jenomže ji to není moc platné, tady velí samolibý Bůh, který existuje jen skrze obdiv Matky, kterou sám stvořil, skrze davy, které jen milují. A tak není úniku, pro nikoho. Poselství téhle vizuální nádhery je, že Bůh není mrtev, ale je to narcistický sociopat, kterému jde vždy a jen o sebe. To On potřebuje nás, ne my jeho...my potřebujeme Matku. ()

Mufinek_16

Jsou dvě možnosti, buď se vám tento film líbí a nebo jste ho nepochopili. Je fakt, že sledování filmu matka! není zrovna lehká záležitost a vydržela jsem to jen kvůli tomu, že mě zajímalo, jak moc psycho to ještě může být. Nakonec jsem z toho ale byla nadšená, podle mě se jednalo o opravdu výborný nápad. Herecké výkony byly super a celkové zpracování filmu taky. (tip pro ty, co i po skončení filmu měli pocity jako "co to sakra bylo!?" - doporučuji si vyhledat vysvětlení filmu na internetu, pak vám to všechno zapadne a pomůže vám to pochopit, o čem film vlastně byl :-) ) ()

Colomba666 odpad!

Chlap magor, a chudák ženská, která je s ním ještě nedejbože těrchavá. Holka samozřejmě neví, že má její milý vymleto, ačkoliv již jeho povolání, neboli "básník", ji mělo varovat dostatečně předem. Otázkou je, po jaké době dědek zapustil, neboť tajit narcismus před svou milou asi dlouho nemohl. Takže jde ve finále o blbku, která se nechala zbouchnout gerontem, který by se svým obdivovatelům rozdal, a to doslova. Drama matka! je opravdový odpad! ()

90125

Realita ? Zlý sen ? Paranoidné šialenstvo ? Metafora na čosik ? Alebo Rosemary bude mať bejby ? Všetky možnosti boli v hre. Skutočne fascinujúca bola intenzita koncentrácie na postavu skvelej Jennifer L. Ešte tak 20 min pred koncom som na to čumel ako prikovaný a bol som fakt zvedavý čo z toho bude. Lenže v momente, keď už konečne aj mne doklaplo o čom tento surealisticko-abstraktno-alegorický psycho-úlet bol, sa zrazu všetko rozplynulo a ja som rozčarovane ostal čumieť do blba. Prakticky všetky doterajšie plusové body boli zrazu preč. S bibliou na mňa nechoďte, ako raz povedal bratranec starého ateistu. To radšej tú Rosemary. 52 % ()

milbelQ

Chlapci a dievčatá natočíme niečo, rýchle Cečkové 😀❓JL sa doma nudí. Zbuchneme pár akčných príbehov dokopy a toď ho MOTHER. Keď vonku 🌨️⛈️ nenudí - nenadchne, dá sa - 3,5/10 ale dosť preháňam, je to 👎 ()

flyer.nick

Asi jako polovina lidí na světě, a asi i polovina herců, jsem to úplně nepochopil. Atmosféricky a vizuálně je to bomba, ale příběhově mi asi něco uniklo. Dívalo se na to dobře, ale na konci si člověk prostě říká "Co to kurva bylo?" ()

Dupac

matku! (!) by asi nikdo neměl sledovat sám pozdě zvečera (jako se to bohužel přihodilo mně). Ne snad proto, že by byla tak napínavá nebo strašidelná. Ale pokud to někdo z nejrůznějších důvodů vydrží do konce, měl by mít možnost s někým po skončení projekce sdílet hledání odpovědi na otázku - CO TO DO PRDELE MĚLO ZNAMENAT? A do debaty ideálně přizvat nějakého zarytého Aronofskyho fanouška, který bude tahat z rukávu paralely s biblickým příběhem, který zaslehl na tiskové konferenci pana režiséra v době premiéry filmu. Včetně půvabné scény z prádelny, kde Michelle Pfeiffer (jako "biblická Eva") mentoruje výběr spodního prádla "Matce Přírodě" Jennifer Lawrence. Až bude příště Aronofsky obcházet producenty s námětem na nový geniální film, mohl by předtím vyměnit nepravidelné navštěvování kurzů katechismu za nácvik měkkých dovedností - UMĚNÍ SEBEREFLEXE. ()

Feacher

Inu přátelé, tohle je asi ten nejdivnější film, který jsem doposud kdy viděl a plně rozumím té rozporuplnosti. Od začátku jsem neměl tušení, co vlastně mám čekat, a když už jsem si myslel, že vím, tak ten STRAŠNĚ přehnaný "vykřičníkový" závěr všechno zase změnil. Začíná to celkem realisticky, čekal jsem nejdřív nějakou vyvražďovačku, pak zase nějakou psycho-poruchu no a pak přišlo tohle... úplně něco jiného než se dá zažít u jakékoli předešlého filmu, který jsem měl tu čest zhlédnout (ač některé ty inspirace jsou k poznání). Fakt, že u filmu není hudba, jsem si přečetl až v zajímavostech a ohromilo mě, že je film vytvořený tak, že jsem to vůbec v průběhu tak nějak nezaznamenal. Taky fakt, že je film celý chytře jen z pohledu matky a že ve filmu například nejsou žádná jména jen přidává na celkovém uměleckém dojmu. Ano, film považuji za skutečné umění, a to vzhledem ke všemu výše popsanému a to včetně výsledného dojmu, které umění má zanechat. Herecky totiž dokonalé, navíc Jennifer miluju, "hudebně" taktéž a i myšlenku (biblická alegorie), jak je u tohoto režiséra zvykem, to má solidní. To budování napětí a atmosféry bylo úžasné, i já jsem se nakonec s tím domem tak nějak spojil a měl o něj a Jennifer vnitřně obavu. Pocity skvěle vyjádřené, tím vztekem na lidi jsem úplně načichnul... Proč tedy vlastně dávám 4*? Natočit to samo o sobě s takovýmto námětem lépe asi nešlo, ale první tři čtvrtiny filmu jsou až natolik umělecké, že běžný divák, jehož část v sobě také mám, u toho zas tak moc zábavy nezažije. Poslední čtvrtina ho zase asi potěší, ale zemřou poslední realistické naděje na logické vyústění. Koneckonců sice proti závěru v podstatě nic nemám, ale 4* jsou stále čistě nejspravedlivější! ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson