Suveníry

Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
USA, 1989, 4 min

Život na poličce může být pro sněhuláka uvězněného ve skleněné polokouli skličující, zvláště když je obklopen suvenýry ze slunných míst zeměkoule. Když se vyčerpaný sněhulák nakonec osvobodí ze svého “vězení,” jeho plány na dovolenou jsou zmařeny. (HBO Europe)

darm

Fantazie toho sněhuláka opravdu nezná mezí :o) Ani bych nevěřil, že před 16-ti lety už vznikaly takhle super animáky. Skvělá hudba a parádní konec. Cesta sněhuláka za svou láskou... Jak dojemné :) ()

Carrie_3

Skvělý animák, skvělé provedení, skvělá hudba, skvělý námět - co víc k tomu dodat. Vůbec bych nevěřila, že Knick Knack je snímek starý více jak 20 let, podle svého laického pohledu bych to vůbec netipla. Závěrečná pointa mě dostala, opravdu jsem se od srdce zasmála. Pro mě 4,5*. ()

kubin.

Vynikající krátký animák, hlavně díky hudbě Bobbyho McFerrina a taky díky skvělému sněhulákovi, který mě dost pobavil. ()

Madlenka26

Nepřestala jsem se smát od prvních vteřin. Shěhulák mě dostal , a na jednu stránku mi ho bylo líto. Ale jak říká Pethushka, pixar boduje =)) ()

LeoH

Krátká šňůrka milých gagů, nenáročný oddech pro diváky i animátory (svět postavený z nekomplikovaných geometrických tvarů s jednolitě lesklým „plastovým“ povrchem = za málo peněz hodně muziky a určitě vítaná úleva mezi miminem z Plechového panáčka a sbíráním sil a financí na první Toy Story). Ale že by to člověk toužil vidět víckrát, to zas ne. ()

Lachtaan

Prozatím nejzdařilejší pixarovský krátkometrážní film o smutné snaze dosáhnout vytyčeného cíle a množství úsměvných překážek, které chudákovi Sněhulákovi komplikují cestu. Na konci ani člověk neví, zda se má smát absurditě nebo smutnit nad oním rozuzlením. ()

dANo

Výborná hudba, pohodová letná atmoška, kozaté baby pod palmami a k tomu jeden chudák snehuliak uveznený v zasneženej krajinke. Na tento krátky film sa hodí porekadlo "na posratého aj budar spadne!". :o)) ()