Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

Pierre95

Úžasný film, který vás vtáhne do děje hned při první minutě. Herecké obsazení je neuvěřitelně trefné, a to jsem tomu nevěřil. Najdou se zde i komediální chvíle, za které děkuji. Tento film by měl dostat Oscara za nejlepší film roku. Už se těším, až si film v budoucnu pustím znovu. ()

Alagaesie

Nemoh jsem z toho počítání a hlavně z výrazů studentíků. Proti negroidním obyvatelům planety ani slovo – ale ta výslovnost … Nic moc. Na film to vliv nemá. „Mary, Mary slow down – you´re close!" „He said to follow him!" Pokusy – pořád pokusy. Jó, maj to těžký, holky afroamerický … Neuvěřitelně mě to chytlo. Rozhovor u pikniku byl hezkej. Scéna s tabulí a výpočty mi přišla úsměvná, když beru v úvahu, kolik hlav se o to muselo snažit předtím. Po akci "páčidlo“ se mi docela ulevilo. Nebejt toho (a zejména pak Dorothyina proslovu), asi těžko by hlavám z NASA došlo, že tu "něco" smrdí. A moč maj asi v barvě Americký trikolóry ne? "Nátlak" u soudu bych vidět nemusel a ten soudce byl taky křečovitej. Parsons pobavll: „They´ve been spot on." To nemá svět daleko podstatnější problémy než jsou vztahy? Hezkej film. ()

Normanko

Pre mňa vcelku dobrý film, zhliadnutelný v studený večer s teplým čajíkom v ruke. Nevnucovalo sa to, bolo to pekne natočené, ale trošku mi prekážalo, že film oveľa viac pôsobil ako dielo zamerané na černošskú problematiku, ktorá tu dominovala a menej na, pre mňa dôležitejší, príbeh o americkej potrebe vystreliť už konečne niekoho do vesmíru. Inak samozrejme odporúčam si tento celkom milý filmík pozrieť. ()

Maratonec

Když pominu nastínění 60 let, co se týče rasismu, máme tu velmi zajímavý příběh o dobývání vesmíru. A k tomu je zapotřebí mimo jiné taky matematiky. Dávám na vysokou úroveň, jako se mi líbil film Kód enigmy, který pokud mi napovídá můj pocit, ten se také pohyboval v podobných žánrových vlnách. ()

Dodge-I

Jasne - jsou tam klise, ale beru to jako soucast historie, ktera nebyla az tak znama - a myslim, ze to bylo elegantne vyjadreno - diky - FORTRAN BE WITH YOU! ()

KcarlosK

Celkem zajímavý snímek z historie, o které jsem vůbec nic netušil. Costner po dlouhé době výborný. Škoda že to bylo celé takové sluníčkové. Ale rozhodně stojí za vidění. ()

ZionelloSVK

Myslím, že na oskara to určite nie je, ale rozhodne to stojí za udelenie pár hviezd za kvalitne odvedenú prácu. Herečky sú tak trochu na prelome, pretože v niektorých miestach som sa vžil do ich situácie a veril im to čo hrajú a inokedy som si hovoril, že už je to priveľmi okaté, nudné a nasilu poučujúc o tom ako treba byť zásadne proti rasizmu čo mi v tomto snímku až tak neprekáža, kedže nosnou hodnotou celého diela je práve ukázanie "pravej" reality týchto rokov a všeobecného postoja bielej spoločnosti k "farebným", preto dávam hodnotenie aké dávam a myslím že film si zaslúži dopozerať ho bez toho aby človek hľadel len na kvalitatívne aspekty a pritom zabúdal na výpovednú hodnotu, ktorá v tomto prípade má zasiahnuť práve diváka nezaujatého a nevšímavého na malé detaily, nezhody, absurdity a pod. Pre tých ktorí sa v tom rýpu už trošku viac a hľadajú na filme aj chyby tak si myslím že dielo nezaradia medzi kúsky ktoré si radi pozrú aj znova pre pripomenutie si špičkovej práce štábu. Od toho sú tu lepšie spracované filmy týkajúce tejto doby, aj keď zrejme nie zrovna tejto špecifickej témy, teda černoškami v NASA a s ich ponižovaním kvôli farbe pleti. 4/5 ()

Akinaz

Film o třech výjimečných ženách, NASA a touze po vzletu do vesmíru, matematice a hrdosti těchto žen v době segregace. Naprosto skvěle natočené, ukazuje to přesně to, jak to měly Afroameričanky v této době těžké a každý na první pohled malý pokrok na cestě k rovnoprávnosti byl pro ně obrovským vítězstvím. Scéna se záchody je tomu příkladem. Filmy podle skutečných událostí ve mě vždy něco zanechají a nutí mě nad daným tématem přemýšlet. Tato doba nebyla jednoduchá, ale i v ní se našly statečné ženy a stateční muži, kteří se nebáli ozvat a to jim leckdy změnilo život. Ale být zticha a nebojovat, nic by se nezměnilo. Tento film není jen o letu do vesmíru, ale o lidech, kteří dnem a nocí dřeli, počítali a bojovali s nerovnoprávností, aby se uskutečnil jeden velký společný sen. ()

janvanicek

Film, který vypráví příběh tří geniálních Afroameričanek a jejich výpočtů, bez kterých by NASA nikdy nemohla vyslat astronauta Johna Glenna do vesmíru. Velice dobře zpracovaný snímek, který v sobě skrývá potenciál, výborné herecké výkony, dokáže pobavit a dokonce nepostrádá emoce. Doporučuji zhlédnout. ()

desod odpad!

spoil bacha spoil ...Pohodový film o tom jak jsou všichni bílé pleti rasistické svině krom kevíka kostnerovic, kterému je barva kůže u zádele, protože ho zajímá jen trajektorie rakety. Normální 3 hvězdy za to to že tohle mělo být drama které kouše , ale tohle jen šumělo černou kofolou pro všechny ...takže kvůli nadhodnocení musím dát odpad jen pro to abych vynuloval jednoho pětihvězdičkového tydýta. ...apropos linka, kdy vyhodíme tu nejlepší matematičku která přišla na to jak vypočítat dráhu rakety protože už máme superpočítač je dojemná sračka bez logického základu ..... někdo totiž musí vymyslet jak to ten počítač má vypočítat jinak máme počítač jen pro zápis 5 samyc 4 slépky a 1 kohút ()

sun.eagle

Silný námět, zpusobem zpracovanym ve filmu me ale nechal emocionálně zcela chladným. Hrdinkam nelze nefandit, ale nejsilnějším pocitem zustalo to jak uchylna a pokrytecka a nenormální uměla ta demokratická a svobodná amerika být. ()

lineker

Předsudky, predsudky, předsudky a boj proti nim. Nenásilnou empatickou v pohodě běžící formou. Proč ne. A globálně. Nemusí jít pouze o rasismus. Napsat, kurva nejde o barvu pleti, ale o to jaký kdo jsme je asi zbytečné. Přesto mám pocit, že přesně něco takového nám měl film sdělit. ()

Flurysek

Shodou okolností jsem film zhlédl v den stých narozenin Katherine Johnson, opožděně tedy přeji všechno nejlepší a děkuji za to, co jste spolu s ostatními kolegy dokázali. Navzdory (až překvapivě) nepřátelskému prostředí Ameriky konce padesátých let dokázaly tyto tři ženy to, co nikdo před nimi, a patří jim za to velké díky a R.E.S.P.E.K.T. Úžasný film o úžasným osobách. Děkuji. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord