Akú cenu musí zaplatiť detektív vyšetrujúci prípad vraždy prominentného sudcu, ktorý spáchala jeho dcéra? Trojdielny psychologický seriál, v ktorom divák síce pozná vraha už od začiatku, ale až do konca je v napätí, pretože postupne odkrýva okolnosti a dôvody, ktoré ovplyvnia životy hneď niekoľkých postáv. Dvadsaťročná Lily pribehne v šoku uprostred noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, kde mu oznámi, že v sebaobrane zabila svojho milenca. Potom, čo Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zahladí stopy a telo zakope. Keď Kowalského zostatky nájdu, je vyšetrovanie pridelené kriminalistickému tímu, ktorý vedie práve Richard. V priebehu vyšetrovania zisťuje, že postupne získavané dôkazy, sú v rozpore s verziou jeho dcéry. (RTVS)

rigby

Další z řady kriminálních seriálů České televize. Tentokrát se jedná o kratší dílo. O to víc je tu postav, děj se stává postupem času jemně nepřehledným. Ač je konec od začátku jasně tušitelný, zápletka je povedená. O to víc vyznívá závěrečná autorská bezradnost. Úmysl byl asi zřejmý, ale zůstalo to na půl cesty. Jinak to mohlo být velmi výborné dílo. ()

johnajz

Nápad skvělý, zajímavá zápletka i koncept psychologického dramatu a taky snaha točit v Ostravě... Ale to je vše. Příběh je plný chyb a nesrovnalostí, herecké výkony (kromě Ondry Malého) otřesné, nehledě na to, že Ostraváci takhle nemluví a rysy chování jsou taky odlišné. Další zarážející skutečností je ta, že pokud se tam objevily nějaké záběry Ostravy (vedle záplavy Pražského smogu), pak ležely tak ze 75% mimo obvyklé lokality (jakoby se to točilo na Chánově) a těch 25% bylo přetvořeno pomocí enormních grafických úprav na "město hrůzy". Nemůžu se zkrátka zbavit dojmu, že se jedná o nějakou mstu či co... ()

hony23

Co začalo tak nadějně, skončilo docela zklamáním. Ze zápletky s policistou, který maří vyšetřování, aby ochránil svou dceru, se dalo vytěžit o hodně víc. Zpackaný scénář tak zachraňovali jen dobří herci i solidní kamera, takže na spláchnutí do hajzlu konkurenčního seriálu Temný kraj to stačilo, ale to je tak všechno. ()

Ronkar

Není to vůbec špatné a v TV produkci ČT se jedná o lehký nadprůměr (ve stylové rovině o překvapivou kvalitku). V případě srovnání se zahraniční konkurencí, by bohužel Spravedlnost pohořela a je to docela škoda. Musím ale pochvílit start, který navozuje suprově temnou atmosféru. Vyděšená a zakrvácená dcera dojde za svým fotříkem kriminalistou a řekne mu, že někoho zabila, protože se jí pokusil znásilnit. Jako správný oddaný super-tatík se Vetchý okamžitě pustí do díla a zametá stopy. Kdyby se následující 3 hodiny odvíjely v podobně atmosférickém duchu, slintal bych blahem a možná bysme tu měli kandidáta na další Pustinu. Pak se ale zápletka přesune do relativně standartních kolejí, neatraktivního tempa a zamotanic, které ději spíš škodí, než pomahají. Vyprávění se stává nepřehledným. Předvídatelnost je také v několika pasažích přítomna a napětí se moc nedostavuje (pro kriminálku prostě zásadní chyba). Krom toho vztah otec-dcera (který je tu nejdůležitější!) je dost nefunkční. Mnohem víc by Spravedlnosti slušelo, kdyby se tahle dvojka měla opravdu hodně ráda a jejich lásku by divák vnímal od začátku až do konce. Poté by vše mělo mnohem silnější náboj a Spravedlnost by mohla diváka srazit emocionálně do kolen. Pozitiva: temněji laděné ve stylu severských detektivek (kdo má rád, své si tu najde), kamera, střih, a perfektní atmosférická hudba!, která umocňuje depresivní atmosféru. Vetchý a většina ostatních herců hraje dobře. Děj není černobílý, je to šeď nepravostí, lidských negativit atd. Tedy přísady lahodící temné kriminálce. Negativa: herečka Lily neměla lehkou roli, a také jí v některých momentech moc nezvládala, zápletka si přímo říkala o psychologickou sondu do některých postav a jen tak by ve výsledku obstála. Takhle je vše jen lehce načrtnuté a divák nemůže cítit souznění s postavami, jaké by Spravedlnosti slušelo. Přesto ve výsledku docela spokojenost. 70% ()

notozjano

Nebudu hodnotit ani komentovat jednotlivé díly, protože mě zajímá příběh, pointa a závěr. Vetchého mám rád a to zejména ve skvělém seriálu Případy 1. oddělení. Taky proto jsem se těšil na tohle, jelikož opět ztvárňuje roli policisty. První dva díly byly super a tím učinily třetí díl zajímavějším. Bohužel ten závěr se dostával tak trochu do slepé uličky, což je škoda, protože bych zde neváhal hodnotit plným počtem. Ale čtyři jsou zasloužené. Nějak jsem si nevšiml hluchých míst nebo nelogičnosti a až na pár okamžiků je to dobrý seriál, který by ovšem čtvrtý díl nepřežil. ()

DJMaroko

To co se slušně dva díly rozjíždělo zabil konec bez konce ...nesnáším ...spousta otevřeného a nedotaženého. Tři hlavně za lokace OSTRAVA !!! ()

Scaevola

Výchozí předpoklad se jen tak nevidí a musím říct, že byl příjemným osvěžením, přestože nutně zvrátil celý příběh mezi hutně temné gangsterky a o vlastní kriminalistické pátrání už tolik nešlo. Z toho, co se rozehrálo ihned poté, mi běhal mráz po zádech a hltal jsem každý úkrok scénáře, který neměl slabé místo. Přesto ale nehodnotím absolutně, protože mi tvůrci nenadělili čtvrtou epizodu a děj skončil někde uprostřed... Zajisté tuším, že vše podstatné si inteligentnější divák domyslí a vyspekuluje a že zápletka byla moderně a umělecky (ne)dořečena, leč vzdor tomu bych si dal líbit, kdyby tvůrci naservírovali hezky postaru a jednoduše, jak to vidí oni, a možná, že by neuškodila nějaká poťouchlá moralitka na úplný závěr. Leda kdosi doufá v druhou sérii. ()

Winster

Komu fandit? kde je dobro a kde zlo? Něco pozoitivního? úcta k práci u PČR. Nope...odpad lidských vlastností. Deprimující podívaná bez hlavního hrdiny. Něco jako koukat na western kde na obou stranach hrajou jen banditi. ()

ir.hools

Nebylo to úplně špatné, ale poslední epizoda mě zklamala. Abych pravdu řekla, vlastně ani přesně nechápu, jak to dopadlo 😃 jinak atmosféra série se mi líbila, nápad také, Maximova to hraje tak geniálně, až mi lezla na nervy, Ondra Vetchý je klasika, mám ho ráda a hraje úžasně. Celkově 3 lepší hvězdy... hlavně za ten za mě nedotažený konec ()

Saxos

Raději se držel skutečných případů, to jim celkem jde. Elitní kriminalista 1. oddělení, který chce zatlouc vraždu, kterou spáchá jeho dcerka, a těch nesmyslných chyb co udělá. Zapletení dalších dějových linek asi proto, aby jsme se nenudili.samo zapletu politiku, jink by to nešlo. Přece nás špinavý hrdina nakonec nemůže být úplně černej. Herecké obsazení dobré, ale to je asi vše. Tempo úmorné. Závěr: jasně, je to televizní seriál, ale stejně nedoporučuji. ()

quido_zidle

Jak mám Bebjaka rád, tak tady si nechal potenciál protéct mezi prsty. První díl ještě dobrý, pak se ale začne kupit jeden nesmysl/náhoda na druhý a vy jen kroutíte hlavou "No to snad ne..." "Tvl. tak to určitě..." Všechny nesmysly vlastně začínají už v prvním díle - kriminalista vyšetřující vraždy(takže znalý všech postupů) se takto absolutně diletantsky zbaví mrtvoly????? A pak si nechá doma/v autě vražednou zbraň??? Co kdyby ji třeba on(čti scénárista) někdy potřeboval, že...? "No to snad ne...!!! ()

Grázl83

Scénář dost prekombinovany, postava Pospíšila či ruské mafie úplně zbytečná. Hlavní zapletce nevěřím, žádný detektiv by se takto nezachoval. Jinak dobře koukatelne a třetí díl strhující. Bohužel za neexistujici závěr musím hodnocení snížit. Nemám rád, když chybí pořádný konec, scénárista si chtěl ušetřit práci, nebo se do toho tak zamotal, že nevěděl jak dál. Lepší 3* ()

Noah07

Nemastné neslané začátek je utananý...zatím první dil hodnotím střízlivě a z pohledu diváka co čekal zábavu(detektivku) doufám,že se to rozjede,pak přehodnotím i hodnocení... ()

Jevablo

Bombastické. Za prvé - ideálně volený časový rozsah umožňuje rozehrání přesně tolika scén, kolik je potřeba. Za druhé - ještě jsem neviděl český snímek, který se otevřeně nebál nemít žádného kladného hrdinu, on i ten Vetchý nám postupně pěkně zparchantěl. Za třetí - hezky sepjatý svět policie, novinářů a mafie. Snad jen méně uvěřitelný příběh otce a dcery - ok, to že Vetchý dceru zachránil na začátku, na základě smyšleného příběhu, to lze pochopit a v zásadě by to asi udělal každý. Ale jeho další a další zachraňování ve chvíli, kdy je jasné, že všechno bylo jinak, včetně jeho závěrečné věty k Fingerovi "dcera za to nemůže, za všechno můžu já", je už trochu mimo realitu, protože dceruška je psychouš a Vetchý s tím nemá co dělat. Nejlepší minisérie za poslední dobu. Spíš thriller než detektivka. ()

TOPmoovie

tak amici si buchaju hlavy. s takym scenarom ich cesi rozbili, toto vedia robit. este ten americky vizual ktomu (rozpocet) a bum je to za 5*. ()

Mark1983

Jo, na český film zajímavě zpracované. Dokonce i to, co se týče atmosféry příběhu, což musím konstatovat, že se jedná o český film, který je jeden z mála takhle zaujatelný. Kdyby člověk neviděl ty nepovedené české filmy s vážnou tématikou tak by emociálně začal tvrdit, že česká kinematografie se začíná lepšit, když občas vidí povedený vážný český film dnešní doby. Koneckonců, čeští filmaři,...pokračujte takto i nadále stejně jako s Raplem, Gangsterem Ka, Příběhem kmotra a Pohádkami pro Emu, a budete patřit mezi filmaře jako jsou ti mimo naší vlast. Smekám. ()

joywork

Já tuto mnisérii oceňuji velmi. Zdánlivě nedotažení či nedotažení závěru považuji za vydařen záměr zcela shodný s názvem seriálu. Spravedlnost neměří totiž každému stejně, či podle jeho zásluh. Někdy je slepá, někdy působí se zničujícími důsledky. Zde každý divák může podle svých měřítek dosadit míru viny jednotlivým postavám. Směju se kritikům, kteří vyčítají některým postavám nelogické chování, či příběhu nelogický děj. Jde jen o seriál, jehož scénář je nějak napsán a skutky nějak zaznamenány a v tomto úhlu pohledu je vše v pořádku. Podle mě s Pustinou nejlepší dílo poslední doby. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)