Vzteklina

• angličtina Rabies (festivalový názov)
TV spot 1
Česko, 2018, 5 h 46 min (Minutáž: 55–61 min)

Réžia:

Tomáš Bařina

Scenár:

Jan Stehlík

Kamera:

Pavel Berkovič

Kryštof Hádek, Johana Matoušková, Gabriela Heclová, Jan Vlasák, Leoš Noha, Igor Bareš, Filip Čapka, Stanislav Majer, Pavla Beretová, Přemysl Bureš (viac)

Jakkoli je Česká republika vztekliny prostá země, objevují se náhle poblíž jedné z šumavských vesnic nakažená zvířata a hlavní postava tohoto kriminálního thrilleru, třicátník, virolog Pavel Rogl, má za úkol zmapovat situaci, dohlédnout na vakcinaci a nalézt příčinu nákazy. Je také pověřen vypracováním odborného posudku pro tým kriminalistů, kteří vyšetřují záhadnou dvojnásobnou vraždu. Nelze totiž vyloučit, že vražedné běsnění má spojitost s nákazou. Je vrahem člověk, nebo uprchlá velká šelma? Minisérie Vzteklina je zasazena do šumavského prostředí, které má nezpochybnitelný genius loci, je příkladem odedávného propojení člověka s přírodou a v mnoha ohledech tak vytváří samostatnou rovinu vyprávění. Nejen atmosférickou, ilustrativní, ale i svým konkrétním historickým kontextem. (Česká televize)

ABC1

Na českou televizi dost dobrý detektivní seriál, první díly napínavé, pak se to trochu rozvolní, překombinuje apod. Vrah mi byl jasný od třetího dílu, což by ani nevadilo...spíš že mi tam úplně nepasoval Hádek, kterého mám jinak dost v oblibě. Příjemné překvapení byla Johana Matoušková. Tak snad příště to bude ještě o bod lepší!! ()

baron156

Našlápnutý thriller s historickou zápletkou. Tak dobrý seriál tu nebyl už od dob Hříšných lidí města Pražského. Jan Vlasák tu hraje hodně dobře a připomíná mi to jeho roli v americkém hororu Hostel. ()

aribari

Trochu zdlouhavý, ale celkem slušně zahraný seriál, připomínající severské detektivky nebo Temný případ, zkažený předvídatelným koncem: křivdou spáchanou na nevinných hodných Němcích nelítostnými primitivními Čechy, křivdou vytrženou z kontextu doby, bez souvislostí, které k této křivdě vedou... Současný pohled na poválečné události, který se nám snaží vnutit nejenom tento seriál, vrcholí ve slovech křehké dívky slzící nad svědeckým záznamem: to jim přeci nemohlo projít....Scéna, kterou záznam má evokovat, však připomíná masakr 25 českých obyvatel Leskovic u Pacova na konci války 5. a 6. května. Jenže pamětníků bohužel ubývá. Detektivka zneužitá pro agitku stejně jako detektivky z padesátých let... ()

WikingVik

Zločin spojený se vzteklinou je docela neotřelý námět. To ČT umožnilo natočit slušný detektivní seriál. Bohužel to zabili obsazením Kryštofa Hádka do hlavní role. Ten člověk je totální slaďouš a do vážnějšího filmu se hodí leda do role naivního studenta. Tzn. z 80 dolů na průměrných 60%. ()

RavenSpector

Výborně natočený miniseriál. Vzhledem k tomu, že jsem pár dní před shlédnutím Vztekliny dočetl vynikající knížku Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové, měl jsem možnost o nastoleném tématu víc přemýšlet a možná taky proto se mě příběh líbil o to víc. ()

KraLuban

Slušné, nakonec vlastně banální, ale dobře natočené a zpočátku i hodně dobře budovaná atmosféra. Akorát Hádka by asi měli zakázat, ten zabije snad všechno, s výjimkou Tmavomodrého světa. ()

pethrik

Domácí kousek s omezenými finančními možnostmi, důmyslně napsaný a vystavěný tak, abyste měli chuť se dozvědět, co by se mohlo dít dál. Na mě ve veřejnoprávní televizi zbyla jen pouhá parodie na nějakou béčkovou slátaninu, která tápe od začátku do konce a marně se vás snaží přesvědčit, že zrovna já jsem ta nejkrásnější. Když připočtu projev nesympatického pomalu zaživa umírajícího Kryštofa Hádka, ten taky moc nepřidá. Zatím jistých kvalit opravdu nedosáhl i když se tedy snaží vypadat seriózně a vážně. Jako nápad z prostředí Šumavy zasahující do historie druhé světové války, by to nebylo špatné, ale provedení je doopravdy tragické. ()

Hombre8

Zdánlivě nezajímavé téma z lékařsko-veterinárního prostředí, které docela zaujalo. Dobrá atmosféra, dobře zahrané. Nejsou to sice čisté čtyři hvězdy, ale budiž. ()

Bohdy67

Kriminálky z hor mají své genius loci, takže v tomhle ohledu ani tady nechybělo hezké prostředí a i veskrze zajímavý příběh. Za mě problém v hereckém obsazení. Hádek často vypadá jakoby neuměl počítat do deseti, přitom na "všechno" přijde pomalu sám. Co taky čekat když kriminalisty hrají Noha s Beretovou. Oba mám rád, ale v uniformě ( zde v civilu s plackou ) jim to prostě nejde. Hlavně Noha strašně přehrává :) Celkově určitě stojí Vzteklina za shlédnutí, ale něco co by mělo zůstat v paměti a na disku to asi není :) 65% ()

Van_Stajpen

Po prvním dílu jsem hodnotil 4 hvězdami a po shlédnutí posledního zůstávám u čtyř..Ve srovnání s Pustinou mi tady chybělo více napětí, více zvratů... Úvod a konec exelentní, nicméně střed miniseriálu slabší .- klidně to mohlo být o jeden díl kratší. Na konci zase chyběl čas a několik věcí nebylo vysvětleno (kdo a proč zatáhl holku do chatky, jak "Machar - Majer" odklízel mrtvolu do lesa a proč zrovna tam, podivný mladý Kouba, který něco celou dobu věděl, ale co??, ...). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . ..................................................................................... ...................................................................................................................................................................... ..................... SPOILER!!! Od druhého dílu jsem vraha podezříval, a to především, že Vlasák hraje v každém seriálu (filmu) psychouše. Nějak mi role hodného doktora k němu neseděla. V úvodu posledního dílu jsem si říkal, že to nebude někdo tak okatý, tak jsem si tipnul toho starého myslivce, který měl podobný věk. Nakonec vše dopadlo, jak mělo a bylo avizované. Osud odsunutých Němců byl silný...a smutný - velké plus seriálu, že se někdo opovážil zmínit, jaké zvěrstva se děly nevinným Sudeťákům... ()

adaben

Nebylo to špatné, i když hlavního pachatele šlo z vyskytujících se postav docela odhadnout a ke konci to až trochu připomínalo pátrání mládežnické úderky či z pionýrského filmu. A také začínám mít dojem, že jak za komunistů v jakémkoliv filmu z pohraničí vystupoval nějaký zloduch skrytý Sudeťák (bývalý nacista), tak teď obráceně zase vždy nějaké skryté zlo spáchané naopak na bývalých Sudeťácích. (Pořád si nemohu pomoci, že pro mne sudetský problém nejlépe vystihl už kdysi ve svých novelách a filmech Vl.Korner, a ostatní je tak trochu nastavovaná kaše tématu.) Ale i tak to bylo dobré. A slušně vedle sebe zafungovaly herecké hvězdy /Vlasák, Hádek, Bareš/ s neokoukanými tvářemi. A potěšilo mne obsazení P.Beretové. ()

BEZHLAVY

Atmosfera hlavne pilotu super, ale kvuli byt “in” zase udelat z povalecnych cechu zjeby a ze sudetaku obeti-skoda ze tvurci uz temer nemaji moznost konfrontovat zivot na sudetech od 30 let do konce valky s zivymi obyvateli...asi by se dovedeli zcela jine informace ()

ekg1

Ta ambice České televize chtít udělat stejně dobrou, nebo ještě lepší miniserii než HBO (Mamon, Pustina) je docela cítit. Konkurence v tomto případě zafungovala a Vzteklina se prostě povedla. ()

Firebull

Mě ten seriál neskutečně bavil. Dobře namíchaná detektivka s klasickou odplatou za letité křivdy. Dějově každý díl naplněný tak akorát. V totální žumpě dnešních Ulic, Ordinací a kdo ví čeho ještě příjemné pokoukání. Mohu jen doporučit. ()

Mariooo

Vedle Pustiny další moc vydařený seriál, který má hlavu a patu, je pln napětí a dá se na něj koukat od začátku do konce. Některé scény bych asi vynechal (vztahy a historie), ale chápu, že pro celkovou integritu byly asi nezbytné. Není to pro mne sice taková pecka, jako Pustina, ale i tak velmi zasloužené čtyři hvězdy. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz