Šumavská obec Bučina je paralyzována výskytem vztekliny. Po zveřejnění šokující informace, že za dvojnásobnou vraždou u lesní chaty může být medvěd, mají virologa Pavla Rogla všichni za blázna – dokud se ovšem neukáže, že měl pravdu. Komu nebezpečná šelma utekla? A kdo tahá v pozadí za nitky? (Česká televize)

kocik1

Přehlídka zbytečnosti aneb díl, který, kdyby nebyl natočen, divák to ani nepozná. Jediná relevantní informace - výskyt lišky ve stodole. Zbytek byla jen vata místy připomínající strašidelný hrad na poutích. Třeba to toulání se neozbrojen o samotě v lese, když vím, že jsem v teritoriu vzteklého médi Bédi nebo děcko, které přímo před rodiči vleze do roury k lišce i podruhé, joj, to bylo napětí. Skoro sexík s mokrou hlavou jen, aby vzniklo milostné nedorozumění..... Fakt, dneska je ten scénář na nejlíp natočený český odpad roku. ()

regentor

Po shlédnutí druhého dílu je evidentní kam celá série bude směřovat.Kriminální rovina případu se příliš neřeší a tak je třeba vycpat čas stopáže vatou mezilidských vztahů o tom kdo komu osuší hlavu nebo zvedne cizí telefon. Ruku v ruce s tímto podáním příběhu jde nelogické jednání postav.Vopruz z Prahy tuší , že se krajem toulá medvěd ale i když má uspávací pistoli tak ji s sebou nenosí , zvlášť když jde na odlehlá místa. Hloupé děti ještě hloupějších rodičů zase lezou za liškou do roury ale to byl možná nějaký oslí můstek jak vygradovat dramatickou scénu 2. dílu kdy spoušť cvakla a liška padla.Rozebírat proč hajný lišku na tři kroky netrefí v kůlně je bezpředmětné.Co nám tahle Vzteklina přinese dál uvidíme, třeba se z toho vyklube nějaká parodie ... ()

Necrotongue

V tomto případě jsem čtvrtou hvězdičku udělil jen hodně váhavě, jednání některých postav mi totiž přišlo dost podivné, hlavně postava Pavla Rogla jednala poněkud zvláštně (když to podám decentně). Čtvrtý kousek se udržel hlavně díky občasné suché hlášce, a taky proto, že jsem se včera dodíval na seriál Rapl a vždycky, když si vzpomenu na Jana Pachla, hodnotím ostatní tvůrce s větším pochopením. "Co teda udělal špatně?" "Vystudoval soudní lékařství."// "Lidi se budou ptát, proč jsem střílel." "Řekněte jim, že jste střílel po mně, to je uklidní." 4*- ()

maoc

SPOILERY!***První díl byl tajemný, rozdával karty, tím lákal. Druhý už vycpává vatou, obzvláště vztahovou. Pěkně a poměrně realisticky (podotek pro hnidopichy: Proč by kamarádka ze studií nemohla zvednout mobil? Já to ženě dělám běžně. :), ale pořád jen vycpává. Logika si opět dala malý oddech. Ultimátní věta: "Sledujte ji, za chvíli jsem zpátky!" mě dostala do kolen. Proč neměl uspávačku s sebou? Navazující scéna u trubek, kdy nikoho nenapadlo kluka čapnout za nohy a vytáhnout, byla taky výživná. Olga je z Pavla celá vyndaná. Gábi jakby(smet), jen dělá drahoty a zkouší ho. A kdyby to náhodou nevyšlo, v Praze čeká záloha. Pavel Rogl - český James Bond :) Dokonce i kriminálka už něco vypátrala, takže na konci se příběh přece jen posunuje, což je fajn. I přes kritiku je to pohodové koukání a těším se na další díly. ()

quido.morava

napětí a sugestivní atmosféra to zatím udržuje jakž-takž na slušné úrovni, ale už se i ve scénáři objevují nelogičnosti, s "jasnovidectvím" kladných postav a "padoušismem" záporáků je to už krapet přehnané, tak jsem pořád zvědav, jestli se to úplně zvrtne, nebo se to udrží aspoň na snesitelné úrovni k žehlení... ()

• V epizodě je vidět lékařský diplom MUDr. Vacka (Jan Vlasák) z Karlovy univerzity. Podle něj se ale narodil v roce 1979 (v Košicích), takže v době, kdy se děj odehrává, by mělo být tomuto „přesluhujícímu obvoďákovi“ méně než 40 let. (jnm)