V blízkosti jedné ze šumavských vesnic se objevují nakažená zvířata, virolog Pavel Rogl má za úkol nalézt příčinu a dohlédnout na následnou vakcinaci. Vedle toho je také pověřen vypracováním odborného posudku pro tým kriminalistů vyšetřujících záhadnou dvojnásobnou vraždu, která se stala v okolních lesích. Nelze totiž vyloučit, že vražedné běsnění má spojitost právě s nákazou. Mladý vědec se záhy spřátelí se svou někdejší spolužačkou Gabrielou a její sestrou Táňou a vzhledem k tomu, že na otci obou dívek leží podezření ze spáchání brutálních vražd, se společně pouštějí do vlastního vyšetřování. Čím více ale Pavel s dívkami zjišťují, tím více na sebe poutají vrahovu pozornost. Vrah totiž nehodlá být odhalen, natož dopaden. Mrtvých tak přibývá a postupně je odhalováno i tíživé tajemství, které skrývá děsivý příběh poválečné historie vesnice. (Česká televize)

Nach

Tak toto se fakticky povedlo. Mysteriózní kriminálka ze šumavských hvozdů, vesnického prostředí a tajuplnou zápletkou, která slibuje různě zajímavá odhalení a vývoj postav. Herecké výkony jsou na standartní tuzemské úrovni. Excelují ale hlavně vedlejší postavy ala vesnický balíci. Vše je správně špinavé a zanedbané. Kamerové filtry toto navíc vše správně dokreslují a sama kamera vše výše zmíněné podporuje. Zde se prostě Česká televize kvalitativně předvedla a ať jí to v tomto duchu vydrží i v dalších dílech. 80% ()

quido.morava

Scénář asi slušný, jenže herci to flákají a režie to tak nechává být, zachraňuje to trochu kamera a střih, ale nad průměr se to i tak nedostane. Pokud tohle zůstane, jak je v prvním díle, pak dalším hodnotícím prvkem je už jen vývoj děje, takže se to může zvrtnout na obě strany a já jsem vlastně jenom zvědav, čím chtějí tvůrci naplnit dalších 5 dílů... ()

lineker

Někde jsem četl, že Vzteklina by měla oscilovat někde mezi Pustinou a policií Modrava. První díl se z mého pohledu bohužel naklonil spíše ke druhému jmenovanému. Zřejmě jde o snahu nabídnout seriál co nejširšímu publiku, ale kriminální, temný thriller to zatím o dobrý půlmetr míjí. Věřím, že další díly přidají trochu na důrazu. ()

rakovnik

Teorie medvěda mi sice přijde poněkud neuvěřitelná, ale rád se nechám překvapit, s čím pan doktor přijde. Seriál totiž začal velice nadějně, oceňuji kvalitní filmařské řemeslo. Letní Šumava je sice krásná, ale poněkud pochmurná a tísnivá. Naštěstí dusno rozčesává v pravý čas vtip. Kryštof Hádek se zdá být vynikající volbou do hlavní role chlapeckého vědce, ostatní role zatím vypadají také dobře obsazeny. ()

regentor

Úvodní díl seriálu mojí maličkost nenadchnul ale ani vyloženě nezklamal. Samozvaných vyšetřovatelů-detektivů v našich filmových končinách máme celou řadu, novináři ,spisovatelé,malíři.Pokus s veterinářem je určitou inovací.Situování děje na Šumavu bude mít v celém projektu zřejmě i jiný kontext než jen jako přiblížení krásy našich ještě stále celkem zachovalých hvozdů.Krimi rovina je zatím spíše upozaděna ,kdy i kriminalisté jsou vykreslení jako burani z venkova nejen způsoby vyšetřování.Co nám seriál nabídne dál i v rovině mystery/thrilleru krom intrik a sousedských pomluv místních obyvatel uvidíme příště.Šanci tomu určitě dám. ()

• Při natáčení noční scény na chatě byly teploty pod nulou a pršelo, tvůrci však používali i uměle vyrobený déšť k znásobení toho přírodního. [Zdroj: iDnes.cz] (hansel97)