Britská výzvedná služba, konkrétne jej oddelenie MI 7, získala v agentovi Johnny Englishovi (Rowan Atkinson) skutočne jedinečnú posilu. Veď ani James Bond, pripravený vždy a všade na všetko, sa s ním nemôže merať. Prichádza práve včas, pretože z londýnského Toweru niekto ukradol korunovačné klenoty a Británia čelí vážnej kríze. Johnny, spolu so svojím oddaným a všetkého schopným asistentom Boughtom (Ben Miller), sa ihneď ujíma vyšetrovania, ktoré vedie naozaj nezvyčajnými a svojráznymi spôsobmi. Podozrivým číslo jeden je nenásytný a despotický francúzsky obchodný magnát Pascal Sauvage (John Malkovich). Najcennejší symbol moci ostrovného kráľovstva nemá len obohatiť jeho zbierku, ale priamo jeho - doteraz nekorunovanú - hlavu. Budúci samozvaný kráľ má však v zálohe ešte desivejší plán. Chce tú nádhernú, láskavú, zelenú a prívetivú anglickú krajinu zmeniť na najväčšie väzenie na svete. Aké šťastie, že Johnnymu vo chvíli, keď je už takmer všetko stratené, prichádza na pomoc krásna agentka Interpolu Lorna Campbellová (Natalie Imbruglia). Alžbeta sa môže pokojne vrátiť na trón a panovať ďalej. A Johnny? To sa ešte uvidí... (TV JOJ)

Caesar1993

Navzdory velkému vychvalování mě to moc nenadchlo, celkem trapná parodie na Jamese Bonda, proto původně***, čtvrtá* za těch pár vtipů, které se tam dali najít. ()

Luqi

Jasné, stačí obsadiť Mr. Beana a komédia sa natočí aj sama........... Ale nie, nie. Na dobrú komédiu treba aj dobrý scenár. Mr. Bean sám o sebe nie je až taký vtipný aby vyplnil celý film. A okrem toho, "nemý" Mr. Bean mal svoje čaro. Čím viac rozpráva, tým viac to nie je ono........... A keď je ešte nadabovaný do slovenčiny tak ako je, tak o prúser je postarané............ ()

Martinvon

Z živočišného druhu supertajných elitních agentů je Johny English rozhodně můj nejoblíbenější - jako jediný z agentů je totiž k ženám skutečně galantní (narozdíl od všech Jamesů Bondů, kterým automaticky padá k nohám jedna kráska za druhou). A z rodu nejmocnějších a nejstrašlivějších zloduchů tohoto světa se nikdo nevyrovná Pascalu Sauvageovi. Na oddych a zábavu a na trochu té cynicky zvalchované romantiky neexistuje snad lepší medikace. No řekněte, existuje snad dokonalejší absurdita, než že zloduch všech zloduchů je Francouz, který chce Velkou Británii proměnit v jedno veliké vězení? Když mu navíc Johny English ještě předem sdělí, že jediné, co by mohla Francie hostit, je invaze, je role tradičních předsudků ve filmu jasně definována. **Ačkoli může být český divák zvyklý na Rowana Atkinsona jako na herce "němých" grotesek, jeho podmanivý a krásně probarvený hlas tvoří mocný kontrast vůči (promiňte) tradičně pitoménu výrazu. A když už je řeč o hlase, tak co říkáte francouzskému akcentu Johna Malkowiche? To je panečku koncert! Takže přátelé, tady úplně zapomeňte na dabing. ()

Vesecký

Hypermaniakální schizofrenie... Takový cizinec zdáli spřízněný s naším královským rodem, se rozhodl donutit našeho panovníka k abdikaci a sám se nechat korunovat. Tedy - ne u nás, ale v Anglii... Zatím... Zatím to byla jen výtečná anglická komedie s osobitým komikem Rowanem Atkinsonem. A protože to bylo dílko s neotřelými vtípky, skvostná parodie Agenta 007, zaslouží si pět hvězdiček. John Malkovich se k rolím padouchů nádherně hodí. Navíc, k Mr Beanovi mám osobní vztah, prý se mu - alespoň svým chováním - dost podobám... Jinak - podobnost čistě náhodná. ()

vito_corle

Jsem velký fanda Bondovek halvně s Danielem Craigem a rád si odpočinu i u nějaké parodie. Johnny English  je ta fakt povedná. J. E. neumí pověsit ani kabát na věšák bez pořádného průšvihu, ale s Anglii to myslí určitě dobře a pro královnu by vypustil duši. 007 v Beanovském kabátu pobaví a není trapný, jen zábavný. ()

Johnny

Pre mňa vcelku postačujúca porcia zábavy. Kopa vtípkov, akčných aj slovných ako sme už u R. Atkinsona zvyknutí. Jedna hviezdička dole za niektoré hluché miesta, ktoré ale zrejme mohli byť naordinované v záujme oddychu bránice :-)) ()

jesus666

Rowan Atkinson, ako britský Jacques Clouseau, je tradične zábavný, John Malkovich je štandardne záporný a Natalie Imbruglia je z hrajúcich speváčiek mierne nadpriemerná. Príjemný a zábavný film. ()

hazaba

Rowan Atkinson roli zvládl skvěle, ale nejvíc mě bavil Malkovich karikaturou na Francouze - opravdu typická představa Angličanů o "žabožroutech" :-) ()

Plesna

Tenhle film mě vždycky dostane. Přesně ten typ humoru, který mám rád. Člověk od toho nesmí očekávat pochopení smyslu života, ale na odpočinek je twnto snímek naprosto ideální. ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce

04.08.2017

Bondovská parodie Johnny English šla do kin v roce 2003 a vydělala 160 milionů dolarů. V roce 2011 se proto dočkala pokračování, které utržilo stejnou sumu, a říjnu 2018 bude mít premiéru trojka. Co… (viac)