Tajný agent Dick Steele patří mezi ty supertvrdé muže, pro které je zachraňování světa před šílenými zloduchy denním chlebem. Ve svém agentském zápisníčku měl přeškrtnuté i jméno generála Rancora, obzvlášť odporného padoucha, kterého před patnácti lety zlikvidoval jedinou dobře umístěnou výbušninou. Rancor však přežil, a vrací se na svět v celé své kráse: dvakrát hnusnější než kdysi. Jeho jedinou touhou je zničit Steela a svět (přesně v tom pořadí). Aby nenáviděného dobroděje přilákal, unese generál do svého doupěte jako návnadu agentku Barbaru Dahlovou, půvabnou dceru Dickovy zemřelé životní lásky. Je nasnadě, že jediný, kdo dokáže Rancora, je Dick. Špión, obávaný i svými nadřízenými, se vrací z důchodu do akce, aby všem ukázal, jak jedná pravý muž. (oficiálny text distribútora)

Radyo

Leslie Nielsen po natočení Bláznivých střel trochu ztratil šmrnc a nechával se "naverbovat" skoro do každé parodie, která v té době vznikala, bez ohledu na její kvalitu. Agent WC 40 patří (kromě zmíněné trilogie) ještě k tomu lepšímu, co v tomto žánru za 90.léta vzniklo, byť i zde se tvůrci nevyvarovali opakování starých a otřepaných fórků nebo rádobyvtipných situací. Místy je humor skoro "násilný" a "polopatický", ale celkově se člověk i u této parodie ještě poměrně může pobavit (na rozdíl od Drákulovin, Pana Magora apod.). ()

Tommassi3

"Příští stanice Sunset Boulevard !! Aspoň si to myslím.." ;) To bych musel bejt asi úplně stejně slepej jako řidič toho autobusu, co nápadně připomínal Raye Charlese, abych si nevšiml téhle veskrze výborné špiónské parodie vlastně filmově úplně neznámého Ricka Friedberga, byť tedy mezi nejlepší pasáže patří citace ze slavných bijáků z úplně jiných žánrových vod.. Škoda, že toho tenhle usměvavý chlapík nenatočil víc a zůstal věrný té svojí reklamě.. Naprosto souhlasím s Gilmourem.. Stýská se nám, Leslie !! ()

Brano odpad!

Nemusím tieto paródie s Leslie Nielsenom. Síce snaha o humor tam je, ale tie vtípy sú vhodné tak pre malé deti. Nie je to zas vulgárne, no základným účelom tohto žánru je diváka pobaviť a ja som sa rozhodne nesmial. Nenachádzam nič čo by som kladne ohodnotil. Leslie nebol zlý herec, lenže bol neustále obsadzovaný do podobných hlúposti. ()

Necrotongue

Leslie Nielsen byl svého času hvězdou filmových parodií a ve všech těchto snímcích hrál vlastně stále stejnou postavu stále stejným způsobem. Možná to vyznívá jako kritika, ale ve skutečnosti to vidím spíše jako klad. Mě vlastně všichni ti jeho agenti a detektivové hodně bavili a stále ještě baví, protože jim dokázal dát svůj svérázný výraz, kterým mi často evokoval animované postavičky z Looney Tunes. Ano, hlavně Wileho E. Coyotea. Spy Hard určitě nebyl kvalitní záležitostí, protože na mě vůbec nepůsobil jako film. Byla to spíše dlouhá série scének, jež parodovaly mnohé (a tím myslím opravdu mnohé) známé snímky. Kdyby tvůrci přišli s tím, že natočili jakési pásmo parodických skečů, byl bych při hodnocení asi štědřejší, oni ale trvali na filmu a v takovém případě musí dvě hvězdičky stačit. / Poučení: Bez rukou se dá sice žít, ale člověk se dostane do mnoha prekérních situací. ()

sud

Celkem dobrá a zábavná parodie na Bondovky. Leslie Nielsen je sice už starší, ale v rámci možností je pořád švihák. Legrace je dostatek a film je naštěstí krátký, a tak nemůže nudit. "Žhavé výstřely", "Bláznivá střela" nebo "Připoutejte se prosím" jsou o dost lepší, ale i toto je dobrá a celkem zábavná komedie. ()

• Natáčelo se od 6. září do 30. listopadu 1995 v Kalifornii. (Varan)