Austin Powers 2

• Slovensko Austin Powers: Špión, ktorý ma pretiahol (viac)

Talentovaný módny fotograf - a zároveň aj najlepší agent britskej tajnej služby v histórii monarchie - Austin Powers (Mike Myers) si užíva medové týždne s milovanou Vanessou (Elizabeth Hurley). Vlastne... Užíval si – pretože práve s hrôzou zistil, že jeho krásna manželka je v skutočnosti dômyselný ženbot (teda ženský robot) z dielne jeho odvekého nepriateľa Dr. Evila (Mike Myers), ktorého úlohou je zabiť ho! Austinovi sa však, našťastie, podarí doslova v hodine dvanástej uniknúť. Medzičasom sa na jeho veľkú smolu stihol na Zem vrátiť už spomínaný Dr. Evil, ktorý sa opäť – ako vždy – pokúša získať svetovládu s pomocou svojich mentálne nie práve najvyspelejších nohsledov. Tentoraz na to však tento zákerný ničiteľ ide mimoriadne bystro - s pomocou stroja času sa totiž vráti späť do uletených šesťdesiatych rokoch 20. storočia a zmocní sa Austinovej mužskej sily (tzv. mojo)! A tak sa, pochopiteľne, musí do minulosti vrátiť i Austin, ktorému v pátraní po stratenej mužnosti intenzívne pomáha krásna „vtedajšia“ agentka Felicity (Heather Graham)! Nuž a keď Dr. Evil začne laserovou zbraňou umiestnenou na Mesiaci vydierať amerického prezidenta (Tim Robbins), šéf britskej tajnej služby Basil Exposition (Michael York) povolá do služby... Koho iného, než Austina Powersa?! (TV Markíza)

Juto

Film očividne stále spochybňuje Bonda a samotný názov je samozrejme odkazom na Špióna, ktorý ma miloval, a opäť zisťujem, že nikto to nerobí lepšie ako Myers. Po úspechu prvého dielu si myslím, že dali Myersovi voľnú ruku, pretože veľa vecí v tomto filme je dosť ďaleko. Príkladom môže byť veselý boj medzi Austinom a Mini-Me a rovnako vtipná scéna v stane. Nič viac neprezradím. Iná vec je, že celkové efekty tentoraz pôsobia oveľa prepracovanejšie, čo je pravdepodobne tiež spôsobené úspechom predchádzajúceho filmu. 6/10 ()

Ištván87

Tenhle film jsem poprvé viděl v češtině. Dost mě naštvalo přeobsazení hlavní dvojrole ( Tomáš Juřička se vedle geniálního výkonu Michala Pavlaty může jít akorát zahrabat ), nicméně ani to mi nebránilo, abych se smál jako blázen. V originále je to ještě větší čurina, i když to kvalit prvního dílu nedosahuje. ()

Matty

Austin Powers je mimo jiné parodií na bondovky. Mimo jiné v něm uvidíte něco jako Heather Grahamovou vytahující z konečníku Mika Myerse tenisovou raketu. Mimo jiné v něm uslyšíte tohle: „Víš co Austine? Nepřemýšlej o tom a hezky si to užij“ (osoba se otočí čelem ke kameře) „To samé platí i pro vás“. A já nemůžu než souhlasit. Buď si tuhle ztřeštěnou pestrobarevnou ujetost užijete, anebo ji ani nedokoukáte do konce. 75% P.S: „Pěkné dudomety, jak to, že jsem je přehlédl?“ Zajímavé komentáře: ScreamJay, Filipes ()

kobejn

Nechápu, jak to mohlo mít takovej úspěch a nechápu jak moch majers po nic moc jedničce natočit dvojku, obvykle se točí sekvel, když je jednička hit, což tady neplatí, tady byl hit až dvojka, bohuželm byl to taky shit a to dost velkej. Majers fak neni wůdy elen ani saša baron kohen, nechápu, že z toho mohla vzniknout série. ()

easaque

-1* Před nedávném jsem viděl bláznivou komedii Barb a Star u jejíhož sledování se mě vybavil právě Austin Powers a tak jsem si ho musel zopakovat, jestli mi nezačal měknout mozek, že mě začaly bavit takové crazy věci. Naštěstí se mi potvrdilo, že tohle je opravdu jiné – poněkud zatuchlé kafé, které se s výše uvedeným filmem nedá srovnávat – aspoň v mých očích. Styl humoru Špionátora mi už tak nesedl a ani jsem se moc nebavil. Nemůžu říct, že bych se vůbec nezasmál, ale spíš jsem si tu užíval hypísáckou stylizaci a narážky proti prudérnímu dnešku. Vlastně je to taková parodie na Jamese Bonda viděná očima Mike Myerse. Přesto mě to neodradilo a ještě jsem si k diváckému zážitku přidal i druhý díl. Což byl ještě větší úlet, ale tady se vařilo už jen ze „slávy“ staršího bratříčka. Nic proti ničemu a asi je dost diváků, co na podobných kouscích ujíždějí. Já se k nim rozhodně nepřidám a abych ukázal své dobré srdce, tak ani jeden nedostane odpad ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

• Během premiérového víkendu vydělal film více peněz, než první díl. (PußyMagnet)
  • Původní název filmu je Austin Powers 2: Wrath of Khan. Vypraveč na začátku prohlásí, že vzhledem ke sporu se film přejmenoval na Austinpussy, ale finální název, aby film dostal hodnocení PG-13, je The Spy Who Shagged Me. (PußyMagnet)
  • V německé verzi je Austin dabovaný Rickem Kavanianem a Mustafa je dabovaný Christianem Tramitzem. Oba dva jsou známý komici z Bullyparade. (PußyMagnet)