Johnny English znovu zasahuje

• Česko Johnny English znovu zasahuje (viac)

Aby sme si rozumeli, Johnnyho Englisha (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, ktorý sa na staré kolená stal učiteľom, by do služieb vlasti za normálnych okolností nepovolal ani ten najväčší šialenec. Avšak istý geniálny počítačový hacker odhalil identitu všetkých aktívnych agentov britskej tajnej služby a premiérka (Emma Thompson)  pripomína povestného topiaceho sa, ktorý sa chytá slamky. Zhodou jemu vlastných nešťastných náhod je Johnny English tým jediným, kto môže práve teraz zachrániť svoju krajinu. Čo na tom, že si absolútne netyká s najnovšími technologickými hračkami. Ako sám hovorí: „Digitálneho zloducha môžete dopadnúť iba s analógovým prístupom.“ English sa navyše vydáva do akcie vybavený verným asistentom Boughom (Ben Miller), ktorý po ňom obyčajne zahladzuje následky jeho činov. Prvé kroky oboch mužov mieria na Azúrové pobrežie, kde sa tajomný hacker vyskytoval naposledy. Tu sa odohrá prvá kapitola súboja digitálneho génia s analógovým idiotom, súboj, ktorý zďaleka nemusí byť tak jednostranný, ako sa na prvý pohľad zdá. Na strane Johnnyho Englisha sú totiž nielen verný Bough a Spravodlivosť, ale aj schopnosť urobiť vždy to najhoršie možné rozhodnutie a dostať sa z tejto situácie bez akýchkoľvek šrámov. (CinemArt SK)

Stanislaus

Johnny English do třetice všeho dobrého i zlého! Třetí film o nadmíru nešikovném agentovi je kvalitativně srovnatelný se svými předchůdci, co se akce, dávky humoru a hereckého obsazení týká. Místy tvůrci vařili z vody a sázeli na již viděné, ale taneček naspeedovaného Englishe, hlášky předsedkyně vlády s tváří Emmy Thompson či miniscénka se "špionskými geronty" Gambonem, Dancem a Foxem neměly chybu. Rovněž jsem uvítal návrat starého známého Bougha. V neposlední řadě chválím i to, jak si tvůrci dělali opakovaně srandu z kontrastu mezi vyspělými technologiemi (moderní generací) a tradičními postupy (starou gardou). ()

mzss1

(90%) Viděno v kině (CZ DABING). Soudě trailerů jsem tomu moc nevěřil a ani se mi na to nechtělo. Nakonec jsem byl mile překvapen. Spíš by si to zasloužilo rovné 4*, ale z nostalgie, z toho jak mě to překvapilo a skutečnost, že Atkinson na to stále ještě má, tak to jsem ocenit musel. Úvod je takový pozvolný, pousměju se sem tam, ale pak se to začíná humorem a vtipnými scény víc a víc rozjíždět. Především scénky v restauraci nebo poté taneční vystoupení, kdy si to Atkinson opravdu užíval. A asi vrcholem veškeré legrace byla dlouhá sekvence se simulátorem – to jsem doslova řval smíchy. Ani ve finále to moc neztrácí tempo. Já jsem opravdu spokojen, 5* je sice moc, ale já na to seru. Těším se na další shlédnutí a doufám, že vznikne čtyřka nebo snad i nějaký nový příběh s Mr. Beanem. Co dodávat? To se musí vidět. ()

Jara.Cimrman.jr

"To auto je střep. Žere jako kráva, teče mu olej a nemá pasivní natož aktivní bezpečnostní prvky." Souhlasím. Aston Martin V8 Vantage je střep. Nádhernej střep, kterýmu se nevyrovná žádnej hybrid nebo auto na baterky. Je prostě jasný, že Johnny English má vkus a neochvějnou britskou důstojnost. Alespoň to tvrdí a já mu věřím. Naučil mě totiž flambovat, namíchat virtuální realitu se skutečnou a telefonovat v blízkosti atomový ponorky. A taky mě několikrát rozesmál, což je fajn, protože tady se trapnosti meze nekladou. ()

Lachtaan

Inu, je to neuvěřitelné, ale znatelně stárnoucí Johnny English i samotný Rowan Atkinson to na své potřetí zase společně utáhli, navzdory zpackané dvojce. To, že jsem po celý film slintal nad Olgou Kurylenko, je druhotné, jde hlavně o to, že jsem se bavil a to se mi stalo jen u původní parodie na britské agenty. Nemůžeme zazlívat scéně s VR, jak praštěná je, já jsem se rozhodl ocenit fakt, že je třeba se přizpůsobit moderní době i ve filmové sféře. A úsek s autoškolou? Ten mě pobavil už v prvním traileru, nad kterým jsem se smál při letní návštěvě kina za druhým Jurským světem. ()

chelseaman22

Johnny English má ubohý scénář, který je naštěstí kompenzován humornými scénkami, jejichž četnost je kupodivu značná. Především v návaznosti na tuto skutečnost uteče krátká metráž jako voda. Pokud by bylo zapracováno na scénáři, jednalo by se o parádní komedii. 65% Celosvětový příjem k 4. 2. 2019: $158,256,993, což je 6,33 násobek rozpočtu ()

• V októbri 2018 sa Rowan Atkinson vyjadril k prípadnému ďalšiemu pokračovaniu Johnnyho Englisha: „Pochybujem, že nejaké bude, ale veľmi pekne vám ďakujem, že ste naznačili, že by ste chceli vidieť ďalší takýto film. No nikdy nehovor nikdy.“ (Arsenal83)
  • Účasť Emmy Thompson bola do poslednej chvíle tajená. Jej postava bola odhalená až v prvom traileri. (Arsenal83)
  • Pieseň, ktorú Johnny English (Rowan Atkinson) omylom pustí, keď sa snaží natáčať video, je "Rasputin" od Boney M. (ČSFD)

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce

04.08.2017

Bondovská parodie Johnny English šla do kin v roce 2003 a vydělala 160 milionů dolarů. V roce 2011 se proto dočkala pokračování, které utržilo stejnou sumu, a říjnu 2018 bude mít premiéru trojka. Co… (viac)