Stranger Things - Season 4

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2022, 13 h 2 min (Minutáž: 63–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

David Harbour, Winona Ryder, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

majec4

Priznam sa, ze tejto serie som sa uz fakt bal. Stracalo to stavu posledne roky. Na moje velke prekvapenie ma tato seria fakt bavila. Potesili aj posledne dve dlhsie casti, aj ked mam pocit, ze pribehovo nas velmi neobohatili. Chapem ludi, ktorych caro Strange Things opustilo, no mna to touto seriou opatovne chytilo a tesim sa na poslednu seriu.  Mne na serialy vadi to ze vsetko vsetci preziju.  Tento krat to vyzeralo fakt nadejne, a zase nic z toho :) ()

TheSpearCZ

Čtvrtá série Stranger Things definitivně potvrdila ať už čísly nebo především kvalitou, že je právoplatnou jedničkou na Netflixu. Všechny příběhové linie jsou dokonalé, hlavně Hopper v Rusku potěšil, těší mě, jak je konečně na nějakém velkém mainstream seriálu vidět ten rozpočet, který se tu rozhodně neztratil - vizuál je sérii od série snad ještě lepší a lepší. Další věcí, která mě potěšila je to proslavení skladby Running Up That Hill od Kate Bush, ta sklaba si to jednoduše zasloužila být takhle proslavená - a s tím spojený i čtvrtý díl, který byl definitivně nejlepší a nejvíce vygradovaný dílem možná celého seriálu. Scéna, kdy Max utíká od Vecny při téhle skladbě je neskutečná bomba. Jen nechápu proč tvůrci právě po tom čtvrtém díle tu skladby přehrávali v každém dalším díle snad osmkrát, to mi přišlo zbytečný až otravný, a myslím, že kdyby místo toho zvolili nějakou jinou oldies muziku (a že jí je!), tak by udělali lépe. No každopádně zpátky k sérii, rozumím lidem, kterým tahle série mohla přijít nezábavná/nezáživná, a hlavně pro lidi, kteří neviděli celý seriál nebo kteří viděli jen nějaký díl, tak ty jsou na tom biti nejvíce, protože ve čtvrté sérii je tu spousta přepálených emočních dialogů (ne, že by mi to vadilo, ale je tomu tak) a doplnění příběhů, na které fanoušci tak dlouho čekali, takže to rozhodně není pro každého, ale ty věrné to stonásobně odmění. Já už vlastně můžu říci, že jsem na Stranger Things vyrůstal a musím tvůrcům alespoň tady poděkovat za tohle zpříjmenění, protože ST je opravdu unikátním seriálem. No nic, jdeme si naposledy počkat a od poslední série očekávám ještě velkolepější jízdu. HELLFIRE CLUB! 4. série - 95% ()

Batahst8

Tohle je prostě láska, kterou prostě nelze nemilovat a kdo tvrdí, že ne tak si jenom sám sobě nalhává. Čtvrtá sérka Stranger Things je naprostá esence toho, jak se mají dělat seriály, ve všech směrech, který už dávno měl běžet v kinech a né na streamu. Bratři Dufferovi jsou jednoduše Bozi, to jak geniálně pracují s postavami, to jak dokážou každou sérii přidat do příběhu novou postavu (Eddie je Bůůůůh), to jak úžasně dokáží rozšířit mytologii toho světa, a nebo to jak furt dokážou senzačně vybudovat nové vazby mezi dvěma a více postavami (dvojka Nancy a Robin = Godlight), to je prostě něco naprosto geniálního, což je něco, co doteď nechápu, jak to Dufferovi dělají. Ano kouzlo první série je už pryč a asi se už nikdy nevrátí, ale to kurva vůbec nevadí, jelikož Stranger Things se tak neskutečně vyvinuli, že se mi to ani nechce věřit. Ta audiovizuální stránka je na seriál naprosto perfektní a nakopává prdel tři čtvrtině věcím, co běží v kinech, a to nejenom soundtrackem a mixem zvuku, ale už i např. totálně geniálním střihem. Jelikož je to Stranger Things, tak asi nemusím vyzdvihovat postavy, protože ty jsou, jako vždy naprosto dokonalé, ale kdybych měl někoho zmínit, tak určitě musím zmínit Max, která si tuhle sérku totálně ukradla pro sebe, a to její finále bylo prostě něco neskutečnýho (brečel jsem jak malá holka). Ale další postavy jsou Boží, nováček Eddie také byl naprosto fenomenální a kradl si všechny scény pro sebe a to samé můžu říct i o svojí platonické lásce v podobě Steva, a nebo i záporáka Vecny. Celý seriál je, ale i opět podpořen skvělým soundtrackem a výběrem hudby (Kate Bush a její Running Up The Hill, totálně v topu). Je to prostě klasický Stranger Things je tam všeho víc a v podstatě všechno je lepší. Miluju to a těším se až si to celý pustím znovu, ale zatím si jdu jenom pustit song Running Up The Hill. Nejlepší sérka. 10/10 ()

fixaman

Čtvrtá série je kvalitou o parník dál než všechny tři předchozí. Od začátku do konce je to neskutečná jízda nabitá akcí, úžasnými efekty, skvělým dějem a fantastickými hereckými výkony. Hlavně Sadie jako Max si tuhle sérii pro sebe prostě ukradla. No a Hopper je největší DILF současnosti. Stranger Things se pro mě definitivně stávají nejlepším seriálem, jaký jsem kdy viděl. Tak teď jen doufat, že finální pátá řada udrží nastavenou laťku a uzavře to všechno se ctí. Duffer Brothers for president! ()

dannyyy

Celá 4. série včetně ostatních je prostě audiovizuální skvost. Dlouhé čekání na závěr není ale dokonalé. Bylo to zbytečně natahované a už mě přestalo bavit, jak se stále připravují na ten závěrečný boj, který vlastně závěrečný nikdy ani neměl být. Tak, či onak to byla parádní jízda se vším všudy. ()

stepankoby1

Dobré části: Max a Lucas, Eddie, uvěřitelné (byť očividně neplánované) propojení s předchozími sériemi, jakž takž i poslední tři epizody; špatné části: většina postav, většina příběhových linek, tuna vzkříšení, nekonečné natahování všeho slow-mo záběry, neschopnost postav jednat adekvátně v klíčových momentech a hlavně pocit Dufferů, že vytvářejí epos hodný zachování po dalších tisíc let. Pamatuju doby, kdy byli skromnější a jejich dílo o poznání milejší i komornější. Tady už bych upřímně pochopil jméno Zack Snyder na režisérské stoličce. ()

peetrejr

Očakávaná štvrtá séria, ktorá z počiatku bola perfektná, potom ku koncu sa to výrazne pokazilo. Celý príbeh je vymyslený fantasticky. Začne sa niekoľko malých dejových línii, ktoré sa potom vo finále spoja. Znie to lepšie ako to v skutočnosti dopadlo. Ak ste si vraveli že od druhej série to nie je strašidelné, tak tu to nie je už vôbec. Tu sa všetko primárne sústredí na dej. To mi nevadí len mohli by to urobiť viac strašidelnejšie. Dosť ma sklamalo že Hopper žije, čo sa aj čudujem keď to sledujú deti (keď som na reddite zazdieľal, že nemám rád Mika dostal som tonu komentárov o tom aký je Mike super. On je vlastne milujúca a starajúca sa osoba, ktorej záleží na ostatných, a? Proste ho nemám rád tak mi neplačte do komentárov). Celú sériu pokazili dve časti. Konkrétne Papa a The Piggyback. Je veľmi zaujímavé že iba dve časti dokážu pokaziť úplne celú sériu. Teraz to vyznie, že sa mi to vlastne nepáčilo ale aj tak dávam 5* (ha, už som to zmenil na 4*). No je mi trochu proti srsti dávať Stranger Things sérii menej ako päť. Herecké výkony ani nemusím chváliť, skvelý scenár taktiež. Tento seriál má kvality ale aj menšie nedostatky, ktoré ho tak nejak držia na mieste: seriál pre uplakaných teenagerov, čo ani nie je pravda. Má úžasný potenciál, úžasný príbeh, skvelé postavy, nádherné masky, super retro mood. Proste má všetko! Lenže čo raz viac detí to pozerá, tak zrejme tým to bude čoraz ľahšie a ľahšie. Možno v piatej sérii sa to dosť pokazí alebo obrovsky zlepší. Ja musím iba dúfať v bratov nech nám pripravia čosi úžasné, že mi tým do slova vyrazia dych. Vidíme sa o dva roky, Stranger Things. ()

zahadum

Predposledná séria bola jedna veľká akčná jazda odohrávajúca sa v rôznych časoch a miestach. Toto riešenie kedy sledujeme viacej skupín charakterov je hlavne v poslednej epizóde veľmi osviežujúce a miestami to silne pripomínalo putovanie v Pánovi prsteňov. Detský divák zrejme obíde naprázdno keďže miestami to boli solídne hororové scény a nechýbal sem tam ani gore. V deji sme sa posunuli ďalej a neostáva nám nič iné len čakať na vyvrcholenie tejto zaujímavej seriálovej série. PS : a samozrejme len blbec si môže myslieť, že piata séria bude tou poslednou, čaká nás plný kotol PRED a PO sérii. Túto sliepku čo znáša také veľké zlaté vajcia si Netflix nikdy nenechá aby nečinne zaháľala. 80 % ()

Platom

Tohle mě hodně baví a ze svého subjektivního pohledu musím napsat, že jsem asi neviděl lepší seriál, než právě Stranger Things. A nemyslím tím jen akltuální 4. sérii, ke které teď smolím komentář, mám na mysli seriál jakožto celek. V posledních letech se mi stává dost často, že si pustím film/seriál a za pár dní už si ani nevzpomenu, že jsem jej viděl, případně si nevybavím děj, postavy, atd... No, je to skoro týden, co jsem dokoukal poslední díl 4. série a není dne, kdy bych si nevybavil nějaký moment ze seriálu. Stále to ve mně hluboce rezonuje a přehrávám si ve vzpomínkách jednotlivé scény za melodie reinkarnované Running up that hill od Cate Bush. A to je dle mého názoru přesně to, co dělí průměr od silného nadprůměru. Přesně ta stopa, jakou v divákovi daný film/seriál zanechá. Neumím si představit, co ještě navíc, by měl divák dostat, než to, co mu je od bratrů Duffersových servírováno. Není lepšího zážiku, než být pohlcen dějem natolik, že si připadáte, být jeho součástí. Sympatizovat s postavami takovým způsobem, že opravdu jejich příběh prožíváte a máte o ně strach. A do toho se ještě přenesete do 80. let, které jsem sice nezažil, ale vyrůstal jsem v letech 90. a co si budeme, tehdejší trendy v USA mi silně připomínají trendy v devadesátkách tady v ČR... No, s nadšením očekávám novou sérii. ()

sirien

Slabý. Tři příběhový linky který spolu prakticky nesouvisej a který se na konci sejdou naprosto násilnym způsobem - přičemž prakticky zbytečně nebo až ke škodě, protože některé (všechny) z nich by byly nakonec lepší kdyby zápletku uzavřely svým způsobem bez "intervence" těch ostatních. Drama a pacing jsou totálně rozbitý, celé série je hrozně rozvleklá a průběžně se to zhoršuje - finální díl je katastrofa ve které je cítit že se autoři vepsali do momentů který nevěděj jak zaplést zpátky do sebe - nebo jak s nima vůbec naložit ("O dva dny později" momentka byla už totální výsměch). Autoři nevěděj co se všema těma postavama dělata  popravdě mi přijde že už ani nevěděj co za příběh s nima vůbec vyprávět (což, upířmně, je dost trapná vizitka). ()

Kopi1

Duffer brothers si vzali na 4. sérii hodně velké sousto a musím říct, že to zvládli fantasticky. S ničím se zde nemažou a všechno poměrně rychle od 1.dílu eskaluje. Ano některé věci jsou až moc zdlouhavé (Rusko, hledání schopností pro El), pak se to ale zas vyváží parádní atmosférou, dobrým příběhem a hereckými výkony. Millie Bobby Brown měla neskutečně emotivní sérii, kde v podstatě furt jenom brečela nebo byla emotivně vyčerpaná, což musí být neskutečně vyčerpávající a zvládla to na 1. Nejslabší linka byla za mě s Jasonem, který už byl jenom otravnej a Mikeova parta, kde kromě jedné dobré přestřelky, tak prakticky nebyli důležití a jenom všichni promlouvali ostatním do duše. Celkově za mě ale velká spokojenost a čekání se vyplatilo. ()

gumbo

Vzdal jsem po třech dílech. Totálně mě ubíjelo, jak postavy zdegenerovali a když zrovna neřeší "temnou záhadu z druhé strany", tak se chovají jako totální idioti bez sebevědomí, co se nechají vláčet okolím a ve společnosti jsou za totální outsidery. To by se dalo pochopit v první řadě, ale u "hrdinů" co už x-krát porazili děsivé zlo? To fakt neberu. Navíc ty středoškolské  a vztahové "problémy", to fakt ne, to si dám raději 902 10 :). Možná se k tomu ještě někdy vrátím, ale momentálně končím  a 35% ()

strikeman

Z neotřelého mysteriózně hororového sci-fi, jehož největší devizou bylo zneklidňující neznámé tajemno, se stala polopaticky naservírovaná šablonoidní vyvražďovačka ve stylu duchařských hororů namixovaná s crazy komedií ve stylu "Kdo hulí, ten umí" (to jako vážně?!). To ani nemluvím o mizerném tahu na branku a roztahanosti posledních epizod, které by právě naopak měly dějové napětí akcelerovat. No jsem zvědav na poslední sérii, ale nevím, nevím, jak tohle Dufflerovic příbuzenstvo bude chtít spravit - a obávám se, že nebude. Zatím nejslabší série... 60% ()

SkyCaptain

Asi nejepičtější dílo v historii seriálů. Oproti ní působí třetí řada jako malý TV film vedle Pána Prstenů. Všechno je tady na vrcholu - scénář, postavy, atmosféra... Tleskám a těším se na poslední řadu ! ()

Wallis3

Chvílemi jsem měl pocit, že seriálu dost dochází dech.  Pochyboval jsem i o časových stopách jednotlivých dílů a ze závěrečné, přes dvě hodiny dlouhé, epizody se mi ježily vlasy. Pak došly takový zápichy jako únik Max ze světa druhé strany, i když to vypadalo, že ji Vecna uniknout nechal a vůbec se nesnažil ji zastavit,  a úžasný metalový nářez na střeše karavanu no a finální boj, no budiž. Ale záporáka odhalili zbytečně brzy, dost mi to vzalo na náladě a jeho zaverečný vizuál byl spíše směšný, větší hrůzu naháněl, když se tím druhým světem procházel. No uvidíme, co přinese poslední série,  ale kvality a atmosféry ubylo. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Stranger Things dostanou další sérii

Stranger Things dostanou další sérii

30.09.2019

Přestože to tak nějak všichni očekávali, teprve nyní Netflix oficiálně oznámil, že prodlužuje fanoušky milovaný seriál Stranger Things o čtvrtou sérii. Zároveň s tím přišla zpráva, že tvůrci seriálu,… (viac)