Jejich inteligence vzroste díky marihuaně natolik, že se dostanou na Harward. Kuřivo však dojde a tak si musí nějak pomoci, neboť zde se "bylinné terapie" nevedou...  Dva obyčejní chlapíci hulí marihuanu, což má neobvyklý efekt na jejich mozkový potenciál. Jejich inteligenční kvocient vzroste natolik, že jsou schopni zvládnout Harvardskou univerzitu. Jenže když jim kuřivo dojde, jsou odkázáni sami na sebe a musí si v této prestižní instituci, kde se "bylinné terapie" nevedou, nějak pomoci. A věřte, že zkoušejí kouřit opravdu ledacos... (oficiálny text distribútora)

Freefinger odpad!

Po brku se zdá vše veselejší a kdybych si pozval pár kámošů, vytáhli jsme vodnici a pustili si toto, zřejmě bychom se občas zasmáli, ale co si budeme povídat, po dobrém modelu dostanete záchvat smíchu i z radiátoru. Chápu, že hodnocení tady spíše vystihuje vztah recenzentů k trávě jako takové a ne k filmu samotnému. Ano, zřejmě existuje 'americký sen', v němž chovanci z americké pobočky Jedličkova ústavu s koním ksichtem, kteří hulí jedno brko za druhým, balí prezidentské dcerušky na neuvěřitelně trapné a oplzlé hlášky, do toho levou zadní studují na Harvardu a pak třeba ještě natočí 'cool kultovní' komedii. Tohle však rozhodně není ten případ. Pokud opravdu platí, že kdo hulí, ten umí, pak tvůrci této rádoby taškařice kouřili zřejmě technické konopí nebo místo vdechování jen vyfukovali... ()

Pitrson_CZ

Skvělé tempo a svižnost filmu doplnuje (černý) humor... Method Man a Redman je zárukou zábavy a skvělých gagu s hip hopovou tématikou...není ani nouze o hosty na spolupráci s filmem kývli Cypress Hill což se týká filmu tak i geniálního soundtracku...pro fandy Metha a Reda nebo Wu-Tangu povinnost!!! GET HIHG :)) IWORY!! ()

eraserhead666

Negři, ganja a rap... Jo, z toho jde udělat slušná komedie, i když jste kultu zeleného listu, na němž je film založený hlavně, vůbec nijak nepropadli (jako já). Černošky, rap, neúcta k nepřirozeným autoritám a sem tam povedený vtípek (nikdajc, blbec už furt, pasák) na slušnou zábavu postačí. Hector Elizondo je skvělý. Nehulím a umím taky – třeba vynést smetí :-). Cypress Hill vládnou... ()

ivishka

Typicky černošská komedie(v dobrém slova smyslu)s dvěma zhulenci, kterým umře kámoš (velice zábavným způsobem :-D ) a oni ho pak "vyhulí" a dostanou se na vysokou školu. Svým humorem a výroky štvou většinu lidí kolem sebe a za jejich výsledky díky mrtvému kámoši Ivorymu, který jim říká správné odpovědi se o ně pere hned několik prestižních škol. Jeden z kategorie nesmrtelných a vtipných snímků, které nemají ani tak extra pointu jako spoustu skvělých momentů a nadupaných hlášek. ()

Mitopus

MethodMan a RedMan, mí oblíbení rappeři ve filmu! Byl jsem skutečně zvědavý co se z téhle huličské předem-klasiky vyvine a jak se pánové osvědčí jako herci. Inu pánové se osvědčili dobře, ovšem film už zdaleka tak ne. I když si ze sebe chlapci dokážou dělat legraci, vévodilo celému příběhu držení těžké hiphopové pózy ( i když v jejich případě o pózu nejspíš příliš nepůjde), určené především pro white niggas všech barev, a podle toho to taky vypadá. Zhuleneckým humorem ze života se film těžko vyrovná Smiley Face, politicky korektní rasismus se mi taky příliš nezamlouvá, protože já nikomu nic neudělal, a tak bílý muž coby představitel padouchů a asiat tolerovaný jen v případě že leze hiphopu do zadku, působí zamindrákovaně a velmi lacině. I když nejde vyloženě o špatný film, hiphop mám rád a k zelenému listu nemám negativní postoj, stačilo mi How High vidět jednou. Přesto jsem si z filmu odnesl jakýsi impulz tvořivosti (Method a jeho botanické znalosti a hydroponické šílenství je pro člověka který miluje pěstování rostlin všech druhů skutečnou inspirací) a pozitivní náladu. ()

• Ve scéně, kdy se strhne hromadná rvačka na večírku v kostýmech, lze vidět prát se i bývalého šampiona organizace UFC, Chucka Liddella. (The Viper)
  • Scény odehrávající se na "Harvardu" se ve skutečnosti točily na UCLA (Kalifornská univerzita v Los Angeles). (ČSFD)
  • Silas a Jamal vykopali mŕtvolu amerického prezidenta J. Q. Adamsa v neznámom cintoríne. V skutočnosti je pochovaný v kripte v kostole. (DonParegio)