Během dlouhodobé tajné mise zachytí tým stopu vůdce Hamásu, na kterého má spadeno tajná služba Šabak. A Doron vláká do léčky zarputilého mladého boxera. (Netflix)

deLaFere

Jeden a půl hvězdy dolů. Přibylo akčnosti, ubylo logiky. Asi klasika s přibývajícími sériemi. Druhým negativem je motivační stránka jednání hrdinů. V určitých fázích seriál popírá první dvě série, viz třeba Steve. Velmi rozporuplná je postava Bashara, často jsem jeho jednání nevěřil. Bohužel jsem se i jednou ironicky zasmál, příjezd sanitky na poslední chvíli je naprosto tuctový DEUS EX MACHINA. Doronovo jednání v kontextu vztahu se Shirin v prvních dvou sériích bylo uvěřitelné a dávalo seriálu emoce (nejenom se Shirin, třeba i s jeho manželkou). Vztah k Basharovi mi připadá ambivalentní. Hrdinům jste prostě fandili a chápali je. Třetí série je bohužel v tomhle ohledu výrazně slabší. Jinak se stále jedná o velmi slušný počin, s přetrvávající atmosférou a jednoduše rádi vidíte své oblíbené postavy. ()

bearmeedek

Ještě, že to nemá 15 sérií, to by mě zabilo. Tak, jak bylo někde řečeno, po mezinárodním úspěchu prvních dvou řad natočili trojku v jiném stylu, údajně zajímavějším pro zbytek světa. Nebylo to vůbec potřeba. Jednička a Dvojka měly tím, kde vznikly, svůj osobitý charakter a překvapivě poutavý přístup. No dobře, i s jiným přístupem se jim to zase podařilo. I když pozvolnější způsob, všechno co tam má být, tam zůstalo. První epizoda byla opravdu úvodem, ale tohle není seriál, od kterého se dá odejít. A v půlce této řady se tahle neuvěřitelná jednotka přesune přímo do Gazy, což je obecně považováno za dobrovolnou sebevraždu, a až do konce je to nervák jako ... co? Třeba jako prase. Kromě akčních nářezů je posledních 6 epizod nepřetržité napětí a pokud to zdravíčko dovolí, je nutno je vidět v jednom zátahu. Jsem rád, že momentálně není další řada a půjdu si odpočinout na běžné střílení do nějakého amerického městečka (Banshee). ()

kukkik

Třetí série mi udělala velkou radost, jelikož se tvůrci poučili z chyb druhé série a všechny nedostatky, které měla, zde napravili. Děje je svižný a plný akce, přesto nechybí vypracované dialogy a samonosný příběh má pointu a hloubku. Po druhé sérii jsem tedy měl celkem strach, jak tenhle seriál dopadne, ale tady nabral ostrou otočku a překonal dokonce i sérii první, což se zase tak často nestává. 4/5 ()

celticek

Zatím poslední série nenavazuje tak lehce jako 2. na 1. Nebylo to špatné, z nových postav se mi líbila Hila, už je to trochu recyklace, jsem zvědavý, zda to bude pokračovat. Každopádně ale dobrá série. ()

Raskoslav

Třetí série je za mě nejvyzrálejší a užil jsem si ji nejvíce. Poměrně jednodušší, byť o to napínavější dějová linka, žádná nadbytečná dramata pro efekt a hlavně úžasné zobrazení toho, jak se reálně jednotliví aktéři polarizují na základě událostí a jejich následků v daném kulturním kontextu a konfliktu. Naprostá paráda, takhle se mají točit seriály, jen tak dále. ()

muti

Misia v Gaze prináša nové prostredie a nové postavy. Cez tunely sa dostávame do úplne iného miesta ktoré je však vzdialené len jednu hranicu. Vriaci kotol čoskoro vykypí a nový konflikt je na svete. V trojke sledujeme príbeh dlhoročného väzňa, legendy v base, a jeho syna, nádejného boxera. Jeho trénerom je undercover Doron, ktorý dostal za úlohu infiltrovať sa do komunity aby sa dostal bližšie k hľadanému teroristovi. Zo starého života sa však nedá len tak ľahko uniknúť a odboj rekrutuje na plné obrátky. Seriálu by som vytkol snáď to že robí falošné zápletky svojvoľným konaním postáv ktoré sú v priamom rozpore s priamymi rozkazmi. Máme sa stiahnuť? Idem dnu. Nechoď! Idem! A velenie všetky tieto kardinálne prešľapy toleruje, veď oni sú už raz takí. Toto môže byť ozaj len v seriáli. Každopádne, Fauda ukazuje realistický pohľad do zatahovych akcii, komunikácii rôznych jednotiek, načasovanie, ústup, najlepšie sú zábery na tržnice kde sa to len tak hemží mužmi z každej strany. Skvelá práca v otvorenom preplnenom prostredí, výborne využitie komparzistov. ()

RobinPM100

První polovina třetí série je pomalejší a po dokonalé druhé sérii mě zklamala, nicméně pak se to rozjede ve velkém stylu a v druhé polovině vše zapomenuto, Fauda je opravdu mimořádný seriál nemající v současnosti obdoby. ()

VLADEK

3. sezóna - Už více vaty než v předchozích sezónách, což na jednu stranu může někomu vyhovovat, ale místy ztrácí série své tempo. Navíc jakmile někteří z herců dostanou větší prostor pro hraní, tak se bohužel ukazuje, že někteří jsou herecká polena. Bohužel sezóna ztrácí místy i vtip a to díky velmi špatným oficiálním českým titulkům od Netflixu, které velmi pravděpodobně překládal někdo z otrocky angličtiny, po proklikání 2 dílu musím konstatovat, že je snad věrnější ruská verze netflixových titulků. Škoda. 80%. ()

hony23

To byla zase jízda a nevzpomínám si na jiný sériál, který by mě sérii od série bavil víc. Rozjezd 3.řady byl sice pozvolný, ale druhá půlka byla dechberoucí no a ten závěr naprosto nekompromisní. Jsem ve velkém očekávání, zda tvůrci udrží vysokou laťku i do 4. řady, protože Doron a jeho komando mě prostě královsky baví. ()

chamonix

Ubrečená šéfová Mossadu - to chceš :-) Ale jinak i těch pár logických kopanců (za všechny opuštěný Hání Džabarí/Abu Muhammad, kterého už měli v rukou), ostatně mnohem menších než v první sérii, převálcuje skvělá akce. ()

skrob

Postupně seriál začíná během bojových akcí naprosto otevřeně nadržovat židům. Když uprostřed arabské čtvrti za bílého dne, kde je plno hlídek Hamásu, žid někoho zastřelí, tak v klidu odejde. Když na čtyřčlennou izraelskou jednotku naběhne asi 4 násobná přesila - hádejte kdo vyvázne bez škrábnutí... ()

ABC1

Napínavé, akční, uvěřitelný konflikt, ale ten konec...nečekala jsem v žádné sérii happy end, ale tohle je na mě už moc!!! Začínám být paranoidní a domnívám se, že scénář nenapsali Židé, ale palestinští aktivisti. Jsem tak zklamaná vývojem událostí, že už snad poslední sérii si nechám jen od někoho vyprávět. Čím dál víc tenhle seroš připomíná depresivní severské detektivky a thrillery, ach jo!!! ()

Ekdahl

Přes trochu nepřesvědčivý, šablonovitý rozjezd a občasnou zbytečnou melodramatičnost je to opět majstrštyk. Něco mezi antickou tragedií a špičkovým westernem a la Sedm statečných v jedinečných kulisách současného Blízkého východu. Ty první dvě řady jsou o ždibec lepší, neb jsou civilnější a syrovější. Scenáristicky to stokrát překonává to, co dokáží např. dnešní čeští scenáristé. Divák má pocit, že zde pracuje sama nutnost, a tak to má být. Postavy jsou vtahovány do tragického soukolí zcela přirozeně. Chemie mezi nimi funguje skvěle. Hérečky fešné. Výtku z natahovanosti a vaty (oproti předchozím sériím) neberu, to jsem nacházel spíš v těch starších řadách, např. sekvence z cely, kde je na toho Araba nasazen izraelský agent. Tahle řada je hollywoodštější (střih, trochu přehrávání - otravně hysterická Yaara, - zbytečná snaha o efekt, naštěstí ale žádný hollywoodský happy end), ale i tak volám: bravo! ()

floppy4

Možno to malo nejaké technické muchy, ale efekt bol niekoľko krát väčší ako predošlé dve série, šlapalo to každý jeden diel a ja nemám absolútne problém dať 5 hviezdičiek. Skvelá séria, verím, že Fauda bude ešte pokračovať. ()