Tom Clancy's the Division: Agent Origins

Krátkometrážny / Akčný
USA, 2016, 31 min

V den Černého pátku město New York sužuje zdrcující a zničující pandemie. Všechny základní a běžné služby selhávají jedna po druhé. V průběhu několika týdnů společnost kolabuje a podléhá chaosu. Vláda proto neváhá a povolává speciální jednotku The Division, vysoce kvalifikovanou skupinu agentů vycvičenou pro podobné případy, schopnou operovat nezávisle v případech, že dojde k situaci, kdy všechno selže. V Tom Clancy´s the Division: Agent Origins musí čtveřice novopečených agentů sloužit civilizaci jako poslední linie obrany proti uměle vytvořenému viru, který devastuje New York City. (prochy10)

Gemini

Ubisoft to s The Division myslel (a myslí) opravdu vážně, a tomu odpovídá i promo kampaň. Právě její součástí jsou Agent Origins - jinak sled krátkometrážních (do pěti minut) příběhů o tom, jak jsou postupně aktivováni čtyři agenti Divize... a taky o tom, co se v té době ve "Velkém Jablku" děje, což není zrovna pěkný pohled, a zároveň se tím představí dvě "frakce antagonistů" (uprchlí vězni a plamenometní "čističi"). Jeden z filmečků (o agentce Mie) je v podstatě komedie, jeden hraje na lidskou strunu, ale ostatní už dávají tušit, co za šílenství má Divize za úkol "vyléčit". Závěrečná přestřelka (a nejen ona) je krásné filmové řemeslo, dokonale přehledná přestřelka v poctivém Rkovém ratingu, která už ale místy (při krytí před lehkým kulometem za dveřmi osobního auta) nastavuje videoherní měřítka. Technické kategorie jsou vůbec velká deviza Origins, hudba Caseyho Edwardse (zatím jen hry a herní filmečky) přesně plní zadání, kostýmy, kamera, střih, zvuk, to je jedna velká paráda. U herců máte pocit, že už jste je v něčem určitě museli vidět, a jsou to sympatické osoby - i když jsem zjistil, že s nikým z nich jsem se nikdy "nepotkal". Čili podle mě se záměr tvůrců vydařil, a to tak že velmi. Ovšem pozor, to můžu s klidem říct jen těm, kdo něco tuší o hře:) Ostatním dost možná přijdou některé epizody naprosto nesmyslné a fantasmagorické, efektní akční cvičení bez obsahu, a tak podobně. Vše je nicméně relativní, takže negativistům tohoto typu odpusťme, neboť nevědí, co činí;) Za mě 80 %, a jak jsem váhal, jestli do Division jít, tak po Origins její šance na to, že se objeví v mé knihovně, docela vzrostly. ()

-OverLord-

Na to, že jde o krátkometrážní filmečky, tak vážně pecka. O to víc, když to natočil někdo, kdo toho má za sebou vážně jen poskrovnu, hudbu složil někdo doposud skoro neznámý a mezi herci nevidíme jedinou známou tvář. Krásně je zde vidět, že když se do něčeho malého šikovně nasype dostatečné množství peněz a zavadí o to ti správní a schopní lidé, může kolikrát vzniknout nabitější podívaná, než v kdejakém rádoby akčním trháku, který má stopáž trojnásobně delší na to, aby vás zaujal, což se mu třeba ani nepovede. Ubisoft ale peníze má, takže produkce dopadla na jedničku. Jde tady ale hlavně o akci, a ta je skoro na profi úrovni. Lokace, přestřelky a efekty jsou zvládnuté jak se patří. Co potěší, je Rkovej rating, takže se toho nikdo nebojí, krev cáká a kamera neuhýbá. Za tak krátkou dobu se nedozvíme nic o příběhu ani hlavních postavách a nikdo toho moc nenakecá - ale jasně, o to tady nejde. Kdyby ovšem někoho napadlo udělat z toho celovečerní film, možná by to nebyl úplně špatnej nápad. Po Kung Fury další krátkometrážní počin, který měl k dispozici solidní budget a vytřískal z něj maximum. ()

mzss1

|50%| Krátkometrážní filmíky mě moc neberou, nedokážu je ani snad adekvátně zhodnotit. Tom Clancy’a – jasně známá značka knih či PC her? Jo, nějak se orientuju už. Tohle ale nebylo špatné. Akční scény, nějaká ta bitka a hlavně přestřelky – to je natočeno prvotřídně, k tomu skvělá kamera. I herci nejsou nejhorší. Přesto by to muselo být o dost lepší, abych mohl hodnotit lépe. Kdyby to byl normální film, tak minim. s 90 minuty, tak by to mohlo být třeba i výborné béčko. ()

Yoshitsune

Ubisoft tenhle rok chystá velkou herní pecku a to peckou je Division. Division pojednává o tom, že New York je napaden neznámým virem, který lidi.........(chvilka napětí) prostě zabijí, takže neočekávajte zombíky, upíry a nebo sluníčkáře, jen přeživší musí mít v určitých místech nákazy, plynovou masku jinak si pro ně přijede úklidová služba. A nebyl by to Ubisoft aby nerozjel velkou mega propagační kampaň a že to myslí fakt jako vážně, tak si nechali natočit tenhle filmeček. Film je rozdělen na několik kapitol, v každé kapitole se nám představí jedna z hlavních postav a jedna verze, jak to vypadá v New York, kde zákon neplatí a kde ti silní sežerou ty slabé. Každá kapitola má něco do sebe a každá se mi líbila, bylo to hlavně dáno tím, že výběr hlavních protagonistů je na jedničku, akční scény originální, rychlý a taky dost brutální, jo je to R. No a hlavně ta kamera, ta byla naprosto fantastická, z pohledu na větrák, se mi trochu zatočila hlava, jedna scéna útěku ve 2D rozměru, perfektně nasnímaná bitka v pokoji a velice napínavé finále, kde dojde hlavně na krytí a taktizování. ()

Chrustyn

Pro milovníky stejnojmenné videohry, slušný pokus o převedení hry na filmové plátno. I přes minimální rozpočet i délku filmu, velice slušné. ()

Sykii

Můžu říct, že na kraťas je to hodně povedený, než mnoho celovečerních filmů. Co tady ale nejvíce chybí je nějaký ten hlavní příběh, protože jsou zde jen takové sbírky akčních scének a dohromady si člověk z toho nedokáže nic moc vyvodit, pak vlastně neví o co jde. ()

agentmiky

Novou hru The Division jsem už zkoušel,a když jsem zjistil,že vydali takový propagační krátkometrážní filmeček,tak jsem ho prostě zhlédnout musel.Nenajdete zde sice žádného herce se známým kukučem,ale mně se celkově herecké obsazení zamlouvalo.Je sice pravda,že pár scén zde bylo na hlavu,ale to se dá takovémuto typu filmu prominout.Pár scén zde bylo ale zase velmi dobrých,což hlavně byla závěrečná přestřelka,která se tvůrcům vydařila na jedničku.Já filmu coby fanda akčních počítačových stříleček těch pět hvězd dávám.Hodnocení:90% ()

Hollohlaway

Krátké, ale celkem nabité. Pro toho kdo zná hru výborná věc, pro ostatní trochu hůře přenosné. Ale peníze jsou vidět, není to laciné ani hloupé. ()

Jayem

Film vsádza skôr na akčnú stránku ako príbehovú ale keďže sa jedná o reklamu na akčnú hru tak to vôbec nevadí. Vidieť tu presne to o čom samotná hra je. Viac príbehu sa dozvedáme už v samotnej hre. ()

bobstock

Až na scénku s pizzou, která smrděla přepalem mi to bylo v celku velmi sympatické. Jako bývalý pařan ocením dobré promo ke gamese od Ubisoftu. Kdyby do toho producenti šli, dal by se z toho udělat slušný seriál alespoň o deseti epizodách. Problém je pouze v tom, jak dobře by se to prodalo. Ono takových podobných seriálů o epidemii čehokoliv už bylo a je. Pochvala za konečnou přestřelku a velmi důrazné ozvučení spolu s hudbou. 70% PS: Mia má trošku větší zadeček, ale to se mi třeba zrovna líbí. :) ()

mateas.matt

Kratka pecka narvana akci. Az skoro skoda, ze z toho neudelali celovecernak. Ale kdo vi, treba se dockame pokracovani. Klidne i v dalsim kratkem dile, zvlast kdyz bude obdobne kvalitni. ()

dawe787

Skvělý minifilmeček ke skvělé gamesce! Dokázal bych čumět i na 2-hodinový nebo i na seriál. Ta zápletka je prostě luxusní. Vypuštěn smrtící vir, armádou uzavřené město, poslední záchranou jsou agenti tzv. Divize.... ()

MickeyStuma

Půlhodinová velice akční povídka coby reklama pro videohru od firmy Ubisoft. O děj tu v podstatě ani nejde. Taky o jaký pro tak krátkou stopáž, kde jsou předností neustálé honičky a přestřelky, na kterých si dali tvůrci opravdu záležet. Hráčům hry se to bude jistojistě líbit, neboť to má švih, úžasnou kameru a typické videoherní sekvence. Ostatní se budou určitě kroutit pro značnou přepálenost a tlačení na pilu. ()

SilentMemory

Nie je to práve podľa môjho vkusu ale aj tak ma to zaujalo, hlavne prepracovanosť, taktika, akcia a úžasné zábery ako z hry. ( Najmä pri prestrelke je to skvelo vidieť . ) Škoda, že je to len krátkometrážny film . Príbeh nám veľmi nepriblížili, len v skratke ale beriem to tak, že je to skôr taká reklamná kampaň na propagáciu hry. Black Friday – vtedy sa to všetko začalo, vypukol akýsi vírus, New York je kontaminovaný. ( Je to trocha vtipné, keďže pojem Black Friday je využívaný ako začiatok nákupného šialenstva, piatok po Dni vďakyvzdania v Spojených štátoch. ) Nastávajú nepokoje a na rad prichádza Divízia, tajná služba, ktorá má v prípade katastrofy znova nastoliť poriadok. ()

Mamlas

Splácanina všeho dokupy. Po městě chodí lidičkové s plamenomety (nezjistil jsem, zda jsou hodní nebo zlí), pak tam chodí lidičkové s batůžky a zbraněmi (asi ti hodní, protože nakonec vyhráli), pak tam chodí nějací nakažení a mají hlad (na pizzu, ne na lidi) a pak tam chodí i nějací jiní (asi komparz pro zpestření téhle blbosti). Je to zmatené, naivní, amatérské a levné a nezvykle hloupé. Naštěstí je to krátké, ale i tak jsem přeskakoval, protože to byla nuda a nuda. Déle než půl hodiny bych to nevydržel. Jednu hvězdu dávám za odvahu takovou stupidní cipovinu natočit. ()