Robot-monstrum

(festivalový názov)
  • Česko Robotí příšera (neoficiálny názov) (viac)

Mimozemšťan, vyzerajúci ako gorila s potápačskou helmu na hlave, mal za úlohu zlikvidovať všetko ľudstvo na Zemi. Svoje poslanie ale nenaplnil - 6 ľudí sa zachránilo. Jeho momentálnou úlohou je preto zamerať sa na nich a doviesť svoju misiu do konca. (POMO)

Oliveris odpad!

Niečo také sa snáď ani nedá ohodnotiť. Je to odpad! alebo je to zasratých *****? Nakoniec dávam odpad! Hlavne kvôli scenáru ale tento film by mal vidieť každý, pretože niečo také sa vidí raz za život. ()

TaanStari

Na tenhle film jsem se díval na houbičkách. Potom jsem se na něj podíval radši ještě jednou... no a ta gorila s helmou tam pořád byla! :D No prostě super brak, na který se nedá dívat za střízliva (vlastně dá, ale opravdu se vám to nebude líbit). ()

Horak

"Chlapec zlobí, musí byt zahuben" aneb český dabing "Robomuže" v podaní několika brakových nadšenců. To dělá z jednoho z nejšílenějších filmů všech dob nezapomenutelný zážitek. Kdo neviděl neuvěří. Všichni odpadní škarohlídové ať si laskavě seženou českou verzi, pak budou muset ihned přepsat své unáhlené komentáře! ()

jorgus

konecne na nej doslo!!!:)...bohuzel u techto SKVOSTU je hranice mezi nudou a zabavou tam mala..a zde se to po slibnych prvnich 15 minutach zvrhlo prave v tu nudu:( ()

zdeny99

Z dnešního pohledu se jedná o hroznou blbost. Možná až naprostou stupiditu. Ale co to bylo v roce 1953? Blbost, průměrný film nebo koukatelné sci-fi? Mimozemšťan, který je ve skutečnosti tlustá gorila s potápěčskou helmou a dvěma anténkama na ní, vypadá více než úchylně, až se musí člověk tak smát, že se za břicho popadá. Největší absurditou je, když chodí po poli a loukách. Ovšem zároveň je to takové kouzelně, uvolněně až parodicky absurdní monstrum, které způsobí tolik smíchu, že přidáte i hvězdičku. Já to tak udělal, a tak dávám tři hvězdičky, protože hvězdičku dávám ještě větším brakům než je tento nudný příběh s hodně absurdním monstrem a krátkými záběry na dinosaury z jiných filmů. [1038. hodnocení, 150. komentář, 42%, 3. nejrozporuplnější film] ()

GOREGASM

Hvězdičku dávám režiséru Tuckerovi za to, že realizoval jeho neuchopitelný scifi epos. Ještě teď mi jde hlava kolem ze dvou obtloustlých chlupatců s kosmonautskou koulí na hlavě, kteří zlikvidovali :-) sofistikovaným útokem :-) veškerý... pardón... téměř veškerý život na této planetě a nyní se na hodinové stopáži nedokáží vypořádat s rodinou geniálního vědce(čti dementa) a jeho kolegy. To jak spolu dva alieni komunikují je opravdu hardcore a nejen kvůli těmto dialogům myšleným smrtelně vážně doporučuji hodinku tomuto totálně amatérskéhmu dílku s téměř kultovním statusem věnovat. A ty bublifukové efekty :-))) 20% ()

derek007 odpad!

Trapasit tady s 5* hodnocením umí každej lojza. Ten film si odpad zaslouží, touží po něm od začátku do konce. Tucker není genius, protože málokdo si to pustí víckrát než jednou, ale zábava je to teda pekelná. Navíc si člověk uvědomí, co je práce na filmu, kvalitním filmu. P.S.: Záměrně vybráno jako jubilejní tisící hodnocení. ()

canucks333

Príšerne amatérske, príšerne naivné a hlavne takmer nepozerateľné! Hveizdičku dávam snáď len z dobrého srdca a kvôli roku vzniku, kedy sa moooožnooo takéto filmy ľuďom aspoň trochu páčili. Ináč je to fakt jeden z najhorších filmov aké som kedy videl. Videl 1x v originálnom anglickom jazyku --------------- 15% ()

BeranSon odpad!

Tenhle film bych nedokázal popsat jinak než tím, že je tak moc dobrý, až je špatný. Určité momenty v něm jsou k neuvěření, sám jsem neprohlédl v čem ono neuvěření spočívá. Každopádně, i když musím dát nejhorší možné hodnocení, tak ho beru jako neskonalou poctu, protože tento film je skutečný klenot kinematografie. I když beru v potaz, že je opravdu strašný, tak jeho vliv na člověka je patrný, a ten kdo s ním někdy má tu čest, tak rychle pochopí, že jeho negativní kvality jsou nesporné, ale hlavně že člověk je neskutečně rozmanitý tvor. - 0/10 - ()

inutihar

To se nedá popsat, to je nutno vidět. Bublinky, televize, gorilí obleček, dinosauři a celý ten překombinovaný děj za to stojí. Teda, pokud jste specifický typ diváka jako já. ()

Barak

Pozor, nejstrašnější monstrum (vlastně dvě monstra) v celém vesmíru právě zaútočilo na Zemi a chce všechny živé bytosti zabít. Důvod - lidé by mohli zaútočit na jejich planetu jako první a to oni nesmí dopustit. Jedno monstrum u vchodu do jeskyně, se spoustou moderních přístrojů, druhé na oběžné dráze mu dává rozkazy. Hlavní rozkaz zní - zabít skupinku lidí, kteří přežili útok smrtících paprsků díky nějaké vakcíně, která udělá lidské tělo imunní proti všem chorobám, a která jim byla vpravena experimentálně. Aby je to monstrum nenašlo a nepřišlo zabít "ručně", jsou schováni v nějaké díře obehnáne nějakým drátem, díky kterému je nejde zaměřit.... PSYCHO - ještě větší než to Hitchcockovo. Monstrum vypadá asi jako King Kongovo dítě s potápěčskou helmou na hlavě. Kolem sebe má spoustu vesmírných vymožeností, kolem kterých lítají bublinky z bublifuku. Většinu času stráví chozením v pustinách a hledáním přeživších lidí. Jedné rodinky a jednoho archeologa, kteří jsou v nějaké díře - aby je nenašel - a vědí, že je stejně později najde, ale oni nechtějí umřít, tak musí vymyslet plán, co udělají pro svoji záchranu. Mezitím se archeolog stihne zamilovat do jedné slečny, a také se stihnou vzít (jedna z nejtupějších situací ve filmu) v době, kdy svět postihla hotová apokalypsa, hlavně že oni budou šťastní.... to je PSYCHO! Jediné co lze pochválit, tak ještě možná tak ten hudební doprovod, který se snaží být strašně dramatický, ale ve spojení se vším ostatním způsobí ještě větší komičnost celého snímku. Herecké výkony - nulové, jakoby ani nevěděli, jestli zrovna kamera jede nebo ne.. prostě tam jen budem stát a odříkávat ty nejdebilnější kecy, které byl scénárista schopen napsat, a to snad divákům postačí. Scénář je naprosto ujetý, dialogy stupidní. Já nevím, jestli ten, kdo to vymýšlel, byl v pořádku, protože tohle snad nemohl myslet vážně. To není žádné napínavé sci-fi, ale směšná kravina, což asi nebylo původním záměrem. Skoro po celých šedesát minut sranda z toho, jak se nějaký ichtyl snažit natočit něco extra a vyšlo mu z toho něco úplně jiného - něco extra ;) Naprostá psycho brutální šílenost, která je pořádně zábavná - nechtěně. Pět hvězdiček by byla urážka skvělých filmů, odpad by byla šílenost z mojí strany - volím střední cestu, která bude tak akorát na pomezí šílenosti a geniality.... ()

Ondriss

Brak nebo Kvalita? -) Ta hranice je velmi mlhavá. Copak naše kulturní znalosti jsou natolik různé, že někdo hodnotí 5* a někdo jako Odpad*? Ne, jen je to tak vyhraněný film, že si člověk nutně musí udělat extrémní názor. Hvězdičky tady nepomohou, komentáře také ne. Pokud se na film podíváte, tak na něj nikdy nezapomenete – a v jakém smyslu? V tom dobrém nebo špatném? To už nezáleží na filmu, ale na všem ostatním (a stejně tak je to více méně u každého filmu). Takže radím dobře – udělejte si při promítání co největší pohodu a bavte se, jak nejlíp umíte! Doporučuji. ()

Dr.Cilka

Ked som videl "trailer", povedal som si, ze toto musim vidiet :) Miestami som sa sice pousmial, no cely tento zazrak za vela nestoji. Dej? Medved v potapacskej helme s antenkami ( =mimozemstan) uspesne zlikvidoval cele ludstvo, no 6 ludi to prezilo. Prezili, pretoze vyvinuli serum proti nicivej sile z vesmiru, ktora bez problemov znici mesta, ale ich nie vdaka ziskanej imunite (?!). Tento medved-mimozemstan, ktory sa btw. vola Ro-man, ich teda musi zlikvidovat, ale nevie ich zamerat, pretoze oni velmi sikovne ziju v akychsi zakladom domu so skratujucimi kablikmi na muroch, pre ktore ich Ro-man nevidi. Chudak. Neostava mu nic ine iba zo svojej jaskyne kdesi v horach to konzultovat so svojim vesmirnym sefom (tiez medved v prilbe). Na to pouziva najmodernejsiu vesmirnu techniku, tj. kus dosky a la obrazovka + tranzistor na nocnom stoliku, z ktoreho vychadzaju mydlove bubliny. Jeho uloha je o to tazsia, ze ludia su velmi inteligentni, vidiet to na ich nezmyselnych dialogoch a cinoch. Tak sa im cez drevenu obrazovku aspon vyhraza a chodi hore-dole po horach peso a hlada ich... Aby sa divakovi nahodou nemalilo, obcas je velmi logicky do deja zahrnuty suboj gumenych dinosaurov a podobne perlicky. Takze ak ma niekto hodinu volneho casu, a vsetko ostatne na svete uz skusil, film je urceny prave pre neho :) ()

albionlady

Bublifuk, váľajúce sa krokodíly (či čo to malo byť) a napínavý, pre istotu 3x zopakovaný záver Ro-Mana (pri ktorom som celý čas rozmýšľala nad tým, čo to vlastne má pod helmou) s monštruóznou hudbou v pozadí, hrozní herci - geniálne, zábava minimálne za hviezdičku :) (to si hodnotenie odpad nezaslúži, veď pri tom filme sa aspoň zabavíte :D). ()

thoosah odpad!

Proboha, co to bylo za hrůzu? Že se Phil Tucker pokusil spáchat sebevraždu, když to viděl, je povedený drb, kterému bych skutečně neměl problém uvěřit. ()

TICHOPAN

Zachvátila mne scéna, kdy vidouc na obrazovce neuvěřitelnou scénu - romantický pár v křovisku...on se snaží...když tu náhle ....záběr na bachratou osrstnělou kysnou mající golozňu v tykadlaté přilbě prapotapěče a sebejistě kráčející ze svahu zřejmo kdesi v lomu...v chvilce kdy oni milci, zakousnuvší v sebe chystajíc se akuráte zalehnouti a on, květenu nabídnuv dámě a ihned odhodiv v dál cosi ručkami artikulujíc toho již ono kysnózní stvoření blíží se potácivě přibližuje.Pocítil jsem sílící mravenčení v hýžďové oblasti, tušíc co bude následovat... ...a zřím...onen svůdný nabízeč flóry zápasíc a snažíc se chrániti samičku...mezi svými prsty jsem zahlédl fázi kdy dostal po tlamě a tak ona, ženština povětrná buší pěstičkami do mocného hrbu oné bytosti, křičít " ty jeden...zlý..!!! " Omdlel jsem.Myslím, že jsem padajíc zahlédl kterak ho oni dva tlučou toho nebohého zřejmě hlídače lomu, který jsouc nesmlouvavým zastáncem počestnosti a mravů dobrých veřejných, chtěje napravit onu hanebnost a obém vyčiniti, potázal se se zlou neb ho oba hambáři napadly, zhmoždili a zesměšnily. ()