The Brain from Planet Arous

Zločinecký mozek z jiné planety nalezne útočiště na Zemi, kde se usídlí v těle vědce Agara. Policejní mozek je mu však stále na stopě. (Hans.)

zelvopyr

Režisér Juran patřil mezi nadprůměrné tvůrce laciného sci-fi šmejdu 50. a 60. let (a šmejdu, kde ona science dostává těžce na pozadí). Zpravidla zoufalé triky – jeho specialita je zhola nezvládnutá technika zadní projekce, vychází mu totiž průsvitná a je pod ní vidět původní plocha. Nicméně v tomto stejně jako v dalších příbězích (třeba Attack of 50 feet woman) dokáže vyprávět celkem obstojně a zábavně i nablblou zápletku, a vést herce k příjemným výkonům. Chvílemi mě to příšerně štvalo a vyvolávalo akutní touhu po dodívání zítra, chvílemi hodně bavilo, a nakonec hodinka deset utekla velmi rychle. P.S. tomu obsahu moc nevěřte, to je jako když napíšu, že Vesničko má středisková byla o dvou zemědělcích, co vždycky museli srovnat ráno krok. ()

corpsy

Snaha béčkových producentov zameraných v 50. rokoch minulého storočia na rôzne sci-fi šlágre, nemala konca kraja. Chŕliac, ako na bežiacom páse ,,hity,, ktoré snáď ani možno nikto nevidel, vôbec nehľadeli na to, či to čo produkujú, má aspoň nejakú tú dôstojnosť. Vidina peňazí a dopyt, boli jednoznačnými aspektami ich zmýšľania. Tento blábol, ktorý tu práve komentujem, je jeden z klasických príkladov toho, ako sa pri myšlienke na rýchly zisk zamlžujú MOZGY. ()

Campbell

Strašné, blbé, urážející a při tom celkem sranda. Ono sledovat levitující mozek s očima je celkem něco. Tenhle film je blbej ať už příběhem nebo loutkou mozku. Ale po dobu sledování filmu na mě dýchla atmosféra a celkové uspokojení že sleduju celkem zábavné béčko s Agarem. Film nemá moc cenu sledovat pokud si nevychutnáváte špatné efekty nebo srandovně poletující mozek který napadne ženskou. ()

Oktavianus

Nezábavná a poměrně odfláknutá levná blbina. Je sice příjemný opět vidět jeskyni, před kterou RO-MAN vyhladil skoro celé lidstvo, ale vedle nezajímavého a vlekoucího se příběhu je to trošku málo. Kapitolou samou pro sebe je levitující mozek (vinou ne právě technicky zmáknutých triků průsvitný i tam, kde by určitě být průsvitný neměl) s očima, co si povídá s lidmi, a když posedne člověka, mimo jiné z něj udělá agresivního nadržence. Že se hodně podobá Burtonovým mimozemšťanům z Mars útočí, raději nekomentuju, stejně jako finální "zúčtování s ním". Rada pro všechny: když vás obtěžuje létající mimozemský mozek, prostě na něj vezměte sekeru. Jak prosté. Jen nevím, proč to hrdinům trvalo 70 minut. ()

pepo

Suboj zleho, vkuse nadrzaneho, vesmirneho mozgu s dobrym vesmirnym supermozgom. To nie je metafora, ono su to vazne dva mozgy. Lietajuce a so svietiacimi ocami, samozrejme. A nie je to tak priserne ako to znie. Proste priemerne B-cko svojej doby pri ktorom je dobre, ze sa na neho zabudlo. Ale nenudi to a ma to svoje momenty 4/10 ()