Raketa na Měsíc (1958) měla svoji premiéru necelý rok před tím, než na přirozeném satelitu naší planety přistála první lidská sonda, a necelých jedenáct roků před prvním krokem lidské nohy na jeho povrchu. Snímek vypráví o nechtěné výpravě na Měsíc, jejíž protagonisté se tam setkávají v podzemním království se spoustou spoře oděných mladých žen v botách s vysokými podpatky (dle titulků byla mezi jejich představitelkami řada tehdejších královen krásy), vedených slepou Lido (hraje ji K. T. Stevensová, dcera známého hollywoodského režiséra Sama Wooda). Vesmírní cestovatelé (vědec, jeho přítelkyně a dva uprchlí trestanci!!) tu narazí na zvláštní kamenné bytosti (skalníky), hrozivého obrovského pavouka, ale většinu času se potýkají se záludnostmi lunárních krasavic. Film, jehož rozpočet 65 000 dolarů nebyl ani v 50. letech příliš štědrou sumou, se natáčel ve známé westernové lokaci, Státním parku Red Rock Canyon v Kalifornii (asi 150 km severovýchodně od L.A.), a je remakem plastického (3-D) filmu Cat-Women of the Moon (1953). (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Raketa na Měsíc připomíná tak trochu Wellsův román První lidé na Měsíci. Konstruktér rakety, kolega se snoubenkou a dva uprchlí trestanci se vydají na dobrodružnou pouť k naší oběžnici. Bohužel Dirk Green, který raketu postavil a vše naplánoval, během cesty tragicky zahyne. Na Měsíci čekají na dobrodruhy kamenní lidé, obří pavouk a modravé krásky se svojí vládkyní Lido. Ty žijí v hluboké jeskyni mající kyslík, který však rychle ubývá. Chtějí se tedy zmocnit pozemské rakety a najít si jinou planetu. Pozemšťané naštěstí najdou mezi dívkami spojence. Laciné, barvotiskové, legrační. Jeskynní lidé k popukání, pavouk místo hrůzy způsobí záchvaty smíchu, i když se s chutí zakousne do krčku ječící krásky. Nejefektnější je spálení sluncem až na kost. Oddechová záležitost pokud víte, do čeho jdete. 2,5* ()

pakobylka odpad!

Nejde o nedokonalé triky, se kterými se nikdo moc nepáral a jejichž úroveň odpovídá spíš třicátým než padesátým létům minulého století - nabízí se srovnání třeba s tvorbou Karla Zemana, který svůj "Vynález zkázy" natočil shodou okolností taky v roce 1958 a jehož "Cesta do pravěku" vznikla dokonce už v roce 1955. Ale to není nejdůležitější, to se dá omluvit - kromě jiného záleží i na množství finančních prostředků, které jsou zrovna k dispozici. Nejde ani tak o značně naivní a hloupý scénář - od začátku je zřejmé, že se nebude jednat o nějaké převratné veledílo, ale o čistě oddychovou záležitost. Jenomže režie je naprosto katastrofální - a tím pádem je všechno v háji zeleném ... popřípadě někde úplně jinde. ()

kitano

Jednoduchy a naivny dej, avsak prave v onej naivite spociva iste caro vtedajsich filmov. Isteze, nejde o ziadnu klasiku, ale o lacny beckovy sci-fi film. 99 % filmu sa odohrava v nudnych interieroch a jedinym osviezenim je niekolko, vcelku peknych, dobovych efektov (obria tarantula bliziaca sa k vrieskajucej bezmocnej kraske pripevnenej retazmi :))). Ak sci-fi z 50-tych rokov tak urcite War of the worlds, alebo este lepsi Earth vs Flying sausers. (4/10) ()

Cimr

Občas docela roztomilé béčko (viz loutku pavouka, psychologické souboje o post královny Měsíce nebo skalníky - pomalu chodící šutry, které se po zásahu jedné rány rozpadnou na prach, ale přesto se jich všichni bojí), ale přes krátkou stopáž se nepříjemně táhne. Navíc je film přecpán klišé všeho druhu - raketa se dá do pohybu pouhým zatažením deseti pák, při útěku před skalníky jeden z posádky dramaticky upadne a stihne vstát vstát na poslední chvíli, hamižný lump na konci dostane lekci... Jediné, co mě pozitivně překvapilo byl motiv nenaplněné lásky mezi pozemšťanem a měsíčankou. Tam jsem čekal happy end. Na víc než na dvě to ale nestačí.. ()

Karlos80

Doslova nemožný, naivní, primitivní a nudný (typická B-sci-fi 50 léta po všesch stránkách, kdy došlo v tomto žánru, díky vzestupu literatury na daném téma, doslova k boomu), leč místy zábavný B-scifi remake, divím se že nás ČT krmí takovýmhle materiálem z dnešního pohledu jednoznačně odpad! Určitě by se dalo vyštrachat něco lepšího a zajímavějšího ale zároveň bych zas upozornil že v té době tedy v roce 58' ještě nikdo nevěděl jak to na Měsíci ve skutečnosti vypadá (první v průzkumu, byla až sovětská sonda Luna 2, vypuštěná roku 59') o pilotovném letu s lidskou osádkou se tedy hovořit taky nedalo, v tý době byl ve vesmíru zatím jen pes (Lajka ve Sputniku 2) rok před natočením tohodle filmu. Hodnocení na IMDb 26% ostatně mluví za vše. Zajímavý komentář : p6qwre znalec těchto filmů. A jak napsal ddf76, ocení leda tak člověk co se zajímá o filmovou sci-fi historii, takže Limo nástup:-) Zapomenuté scifi od jednoho zcela zapomenutého režiséra, jehož největším úspěchem je zřejmě film "Frankensteinova nevěsta", vydaný před časem společností Řitka Video... ()